Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme garnitura chiulasa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
burtik4u
Salut la toti..!!!
Am schimbat ieri garnitura de chiulasa, si mergea fara probleme.. am mers cam 100 de KM, si apoi a mers fratele meu vreo 10 cu ea .. si poc wink.gif) a inceput sa fiarba iar, cand s'a dus la capota, era cureaua de la alternator flescaita, dezmatata, in fine, nu mai invartea nici pompa de apa nici alternatorul, a mai mers asa cam 5 km wink.gif)), sa fie oare din nou garnitura?... sau e posibil sa fie altcva: chiulasa crapata, camasa fisurata?.. dati o idee wink.gif
burtik4u
am rezolvat.. deci nu mi-a raspuns nimeni cu nimic wink.gif) dar sper sa ajute pe cineva treaba asta biggrin.gif.. era tot garnitura de chiulasa arsa :-s alta munca degeaba biggrin.gif.. acum merge bine

P.S nu mergeti cu cureaua de la alternator rupta smile.gif))
anndi
Pai era cam evident ca sa dus iara garnitura, mai ales ca nu ai rodato deloc. Pacat de munca, nu e nici greu nici scump de schimbat, dar pierzi o dupa-masa.
burtik4u
eh na.. cand vezi ca merge.. uiti si de bani si de munca smile.gif
si de munca.. am incercat sa o fac cat mai scurta.. am lasat si alternatorul, si bobina de inductie pe chiulasa. si carbucatorul tongue.gif .. cand am puso la loc .. am strans doar prezoanele de la chiulasa, am incodrat cureaua de la alternator.. si cateva fire.. e mai usor asa tongue.gif
bafta.. si fara pene wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.