Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: galerie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Ghedanu
zilele trecute am facut rost de un dublucorp de mitsubishi colt. se prinde in 4 prezoane. are cineva notita tehnica ptr.el? carburatorul este model ASIAN si are o tablita pe el pe care scrie 6EW A. Pe net nu am gasit nimic despre el. ce galerie s-ar potrivi? Va multumesc.
SGM.MYKE
Galeria de papuc si flansa de adaptare.
crismotorsport
QUOTE(SGM.MYKE @ 23 Jun 2008, 06:58)
Galeria de papuc si flansa de adaptare.
*


Aceeas parere
CodeXS
Hai incanta-ne si cu o poza a carburatorului (e modelul pus pe colt de aproximativ aceeasi capacitate cilindrica cu a daciei 1300?), are loc sub capota? Cat e diametrul difuzorului? E sincron? (te intreb pentru ca s-ar putea, sa primesc si eu unul tot de pe un colt de aproximativ 1300cc)

Ghedanu
fiind in concediu am vazut abia acum raspunsurile.
Carbul merge si fara flansa, cu conditia sa dai alte gauri filetate in galeria de aluminiu.
Incape sub capota cu tot cu filtru de aer,
iar a doua camera se deschide vacumatic la 2/3 din cursa pedalei de acceleratie
APROPO
trebuie schimbat si cablul de acceleratie.
nu l-am montat inca, (merg cu un weber ptr. 1300, eu avand motor de 1600 , consum de 5,4 litri la suta in afara) asa ca nu stiu cat ar putea consuma cu carb.AISAN
Am facut poze, dar nu stiu sa le postez











This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.