Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bord Solenza si nu numai!
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
bogdann8
Revin cu un topic ce s-ar putea sa mai fi fost facut, sau sa se fi facut ceva asemanator. Sa trec la subiect: se poate pune computer bord de logan pe solenza, doar prin inlocuirea celui de solenta fara schimbarea ceasurilor de bord?? repet: doar computerul, nu si ceasurile. Si daca da, cam cat ar costa toata afacerea si cam ce ar implica ea (gen probleme electrice, aprindere, dereglarea calculatorului injectoarelor, etc..) Si altceva: Se gaseste undeva un cass doar cu radio si usb (fara cd/mp3 sau alte dracovenii) cu o putere de min 45 W???? Nu vreau sa pun amplificatoare si alte nebunii, decat un cass in slotul de langa volan... Se poate sau se gaseste numai cu cd??/
ador13
Dar cine ti-a zis ca Solenza are CB? Nu are, doar daca nu ti-ai dus tu PC-ul din casa in masina smile.gif.
Ori inlocuiesti bordul cu totul ori nu.. nu exista cale de mijloc.

Daca iti iei radio cu CD , cu ce te incurca fanta aia in plus pentru cd-uri? Unde scrie ca daca mai ai o gaura in plus in radio trebuie automat sa pui "amplificatoare si alte nebunii"? Nu are nici o legatura. O sa ai un radio-cd in slotul de langa volan. Voila. Sai poti sa-ti iei cu caseta daca nu vrei cu cd smile.gif.
adicorbos
Vezi ca e superoferta la Metro: Sony GTU 620 e foarte fain aparatu`. am si eu unul(nu de acolo) dar sunt foarte multumit de el. mi-am luat un stick de 4Gb si nu mai am treaba cu cd-urile. nu am auzit pana aucum sa fie vreun aparat fara cd.
aparatul costa in jur de 520 lei. i-ti recomand si tie, apropo, are si telecomanda
andri1940
La capitolul audio eu zic ca iesi foarte ieftin cu un radio cu mp3 player plus mufa pentru conectat alte aprate, nu USB. Alea sunt mai scumpe.

Eu mi-am luat un LG LAC3800R cu telecomanda, fata detasabila si mp3 cu doar 300 lei si sunt foarte multumit.

Putere destula pentru o Solenza, plus iesiri pentru amplificator care la un Sony de acelasi pret nu gasesti.

bogdann8
QUOTE(adicorbos @ 7 Jul 2008, 14:55)
Vezi ca e superoferta la Metro: Sony GTU 620 e foarte fain aparatu`. am si eu unul(nu de acolo) dar sunt foarte multumit de el. mi-am luat un stick de 4Gb si nu mai am treaba cu cd-urile. nu am auzit pana aucum sa fie vreun aparat fara cd.
aparatul costa in jur de 520 lei. i-ti recomand si tie, apropo, are si telecomanda


Ai legitimatie client ca am vrut sa merg si eu acolo sa iau niste huse si boxe ca erau la super-oferta da nu mi-au dat voie.

QUOTE(andri1940 @ 7 Jul 2008, 17:06)
La capitolul audio eu zic ca iesi foarte ieftin cu un radio cu mp3 player plus mufa pentru conectat alte aprate, nu USB. Alea sunt mai scumpe.

Eu mi-am luat un LG LAC3800R cu telecomanda, fata detasabila si mp3 cu doar 300 lei si sunt foarte multumit.

Putere destula pentru o Solenza, plus iesiri pentru amplificator care la un Sony de acelasi pret nu gasesti.


M-am gandit si la asta si am gasit mp3-uri cu 50-50w dar nu ma prea incanta deoarece trebuie sa stau mereu cu dispozitivu ala mic care are ecranu de 1,5 cm in diagonala smile.gif). De asta ma intereseaza cele cu port usb integrat. As asculta si cd-uri dar locuiesc intr-o zona nu prea buna din punct de vedere al infrastructurii drumurilor.. Am prieteni cu m3uri care nu pot asculta muzica mai mult de 20 secunde din fiecare mell + praful care intra in el si calitatea cd-urilor/// laugh.gif


adicorbos
nu ai un prieten care are o legitimatie de Metro? eu am imprumut-o de la secretara mea. eu recomand tuturor acel aparat, gandeste-te ca pe langa aparatul de care zicea colegul, mai sus, trebuie sa-ti mai cumperi un alt dispozitiv de pe care sa mai pui muzica. acum fiecare decide in functie de buget
marius80_eugen
EXISTA DEJA TOPICUL ASTA SI NUMAI ABERATII ATI SCRIS AICI !
Rellu
As fi curios unde gasec topicul cu CB de logan pt solenza ... ash vrea sa shtiu cam cat m-ar costa CB + ceasuri Logan 1.6 16V.
AR-18-MOS
Ce ar fi sa utilizezi functia SEARCH, poate il gasesti ...
Nec
eu zic ca ar venit mai bine un casetofon pionner DEH-4000 UB cu slot pentru usb e super bun 50w eu il am pe masina si sunt foarte multumit de el si are mufa iso care merge foarte usor adaptata la mufele originale ale masini
AR-18-MOS
Eu am tot cautat casetofon Pionner la magazine on-line, si nu am gasit ...
Marty
Mai baieti, daca tot va maninca-n chec sa va luati scule MP3, DVD-playere si alte scule cu porturi USB sau mai stiu eu ce, cautati niste HU cu mai multe linii pe afisaj, nu cu una singura! Ce dracu' faci c-un stick de 4 G pe un HU cu o singura linie de afisaj? Cu mai multe linii poti naviga linistit prin foldere, alege ceea ce vrei...
Nec
Marty: eu am un stck de 2 G si sunt multumit de modu de cautare pe o singura linie.

saptamana viitoare fac o plimbare pana la bucuresti sa imi pun tablou de bord de logan
Micul Printz
dak e vreun priceput care poate sa monteze ceasuri de logan sa imi dea si mie un pm k sunt interesat biggrin.gif
Boris08
QUOTE(Nec @ 31 Jul 2008, 02:12)
Marty: eu am un stck de 2 G si sunt multumit de modu de cautare pe o singura linie. 

saptamana viitoare fac o plimbare pana la bucuresti sa imi pun tablou de bord de logan
*


Cam cat te costa toata afacerea??
nh1980ro
QUOTE(bogdann8 @ 7 Jul 2008, 13:09)
Si altceva: Se gaseste undeva un cass doar cu radio si usb (fara cd/mp3 sau alte dracovenii) cu o putere de min 45 W???? Nu vreau sa pun amplificatoare si alte nebunii, decat un cass in slotul de langa volan... Se poate sau se gaseste numai cu cd??/


Blaupunkt Melbourne e ceea ce cauti.. smile.gif
Nec
Boris08: daca intrebi de tablou de bord 550 ron si o plimbare pana la Bucuresti
ador13
QUOTE(Micul Printz @ 31 Jul 2008, 10:10)
dak e vreun priceput care poate sa monteze ceasuri de logan sa imi dea si  mie un pm k sunt interesat biggrin.gif
*



Pai tu vrei sa vina muntele la Mahomed, nu?
Dai si tu o cautare frumos la Bursa dupa cuvantul "Solenza" si in maxim un minut ai sa gasesti ce cautai.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.