Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: de vopsit sau de carpit ?!?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
PARA_1300
Iata deci o mare intrebare:
Merita sa bag bani in tinichigerie si vopsitorie daca daciuta mea este din 80' ???

Cred ca m-am exprimat gresit, cat de multi bani merita sa bag in toata treaba asta stiind faptul ca masina nu valoreaza mai mult de 400-500 de E ????

Si daca tot am deschis subiectul poate stie cineva un tinichigiu mai "suptire la bani" ca astia de ' firme ' ma cam jupoaie!!!!!!!!!!!!!!!!!



blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
B31AYZ
QUOTE(PARA_1300 @ 4 Jan 2005, 05:12)
Iata deci o mare intrebare:
Merita sa bag bani in tinichigerie si vopsitorie daca daciuta mea este din 80' ???

Cred ca m-am exprimat gresit, cat de multi bani merita sa bag in toata treaba asta stiind faptul ca masina nu valoreaza mai mult de 400-500 de E ????

Si daca tot am deschis subiectul poate stie cineva un tinichigiu mai "suptire la bani" ca astia de ' firme ' ma cam jupoaie!!!!!!!!!!!!!!!!!
blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif
*



Salut ,
Si eu am dacie din '80. Am fost la tnichigiu (Costesti de Valcea) m-a costat 5 mil . Vopsitul a fost ieftin si prost 5 mil .De meritat zic ca merita . Am dat 300$ si am mai bagat 600$ minim sa o fac . Am cumparat si piesele . Mi-a mai ramas pragurile noi cumparate care nu le-am schimbat . Problema nu este in valoarea ei . Important este cat te folosesti de ea . Mi-am pus GPL si am casco la 600$ (dauna totala) .
Incearca un service de provincie prin cunoscuti (poate ai noroc de meseriasi) .
paulp
Subiectul se va muta la Piese auto CLT, pentru ca nu e o problema tehnica!

Dar, inainte. Daca vrei sa tii masina citiva ani, si nu vrei s-o oferi Rematului se merita sa facit totul pentru a o intretine.
Un set de vopsit (vopsea, lac, intaritorm chit) nemetalizat e in jur de 3.5 mil.
Manopera doar pentru vopsit e cam 5 mil.

Daca ai probleme cu tablaria recomandabil ar fi sa schimbi, cel putin aripile exterioare, pragurile si fetele de usi.
Cele interioare le poti cirpi, pentru ca n-o sa conteze chiar asa de mult aspectul sudurii.

Inca un amanunt. Ar fi de preferat daca tot vrei sa o ajuti, sa-i tragi si o antifonare completa.

Succes.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.