Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
uniplus

nu rezolv una,dau de alta mad.gif
de ceva vreme a luato razna comutatorul de pe banzina pe gpl,se aude un tacanit continuu de la electrovalvele de gaz,si se aprind ledurile de la indicatorul de nivel de gaz continuu.
asta n-ar fi o problema,dar acum masina merge intrerupt(de la alimentarea cu gaz).
am strins toti papuci de la toate electrovalvele crezand ca rezolv problema dar,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, excl.gif
va rog help me.scuze pt lungimea topics-ului nu vreau sa deranjez pe nimeni.
miii de multumiri.
ionutctn
Vad ca esti din Bucuresti. Vezi ca la statia de metrou Constantin Brancoveanu, cum vii dinspre Piata Sudului, cu vreo 20 de metri inainte de statia de metrou, pe partea dreapta in directia de mers, este un garaj vopsit gri pe care scrie montare/reparatii instalatii GPL si este un turc foarte priceput acolo. La tine e o problema din partea electrica a instalatiei. Am fost si eu la el cu alta problema (nu mai imi venea gaz la prima electrovalva si nici nu puteam sa alimentez) iar in fata mea era unul cu problema care o ai si tu si l-a rezolvat repede si a costat vreo 30 RON. Tu sa ii explici exact cum face ca sa stie el ce sa faca.
uniplus
mersi mult ionutctn!am rezolvat problema cu comutatorul gpl.
chestia era mult mai simpla decat mi-as fi imaginat: radmasa.gif
firele care pleaca din comutator spre partea din fata a masinii,doua dintre ele se duc la bobina de inductie.unul era rupt,si cand atingea, cand nu.
dupa ce l-am prins la loc si-a revenit al meu cazan.merge turbo. icon_mrgreen.gif
mersi din nou pt sfat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.