Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AvtoVaz va asambla automobile Renault clasa B
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
klaus
In afara de Logan, compania rusa AvtoVaz intentioneaza sa asambleze automobile din clasa B dupa licentele Renault, sub brand-ul Lada, precum si motoare pentru ambele modele. Potrivit presedintelui AvtovVaz, Boris Alesin, francezii pot deveni unul din actionarii unei noi uzine de producere de componente auto pe care vor sa o creeze Avtovaz si Rostehnologia.

"Dupa toate probabilitatile, va fi o masina care va inlocui Symbol", a declarat pentru RBC Daily managerul proiectului Avto Business Info, Roman Guliaev. „Symbol si Logan au o linie comună pentru motoare, deci asezarea lor pe aceeasi banda tehnologica pare o decizie logica”, spune el, precizand ca un asemenea automobil va putea fi cumparat cu aproximativ 9.500 de euro (350.000 de ruble).

de Olga Popescu - HotNews.ro
minny
Is curios acest nou Symbol cum va arata si cat va costa. Si in ce masura intra in concurenta cu Logan, pentru ca am inteles ca devine si noul symbol mai mare, practic pentru a suplini si lipsa meganului sedan care o data cu megan 3 va disparea. Pacat zic eu pentru ca noul Symbol nu stiu daca va avea 5 stele.
A l e x
Pai nici vechiul Symbol nu are 5 stele.
locosaint
noul simbol poate fi chiar (lada) sandero
Stefan
Eu raman la parerea mea ca viitorul Renault Symbol va fi defapt o Dacie.
klaus
Mesteri mari, calfe si zidari, pentru discutii de symbol vedeti
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=114990
minny
QUOTE(A l e x @ 2 Jul 2008, 21:24)
Pai nici vechiul Symbol nu are 5 stele.
*



Tocmai, si nu cred ca va avea nici asta nou. Atunci care e alternativa la Megane Sedane care (probabil) avea 5 ?

Si mai on-topic nu prea cred ca vor dezvolta un automobil lada. Asa cum ati spus cel mai probabil vor ansambla un model existent in haine noi - care model sunt speculatii. Zic asta pentru ca atata timp cat detin doar 25 la suta din fabrica (rusul nu vrea sa vanda mai mult) se vor limita sa exploateze piata rusa producand la fata locului autovehiculele comercializate in tara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.