Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Coduri piese și accesorii
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Piese auto - Dacia Sandero
IRONICK
[attachmentid=1627456241]

[attachmentid=1627456242]

[attachmentid=1627456243]

[attachmentid=1627456244]

Este consola levier viteza de la Sandero si o sa o pun la mine. Din pacate aseara nu am putut sa pun codul ca il aveam scris pe o hartiuta uitata, astazi nu mai are rost, ca au dezactivat cod-ul respectiv pentru comanda. Stiti voi, la fel cum au facut cu restul de coduri ieftine puse pe forum ...
marksman
Sa inteleg ca daca apare un cod pe forum mesterii de la Dacia-Renault il invalideaza si il schimba apoi cu altul necunoscut?
klaus
Primit pe PM:
QUOTE(Adi_Mircea)
Un cod pentru aparatorile de noroi spate sandero
6001 998 331
unEL
Nu stiu care e codul, dar am comandat si cumparat 2 buc cu ~10euro/piesa
Chestie de 1 saptamana
yooonutz
Codul la prelungire spoiler fata mi-l poate zice cineva?(ala de la sandero si de la papuc), poate si un pret la el. Nu aruncati cu pietre ca am cautat pe forum inainte sa intreb, dar nu mai gasesc topicul.
Serje
Contacteaza-l pe Dsign, el avea, poate mai are.
IRONICK
Nu se potriveste perfect pe Logan.
GBi
QUOTE(IRONICK @ 29 Jul 2008, 10:26)
Nu se potriveste perfect pe Logan.
*




nici cel de papuc nu se potriveste pe logan berlina? sad.gif are alt unghi bara fata de papuc?
IRONICK
Ala de papuc nu se fabrica. Se pare ca a fost doar de poze ...
marksman
Tunelul franei de mana banuiesc ca e identic cu cel de la Logan ph2. Exista un cod pentru el?
vladpc
Nu e la fel e mai scurt un pic.
billbobdoe
Am vazut la un Logan Prestige ph2 ca au pus antifonare la capota si la peretele dintre motor si habitaclu.
Se pot achizitiona separat? Stie cineva daca se potrivesc/exista si pe Sandero?

Am intrebat la VC....nu exista.

Poate cand or baga 1.6 16v-ul......
Lostboy
QUOTE(IRONICK @ 29 Jul 2008, 09:26)
Nu se potriveste perfect pe Logan.
*



Nici cel de laguna, dar cu mici adaptări ”merge”.
vic24
salutare. cunoasteti care este codul pt farurile sandero si cam cat costa? ma refer la partea transparenta, nu la placa cu becuri din spate. banuiesc ca nu se poate schimba numai exteriorul transparent de plexiglass.., nu?
si inca ceva: cu ce se poate sterge bine partea din plexiglass: servetele umede tip monitor, ochelari? cu solutie pt parbriz se deterioreaza?
multumesc...
klaus
Eu cred ca s-ar putea sterge foarte bine cu Whisky, dar d-ala de 25 de ani vechime. Prin stropire din abundenta.
vic24
oau.
pitiku1
SAL eu lucru la fabrica care face faurile si stopurile pt dacia si nu va recomand sa stergeti partea transparenta cu spirt si alte chestii din astea ca e nasol,sticla e protejata de un strat de lac care sar putea sa se exfolieze.si a doua problema sticla nu se poate schimba separat pentru ca nu se gaseste separat si problema este ca nici eu nu pot scoate pe poarta sticla ca este prea mare si sunt camere de filmat si portarii te controleaza cine e interesat de altceva pm la id fansteaua2006
Serje
Sticla de whiskey ii protejata sau care sticla?
pitiku1
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif vai ce glume pe el frate.STICLA FARULUI NORMAL E PROTEJATA DE UN STRAT SUBTIRE DE LAC CARE S-AR PUTEA SA SE EXFOLIEZE DAC E STERS CU SPIRT SI ALTE PROSTII.
klaus
La logan (deci nu la sandero) unii au mai schimbat si doar sticla triplei spate. de ex http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=824607 .
Insa este chinul dracu, si siliconul poliuretanic nu a tinut decat vreun an jumate.
De asemenea cativa de pe aici au desfacut si sticla farurilor fata, cu bagat la cuptor, cu suflanta cu aer cald, d-astea. Insa tot dificil e.

Legat de sticla farului: cu ce tip de lac e protejata? Ca in functie de componeta primara a lacului se poate evalua cu ce nu e bine sa fie stearsa.
Insa parerea mea: sticla triplei spate si cea a farului fata sunt concepute pentru a trai intr-o lume a intemperiilor si a substantelor prezente pe drumuri. Ca sa nu spun ca unele masini au si spalatoare de parbriz, si nu cred ca scrie negru pe alb in manualul de utilizare a nu se folosi lichid de parbriz pe baza de alcool sau mai stiu eu ce. Ba chiar si loganul are spalator de parbriz pentru tarile arabe, si nu mi s-a parut ca ar fi alt cod la faruri. Iar pompa de faruri trage zeama din bidonul pentru parbriz. In aceasta situatie ce motivatie ar exista ca "sticla" nu rezista la zemurile de spalat parbrizul, de ex? Care multe sunt pe alcool...
Logic vorbind intreb.
pitiku1
QUOTE(klaus @ 7 Dec 2008, 00:48)
La logan (deci nu la sandero) unii au mai schimbat si doar sticla triplei spate. de ex http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=824607 .
Insa este chinul dracu, si siliconul poliuretanic nu a tinut decat vreun an jumate.
De asemenea cativa de pe aici au desfacut si sticla farurilor fata, cu bagat la cuptor, cu suflanta cu aer cald, d-astea. Insa tot dificil e.

Legat de sticla farului: cu ce tip de lac e protejata? Ca in functie de componeta primara a lacului se poate evalua cu ce nu e bine sa fie stearsa.
Insa parerea mea: sticla triplei spate si cea a farului fata sunt concepute pentru a trai intr-o lume a intemperiilor si a substantelor prezente pe drumuri. Ca sa nu spun ca unele masini au si spalatoare de parbriz, si nu cred ca scrie negru pe alb in manualul de utilizare a nu se folosi lichid de parbriz pe baza de alcool sau mai stiu eu ce. Ba chiar si loganul are spalator de parbriz pentru tarile arabe, si nu mi s-a parut ca ar fi alt cod la faruri. Iar pompa de faruri trage zeama din bidonul pentru parbriz. In aceasta situatie ce motivatie ar exista ca "sticla" nu rezista la zemurile de spalat parbrizul, de ex? Care multe sunt pe alcool...
Logic vorbind intreb.
*



Mai nush pe ce baza e lacul dar o sa ma interesez,nu am zis ca nu se poate sterge cu orice fel de substanta normal ca se poate cu licid de parbriz si in legatura cu sticla triplei spate aia am spus anterior ca ia se lipestre de corp la temperaturi de 400 de grade si siliconul oridecare ar fi el nu lipeste la fel si odata scoasa sticla originala cea pe care o pui u nu o sa mai stea stas ca cealalta,o poti lipi cu un super lipici de la denbraven noi la fabrica asta folosim e foarte bun
einstein1984
Catalog accesorii Sandero, suplimentar la cel de Logan
[attachmentid=1627574791]
GABONE77
stie cineva cat costa o janta sandero de otel? multumesc!
derski
am si eu o intrebare.Daca ai codurile cum gasesti pretul?
tataiedaciotul
Contactezi un magazin. radmasa.gif
derski
HA HA HA , buna poanta, m-am prapadit de ras. Ma refeream daca le poti gasi undeva pe net nu sa ma duc eu cu o lista de 'nspe accesorii la ala de la magazin sa-l intreb preturi.
IRONICK
le pui pe forum si astepti ca cineva cu dialogys instalat sa aiba bunavointa sa raspunda
tataiedaciotul
In general magazinele(serioase)au piesele in gestiune ,departajate de aceste coduri(gestiunea tinuta pe PC.).
cristio_79
Stiu ca nu este locul potrivit aici, dar fac o incercare.
Imi poate da si mie cineva codurile Dacia/Renault pentru ansamblul pompa benzina de Solenza ?
migabryel
salut, stie cineva codul foliilor transparente care se lipesc in zona predispusa la loviturile pietricelelor de pe pasajul aripilor spate?.
intreb deoarece zilele trecute am vazut in show room ul dealerului din suceava un sandero care avea aplicate astfel de folii. multumesc.
cosstti
Bine v-am găsit după o absență destul de îndelungată.
Am o mare dilemă și nu știu pe cine să întreb pentru a nu mă face de râs.
Am cumpărat două amortizoare față de la EPIESA.
Jalnică experiență! Am așteptat o lună și 8 zile până au sosit.
Cele două amortizoare nu erau de aceeași mamă, unul făcut în Spania și celălalt în Polonia. Amândouă „piese de origine” dar cu coduri diferite.
Pe corpul amortizoarelor am găsit două buline, pe unul o bulină galbenă iar pe celălalt o bulină verde.
Amortizoarele au coduri de culori la fel ca arcurile?
Culmea este că lucrau diferit. Cel cu bulină verde se destindea mai încet decât cel cu bulină galbenă.
Mă poate lămuri cineva?
Mulțumesc frumos!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.