Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ocoleste acest service auto
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
Doru_justdoit
5 luni de cand este masina in service.

La data de 21 februarie, am avut accident cu un Logan. Am scapat masina de sub control si am intrat in camp. Nici o victima.

Masina are full casco, plus este in garantie.

La service imi spun ca o repara in 2 saptamani.

Asiguratorul ( BCR Asigurari ) si service-ul s-au certat in privinta jugului suport motor timp de o luna si o saptamana. Pana la urma se pun de acord si se decide inlocuirea piesei.

Minciuna continua: sa vina piesele si o facem in doua saptamani. Dureaza inca o luna si incep sa lucreze pe masina. Lucrarile decurg foarte lent, trec saptamanal pe acolo si realizez ca un singur om lucreaza la mai multe masini simultan. In cea de-a treia luna, autoturismul intra in vopsitorie. Dupa 2 saptamani, se trece la montarea motorului.

Astazi ( 15 iulie ) masina inca nu este gata. Peste 6 zile se fac 5 luni de cand am dus Loganul la Lion Victoria.

Saptamanal am trecut pe la ei, de fiecare data am fost mintit de la director pana la cei care au lucrat pe ea.

Am discutat cu un avocat, care mi-a spus ca nu are ce face din moment ce nu s-a semnat un contract care sa prevada durata reparatiilor.
Am incercat sa-i platesc pe muncitori sa grabesc lucrurile, au refuzat ( nu stiu daca din corectitudine sau din cauza camerelor de filmat )
Am sunat la Vocea clientului, degeaba.

Ce ma deranjeaza enorm este ca am fost si inca sunt mintit. Puteau sa-mi spuna de la inceput sa nu las acolo masina pt ca nu au personal/spatiu/piese/chef de lucru ... etc.

Din discutiile cu alti posesori de Dacia, am aflat ca asa se comporta cu toata lumea, stiind ca sunt reprezentanta, isi permit orice. Unui client i-au tinut acolo masina 9 luni. Taximetristii nici nu intra la ei.

Sunt curios cum o sa se comporte masina dupa finalizarea reparatiilor.

Ocoliti Lion Victoria - Mures , pt binele vostru.
mark``
Si eu sunt din mures, mersi de sfat, ma gandeam ca distributia va trebui facuta in service autorizat dar acuma m-ai bagat in ceata, nu stiu unde o sa ma duc cand va veni vremea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.