Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alarma Laser Detector Cobra
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Detectoare Radar
isomanager
Salutare...
De cateva zile ma confrunt cu o mica...sau mare problema.
Am observat la detectorul meu Cobra 9330 ca da din 5 in 5 minute alarma pe Laser.
Oare sa fie de la montarea alarmei...????
Am incercat un alt detector...de data aceasta un Cobra 9400..dar surpriza...acesta nu schiteaza niciun gest.
Repet..oare de la alarma...??
Multumesc anticipat de raspunsuri
$$ilvviu
Ai senzor de perimetru la alarma? Sau pager? Doar astea ar putea emite ceva.

Cypher4laguna
se mai intampla si de la soare uneori.
isomanager
Nu ..nu am sezor de perimetru...nici pager..e o alarma doar pentru efractie...Eaglemaster se numeste.
Si de ce unul da alerta laser si celalalt nu...
$$ilvviu
Atunci e detectorul tacanit.
isomanager
Oameni buni...inainte sa montez acea alarma...mergea brici...
Acum...il pun...si ...dupa ceva km...incepe...cu pauze de 3-5 minute sa dea alarma laser...
Presupun ca glumim cand spunem ca e tacanit....
Hai sa gasim o solutie profi....
Asta..cine stie..cine...nu... ph34r.gif ..asta e...
holograma
pune-l pe alta masina si vezi daca face la fel. daca da... atunci e tacanit...
GoGu
Intr-un manual Whistler am citit ca unele defecte in instalatia electrica pot genera alerte false laser.
Probabil ca se alimenteaza ceva pe circuitul detectorului si acestuia nu-i convine. poate si un contact imperfect, verifica...

Poti incerca si (preventiv) un condensator de deparazitare pe alimentarea detectorului...

Bineinteles, daca face faza si pe alta masina, atunci e ceva cu detectorul...
isomanager
....Multumesc tuturor de pareri....
Dar gata...m-am convins...dupa 1 an...cred ca a decedat...mai bine zis...persista acea semnalizare Laser si pe alte masini...cu sau ...fara alarma...
Oare se poate repara...??
Stie cineva un service pentru detectoare...sau a reparat cineva un detector "bolnav"...??
holograma
ia vezi aici:
http://www.detect.ro/
http://www.radar-detect.ro/contact.html
http://www.roportal.ro/anunturi/anunt/Dete...ltraX_1PWL8.htm
sper sa-ti fie de folos! s-ar putea sa fie mai convenabil sa-ti iei unul nou.
ps: observ ca in ultima vreme whistler cam da rateuri...
isomanager
...e o gluma..o ironie fina...??
Merci de adrese..dar cautam service-uri...nu magazine...ca..detectore sunt si pe garduri nu numai in magazine...
Oricum..merci...
O zi maxima...
holograma
pai baietii de la adresele respective spun ca si repara detectoare. deci au si service pe langa magazin de prezentare. nu ti-am dat niste adrese doar de dragul de le pune pe forum.
oricum, daca nu e tocmai ceea ce cautai, sper sa nu fii suparat pe mine
cheers.gif
isomanager
Stai linistit...nu m-am suparat...
Am trimis un mail..cu..ceva intrebari la una din trimiterile tale....sa vedem ce raspunsuri voi primi... blush.gif
Succese..!!!
draggON
am si eu un cobra si la fel cand accelerez brusc tiue alarma laser
nu stiu dc asa trebuie sau o fi prost detectorul ?
aleksanders
detin un 9330 si nu mi-a dat alarme false de genul cand accelerez sau la un interval de timp - eu unul sunt f multumit de el smile.gif
draggON
as dori un raspuns poate sa fie de la alimentare sau de la ce?.....ca ma enerveaza rau smile.gif
aleksanders
procedeaza si tu ca si isomanager- testeaza detectorul pe alta masina - daca o sa persiste problema e clar ca este detectorul devina - daca nu- probabil vreo problema pe circuitul tau electric - bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.