Ne-a fost lovita Supernova in aripa din spate era destul de bagat inauntru si inloc sa taie airpa si sa sudeze la loc una noua A SUDAT DEASUPRA ARIPEI LOVITE O ARIPA NOUA SI ACUM ARIPA SPATE STA CU 6/7 CM MAI JOS DECAT NORMAL.

Am bagat 1000 de euro in motor ca scotea ulei la filtru de aer, si IN CONTIUNARE TRAGE ULEI, AM FOST DE 4 ORI LA GARANTIE, NIMIC REZOLVAT. (Ei au spus, da sigur sigur se rezolva, cum sa nu)

Iar a fost lovita in stanga (usa fata) si cred ca au lasat macaraua indoita ca numai hercule mai poate ridica geamul, si ne-au dat-o plina de ulei pe panou si scaun.

Era stricata inchiderea centralizat si a trebuit sa mergem de 4 ORI ca sa o repare, se tot strica in ZILE nu ani/luni, si a 4a ora ne-a spus ca trebuie sa inlocuisa si kilometraju, de ce ??, nu stiu, aia inseamnad +900 RON si dupa 6 luni a murit iar.

Cotiera pe care ne-a pus-o pe Logan, dupa vreo 8000 KM a inceput sa balangane si sa scartie, cred ca s-au rupt clemele ornamentului dintre scaune, pentru ca e prins de ornamentul acela in suruburi, si ingreuneaza accesul la frana de mana si accesul la vitezele 2 si 4 ale masinii.

Cat de fraier am fost nu vreau sa aud, s-au folosit de faptul ca suntem dependenti de masini pentru servici si altele, si cred ca se folosesc de asta in continuare ... imi iau eu carnetul si de mai fac asa o chestie, le dau masina de cap, si chem si protectia consumatorului. Oricum sa rezolv ceva ? Putin probabil, increderea mea in toate institutiile statului este ZERO, si la ce armata de avocati are Dacia putin probabil sa ajungi sa rezolvi cu adevarat ceva, eh, asta e.

Si acuma trebuie sa ducem si Loganul ca e lovit in fata, cun groaza ma gandesc.




Ca tot folosesc persoana 1 ii sa nu intru in detalii cine a dus masina,