Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce masina si-a mai luat Radu Mazare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
Pages: 1, 2
BAD_MF
Primarul Constantei are o masina cum numai alti 100 de oameni mai au in lume
Primarul reales cu un scor covarsitor la Constanta, Radu Mazare, si-a innoit colectia de masini retro cu un model iesit din comun. De doua zile i-a sosit din Statele Unite ale Americii o replica a unui Lincoln Zephyr model 1935.

Automobilul, produs manual de un atelier specializat din SUA intr-o serie foarte mica, este nou-nout de la A la Z, fiind dotat cu un motor de 5,3 litri, similar cu acela de pe Chevrolet Corvette. "Nu este o masina scumpa, dar foarte greu de gasit, fiind produse pana intr-o suta de bucati. Pentru unii poate parea greu de crezut, insa este chiar o investitie buna, cu un asemenea automobil castigi cu mult mai mult decat platesti", ne-a declarat, zambind, Mazare

Sursa : CANCAN

Axe
din partea mea , numai de bine, thdhgugkenbsxfdhduvndffrevbd, ca am auzit ca-i baiat fain meeeey ! gun3.gif
adip
Foarte tare fieru' smile.gif Sa vezi cum o sa apara in cateva luni altele si mai shukare, romanu' cu bani nu rezista sa stea mai prejos decat al de langa el la capitolul case si masini. Chestie de self-esteem smile.gif
AR-18-MOS
Da' bogat ii primaru' ...
Fratzica
mda, soferu` lui mazare i-a bagat ieri lincolnu` in copac. pacat de masina
Solon
Fura si el, normal, dar macar in Constanta si prin Mamaia se mai vede cate ceva facut!
nycbmw
urata masina...oricum primu pom al lui sa fie
Victoras2001
QUOTE(Fratzica @ 29 Jun 2008, 16:24)
mda, soferu` lui mazare i-a bagat ieri lincolnu` in copac. pacat de masina
*


Si mai traieste? Sau de ieri e in camera de tortura? laugh.gif

Mie-mi place de mor masina. E superba. E vis. As fi vrut sa-i vad si interiorul.
CGB
super masina. natarau' soferu' daca o dat cu asa frumusete in pom.
FlorinG
Caraghiosul ăla de primar a lăsat să conducă șoferul o astfel de mașină?????
Eu nici Reno al meu de 650 E nu l-aș lăsa pe mâna altuia!

LE
Poate am fost prea crud...
Dacă muncea pe bune pentru banii cu care l-a cumpărat... poate i-ar fi păsat
MuciX
Sunt foarte invidios pe colectia lui, tre sa recunosc, dar macar are gusturi. Imi place chestia asta la el. Ce fel de om o fi, sincer nu stiu, dar p-asta cu masinile o are...
Arhimede
Masina de clovn =))

Merge combinata cu asta.
aphophis
pe mine ma distreaza ca numai in romania o limuzina ca maybach e condusa de un ins ca becali, in timp ce bodyguardul sta in spate , in timp ce un coupe ca lincolnul asta e condusa de sofer smile.gif)
parpanel
lool
s3v3r
FOARTE TARE MASINUTA... am vazut-o acum cateva zile pe sosea... se aseza de milioane... si motorul torcea ca o pisicuta.... pfff super car pe bune
hash
faina pastaie
argon
inainte de alegeri se declara sarac si cinstit, acum nu mai conteaza, totusi poate realizeaza constantenii ce r@h@t au votat.
aphophis
sarac si cinstit cu suv american de lux laugh.gif
A l e x
Mie masina mi se pare absolut oribila, chiar ca parca e masina din The Mask biggrin.gif

Acum ca are un motor imens si ca merge bine, nu zic nu, n-am condus-o. Dar la aspect e gresita rau.
ionutctn
QUOTE(argon @ 29 Jun 2008, 19:54)
inainte de alegeri se declara sarac si cinstit, acum nu mai conteaza, totusi poate realizeaza constantenii ce r@h@t au votat.
*


In declaratia de avere de dinaintea alegerilor declara ca avea 8000 de euro in cont bancar radmasa.gif si nu mai are casa cica sta cu chirie radmasa.gif
Nu ca are 8000 de euro dar are numai masini de 800.000 de euro iar casa are pe malul lacului de intra cu iahtul in sufragerie.
Supapa_jR
si care e problema? a furat toti banii si a bagat statiunile in faliment cumva? cumva sunt mai murdare statiunile decat teleormanul ?
ce va priveste pe voi cat fura atata timp cat baga bani si acolo si acolo?
kta
Totusi e bine ca apogeul pentru unii nu e Q7.
2dor
Mie imi place masina si chiar astept ca si alti oameni cu bani sa isi ia Hot Rod-uri si nu Bentley sau Maybach. Ne mai clatim si noi ochii cu niste masini deosebite.
eXtenSion
Domnul Supapa> Ai dreptate, in Ro trebuie sa avem parte de raul cel mai mic. Iar dupa ne miram ca merge lumea la bulgari.

Ce tara de gunoi putem avea. Dar nici cu gandirea noastra nu mi-e rusine..
sonykel
soferu nu cred ca a lovit linconul asta , mazare mai are si un linocn dala town-car si un navigator sau escalade
A l e x
Supapa : Problema e ca acesti oameni sfideaza poporul prin astfel de achizitii. Eu n-am nimic cu oamenii cu bani, sa-si ia ce vor ei. Dar nu daca sunt in functie... Nu ca n-ar avea dreptul, dar nu e normal intr-o tara saraca oamenii politici sa te sfideze la semafor cu masini mai scumpe decat casa ta...

E exact ca si cum ai fi directorul unui spital de handicapati locomotor si ai veni in fiecare zi pe role sau fugind cu o minge sa le arati ce picioare smechere ai tu...

Cand vad copiii un astfel de "primar" cu astfel de masina, ce crezi ca inteleg ? "E clar, trebuie si eu sa fur ca sa ajung bogat"...

Ai bani, ia-ti SLR, Lambo, Maybach, Bentley, ce vrei tu.. Dar daca vrei o functie gen primar sau presedinte sau altceva, fii frate mai modest... Si cand spun modest nu ma refer la Logan Prestige, dar macar un Audi A6 sau ceva asemanator, umple-l de optionale, baga-i un super motor, dar macar sa fie ceva uman, sa nu bata la ochi chiar asa grav.

E doar parerea mea.
sonykel
eu ca cetatean al orasului constanta nu ma simt sfidat de loc... nu te supara dar asta e parerea mea...
eu intr-un fel apreciez ca e pe fata omu , decat altii care zic ca a eu am masina personala un cielo , mertanu e de la munca si de fapt ei umfla banciile prin anumite paradisuri fiscale...
asa mazare e genu de om: uite mi-am luat un morgan , uite asta e casa din brazilia , uite mi-am luat un yacht... parerea mea...
A l e x
Sincer nici eu nu ma simt sfidat, dar gandeste-te ca majoritatea romanilor abia ca au bani sa se intretina... Da, au masini "noi," dar in credit auto pe 10 ani sau cum am mai auzit cazuri, credit pentru avans, apoi leasing, etc... Cum crezi ca se simt ei cand isi vad primarii in masini de astea ?

E vorba de diplomatie mai mult decat orice.
sonykel
nu stiu cum s-or simti , dar eu ca ``patron`` am ajuns la concluzia ca romanului nu-i place sa munceasca si ca romanului de rand banul muncit ii pute... si eu am masina in credit pe 7ani , dar stiu ca am casa mea am realizat niste lucruri(cu ajutorul parintilor , am doar 21de ani) si inca nu am un job stabil(firma este a parintilor)
dar faptul ca-l vad pe cutare cu SLK sau Q7 imi da o oarecare ambitie...
TheSaiLor
Oricum Mazare avea bani destui inainte sa ajunga primar. Iar toate firmele lui sunt puternice tot inainte de primul mandat. Baiatul avea yacht din '90 si ceva.
Mai mult ma deranjeaza mentalitatea celor care critica in necunostinta de cauza decat ca isi ia el nush ce masina. Lasati constantenii sa hotarasca singuri daca au votat bine sau nu. A iesit cu 70% din prima, iar daca vine unu si zice "poate realizeaza si taranimea pe cine a votat" inseamna ca vine si ma face pe mine intr-un anumit fel. Si nu cred ca ma stie vreunu pe mine ce am in cap sau cat de taran sunt.
P.S. ... mi se rupe sincer cine e primar atata timp cat vad ca se face ceva si e mai bine decat inainte. Iar acum este. Parerea mea.
P.P.S. -- Argon, nu la tine ma refeream cu taranimea ... sa nu intelegi gresit. E vorba de niste discutii din presa.
aphophis
nu mazare era ala de a pus taxa de statiune? biggrin.gif
Arhimede
Are dreptate A l e x.

Dar nu numai ca si-o ia, dar mai vine si lunar sa ne arate prin presa ce achizitii are.Bine ca nu-i chiar de condamnat..dar nu e frumos.

Ce-a mai muncit si asta ca intr-o perioada arunca banii cu sudoare castigati pe la gunoi.
sonykel
iar incepeti ma cu taxa... da-o n ``muma masii`` de taxa , ca e 3ron si un abonament pe o saptamana e 10-20de ron(cat sta un turist la mare) oare chiar asa scump e??? eu nu cred... totusi pentru un condediu in mamaia sau in constanta la ce tarife de cazare sunt 10-20ron sau de ce nu 50ron e o nimica toata , a si sa zicem ca esti cazat in statiuni(eforie , netpun , vama , olimp etc) dai 7lei pe zii si vi si vizitezi mamaia sau te plimbi si tot nu e mult...
ce mai faci in ziua de azi cu 7lei? iei u cola la 0.5 si 2 cornuri cu ciocolata sau un pachet de tigari si un orbit...
borkanel
Nu stiu daca sfideaza sau nu pe cineva ca doar nu a venit la mine sa-mi rada in nas si sa se laude cu masinile lui. Un lucru e sigur, fata de alti oameni cu bani el chiar are gusturi...pot spune ca pare mai "citit" tocilar.gif .
Pe de alta parte eu daca as avea bani multi as evita pe cat posibil sa apar in media, pentru ca apare barfa si pentru ca tin la libertatea de a merge pe strada pana la supermarket nederanjat.
Arhimede
Ia ca vreau sa-mi plateasca vreun constantean taxa aia cand vin la mare.Daca e asa mica
aphophis
socoteste 7 lei de aici, 7 lei de acolo, cam la cat ajunge bugetul primariei datorita acelei taxe. Si cam ce s-a facut de banii aia+taxe si impozite obisnuite+bani de la bugetul central. E o vorba " nu e greu sa pui taxe si sa faci niste lucruri (mai mici sau mai mare)". Mai greu e sa gestionezi cat de cat bine banul public
A l e x
sonykel : Nici macar n-ai inteles ce-am vrut sa spun. Ma rooog.
GoGu
Taxa pe 7 zile la Mamaia e 25 ron, adaugati la cei 22,5 ron dati pe rovigneta pe 30 zile... bani aruncati, unii ca sa admir mizeria si hoardele de caini din Mamaia, ceilalti ca sa-mi musc limba prin gropile de pe drumurile patriei.

On-topic: exhibarea semnelor exterioare de bogatie (sau "sindromul portofelului de plumb" sau, de ce nu, "sindromul scroafei urcate in copac"), mai ales la un "ales al poporului" nu-mi inspira o inteligenta propriu-zisa, ci o "inteligenta becaliana", din pacate foarte admirata la noi...
Arhimede
Inteligenta becaliana e la modul: faptele mele sunt mai istete decat sunt eu.
TheSaiLor
Taxa asta se regaseste si la bulgari in o statiune. Da nu am auzit pe nimeni sa se planga. Poate nu e cea mai corecta taxa, dar pe mine ma bucura faptul ca sunt destui care nu vor sa dea 3 lei int-o zi si isi lasa masinile in arcarea hotelui toata saptamana. In felul asta se poate circula acceptabil in Mamaia si nu mai fac o o ora jumate pana la Midia.
raqzvan
Daca tot vorbeai de bulgari, in Balcic mi-a dat la intrare la bariera o cartela, m-am plimbat un pic prin statiune, iar la plecare mi-a scanat cartela si nu mi-a cerut nici un ban. E o mica mare diferenta fata de modul de taxare din Mamaia, adica "banii inainte" (ca la curve).

Ontopic: nu-mi place masina in primul rand pentru ca e o replica, nu un original restaurat. Imi plac masinile lui Jay Leno, de exemplu, Duesenberg-uri, Rolls sau chiar masini cu aburi. Alea dovedesc gust si pasiune. Dupa ce masini isi cumpara, Mazare e un taran cu bani si fara gusturi.
argon
QUOTE(sonykel @ 29 Jun 2008, 22:43)
eu intr-un fel apreciez ca e pe fata omu
*




QUOTE(ionutctn @ 29 Jun 2008, 21:28)
In declaratia de avere de dinaintea alegerilor declara ca avea 8000 de euro in cont bancar  radmasa.gif  si nu mai are casa cica sta cu chirie  radmasa.gif
*



E pe fata dupa alegeri, mare caracter, intradevar, esti exemplul perfect al alegatorului naiv.
Buyaka
Bai da' mai lasati-o-n masa cu prostiile astea... auzi taxa de plimbat prin statiune... o au toate statiunile...asa e si-n strainatate... ne lasaaaati mad.gif
Ce?!?! cumva cand ati stat la facultati prin alte orase, sau cand ati tranzitat alte orase, sau cand ati fost la tara la bunica sau la matusa, v-a taxat cineva ca ati trecut prin orasul/comuna/satul respectiv????
Nu vi se pare ca exagerati putin???
Nu stiu daca e impresia doar a mea sau mai sunt si altii dar cred ca cei ce au zis de bine de taxa asta sunt constanteni, de acord domnii mei, se profita din turism, dar nu asa, ne vedem propriile interese dar fara sa prejudiciem pe nimeni... nono.gif ...nu asa se face!!!


PS. De azi inainte am sa pledez pentru introducerea taxelor de tranzit in fiecare orasel, sat sau comuna... sa prospere si ei, sa vedem lincoln si pe la sate... atunci dragii mei sa vedem daca mai plecam din case!!!


respekt.gif
TheSaiLor
<<PS. De azi inainte am sa pledez pentru introducerea taxelor de tranzit in fiecare orasel, sat sau comuna... sa prospere si ei, sa vedem lincoln si pe la sate... atunci dragii mei sa vedem daca mai plecam din case!!! >>

Eu cred ca e o mica mare dioferenta intre realitate si ceea ce vrei tu. Nu te obliga nimeni sa vii in Mamaia. Poti sa te duci la Neptun, Olimp, Costinesti, Vama Veche. Daca ai ales Mamaia inseamna ca ai fost de acord sa te duci intr-o statiune unde platesti o taxa auto. Clar.
In schimb sa iti ia cineva taxa ca treci printr-o localitate este cu totul alta treaba. Nu cred ca ti-a cerut nimeni nici un ban ca ai trecut prin orasul Constanta.
klaus
Dar ca sa merg de la Constanta la Histria pe unde as lua-o?
traffictours
Daca vrei sa ocolesti Mamaia poti s-o iei prin Ovidiu, apoi spre Navodari...
klaus
Discutia e alta, lumea sustine ca taxa nu e si taxa de tranzit. E, uite ca este. Asa ca instituirea unora la fel de catre alte localitati ar fi fix acelasi lucru. Cine nu vrea sa treaca prin localitatile respective sa o ia pe la bulgari, de ex...

Si este discriminatorie. Pentru ca nu se aplica anumitor categorii, "privilegiate". Celelalte categorii (carora li se aplica) sunt discriminate.
GoGu
Daca tot se vorbeste de taxa asta sa mai zic...

Daca vii dinspre Navodari (Mamaia-Sat, unde am stat eu) si vrei sa mergi spre B-dul Mamaia (parca asa se cheama, acolo unde e intrarea spre satul de vacanta) trebuie sa platesti de 2 ori... (platesti o data la intrarea dinspre Navodari, la Perla iesi, treci printr-un giratoriu si intri din nou huh.gif ) Anii trecuti nu era asa (ca sa nu zic ca anul trecut n-au perceput taxa inainte de 22-23 iunie...). Bine, poti sa iei pe 24h si iesi mai ieftin, dar ca principiu mi se pare o giga-marlanie mad.gif
Dupa care incepe vanatoarea de locuri gratuite de parcare, ca daca nu esti atent vin alti hamesiti si-ti iau 3 ron/h parcare huh.gif Nu zic, in timpul saptamanii era destul de lejer si gaseai locuri gratuite destul de usor, dar in week-end am turbat...
klaus
Mai si-aduce cineva aminte de taxele de tranzit de la Giurgiu? Alea desfiintate dupa intrarea in UE? Cui i se pare ca alea erau altfel?
Victoras2001
Taxele astea sunt instituite de niste "intelecte impotente", care nu-s in stare sa scoata bani din turism decat pe astfel de cai.
Foarte bine a punctat Klaus. Mai mult nu stiu ce-ar fi de comentat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.