Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: huse scaune
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Mihai San
M ar interesa si pe mine la solenza sa mi pun huse la scaune am vazut destule modele dar mi ar place unele clasice care sa imita o tapiserie de scaun auto normala ca cea de logan sau de solenza.Am vazut huse de logan de la Dacia dar de solenza nu am gasit si stiu ca se fabricau asa ceva la Dacia dar oare pot gasi special de solenza?Sau cele de logan care le am vazut se potrivesc si pe solenza?Atasez un doc in care sunt prezentate husele de solenza care intra la accesorii solenza impreuna cu proiectoarele. Voi ce huse aveti?Preturi ,poze,calitate?
cristio_79
De Logan sigur nu se potrivesc.Eu am vrut sa iau de Prestige si sa le modific,dar momentan am renuntat.
Probabil acele huse se comandau la dealer.
apostuviorel
Ai mare grija pentru ca husele de Logan nu se potrivesc pe solenza. Vor sta ca pe gard. Husele croite dupa tiparul solenzei se gasesc dar mai greu. In Galati am gasit dar un lucru nu mi-a placut la ele: culoarea( un verzui). Altele nu mai avea. Calitativ par bune(mul mai rezistente decat ceea ce este acum pe piata) iar ca pret erau pe la 130ron.
wind
se potrivesc perfect cele de la pufi. le gasesti in cora sau carrefour.eu le am deja de un an si se tin bine.

[attachmentid=1627455221]
sharkky
Exact de cele de la Pufi voiam sa mentionez si eu.
Mi se par cele mai simple, frumoase, culori potrivite.
Este exact conform zicalei "Dai un ban dar stai in fata".
Preturile pentru ele variaza intre 110 si 130 Lei, depinzand de Hypermarket-ul de unde sunt achizitionate.
Mihai San
Aceste huse pufi ce marime sunt sau sunt toate universale?Scrie tipul masinii pe ele?

Vreau urgent niste huse ca cele vechi s-au rupt si nu stiu ce sa mi iau dar nu dau mai mult de 1 mil pe ele dry.gif
pskint25
u mi-am luat unele din gima, erau pt logan si intr-adevar nu se potriveau de minune.
insa la un moment dat m-au apucat nervii si am dat jos toata tapiteria de pe scauen (cea originala) am spalat-o si ulterior i-am pus si husele cumparate, si la rece am puttu sa le pun mult mai bine decat initial...
RSV
Eu am pufi de un an si arata super

Chiar merita pretul putin mai mare
marius80_eugen
Eu am huse de cand am luat masina , de acum vre-o 3 ani , sunt Brabus , sunt imitatie de piele , negru + rosu , sunt imbracate si cele 4 tetiere , am luat tot de la ei si protectie pentru centuri si imbracaminte acelasi material si culoare pt schimbator si sunt multumit de ele . E f adevarat ca transpiri pe ele daca mergi mai mult sau daca e f cald afara ( dar am A/C ) , dar de curand am pus pe scaunele un set de protectii cu bile , care ajuta sa te aerisesti biggrin.gif in timp ce mergi .
Am ramas f uimit cat pot sa reziste acele huse , tinand cont de faptul ca la berlina nici un set nu au rezistat mai mult de 1 an . Au suport lombar si latreral pentru scaunele din fata , NU trece nici un lichid prin ele si se curata si cu o carpa umeda .

P.S. Pufi ? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
sharkky
Da, Pufi!

Ce ti se pare asa amuzant?
bogdann8
Aceste huse _ pufi _ sunt bune? Adica se tin bine de scaune si bancheta spate sau se libesc de haine si satu asa incretite?? Am mai gasit aici niste huse care se fac la comanda- culoare, material si accesorii- care costa 150 ron dar nu stiu cum poti plati si intra in posesia lor. Credeti ca merita??? acolo poti alege si materialul din care se poate face husa (sport, monocrom sau cu model). Astept parerea voastra smile.gif
solenza_scala
Hey, eu am luat huse din astea pufi si mi-a luat mult timp sa le pun. vreo 2 ore. Ce-i drept, nu am garaj, dar a trebuit sa dau jos scaunele.
paradox_utopic
huse cu incalzire !

pt iarna !

40 ron.vitan.germania via china,probabil.2 trepte de incalzire.

super-eficiente. in 30 de sec esti "hot". uiti de incalzirea din masina !
Maskatu
Sunt curios cum rezista dupa ce sunt folosite o iarna. Ma gandesc ca in timp se rup rezistentele alea, mai ales in cazul unei persoane mai corpolente.
Iulikk
La 40 de lei daca tin o iarna te-ai scos...
paradox_utopic
QUOTE(Maskatu @ 26 Nov 2012, 23:20)
Sunt curios cum rezista dupa ce sunt folosite o iarna. Ma gandesc ca in timp se rup rezistentele alea, mai ales in cazul unei persoane mai corpolente.
*




te anunt iarna viitoare daca au rezistat la 90 kg !
marius80_eugen
Eu am in prezent un set de huse flausate rosu cu negru . Partea buna este ca NU transpiri pe ele vara , se muleaza f bine pe scaune , tin de cald iarna si rezista deja de un an jumate . Partea nasoala este ca se prind f repede scamele / parul si praful pe ele . Costul a fost 150 ron si pana in prezent si-au meritat banii .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.