Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reputatie anonima
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2
Muttley
Da, stiu, mai este un topic da' e inchis.

Am mai facut scandal la administrative, mi-am luat warn pt offtopic, da' asa nu se mai poate. Ma dispera lasitatea si perversitatea.

NU vreau reply-uri de genul "get a life", "iti pasa de un numar???" si restul din aceasta categorie. Am alte motive pt a face acest chestionar. Hai sa ofer o interpretare unuia dintre ele.
Ma aflu pe un forum tehnic, postez o afirmatie tehnica si CORECTA, si iau -24 puncte la reputatie. Adica iau minus de la o persoana care pe un forum tehnic are reputatie multa tare. Vreau sa vad cine e somitatea asta de nu e de acord cu ce am postat.

In concluzie, de data asta va rog sa va rezumati la vot. Daca e muuuusai sa postati, n-aveti decat. Da' se ajunge la scandal si iar se-nchide. Ma intereseaza rezultatul votului, pt ca vreau ca adminii sa ia masuri.
ionutctn
Eu nu stiu cum si de unde se acorda reputatie. Poate nu ma credeti, sunt mai de la tara, nu am apucat sa ma documentez dar moderatorii pot vedea ca nu am acordat pentru ca nu stiu cum si de unde se face. Era un topic cu asa ceva dar s-a sters inainte sa apuc sa citesc.
Lamuriti-ma si pe mine cum functioneaza treaba asta.
Va multumesc.
Muttley
Am rugat sa nu se posteze decat daca e musai. Pentru nelamuririle tale exista sute de pagini pentru citit, de unde te poti informa mai mult decat bine.

PS: iti voi da minus motivat la reputatie cu mentiunea "foloseste search"
ionut.tanase
Sunt si eu de acord cu Muttley. Sunt de parere ca cel care da minus trebuie sa si motiveze de ce a dat cat si sa nu poata sa-si ascunda identitatea ...
Muttley
Deja a-nceput sa curga cu minusuri babane si, evident, ANONIME pentru chestionarul asta. Nu e nicio suparare, descarcati-va, daca exista judecata o faceti pentru ultima oara.
Mi-ar place-n situatia-n care se face ceva sa v-apara numele pentru reputarile anterioare. Vai ce m-as bucura...
ionut.tanase
Da de plusuri nu zici nimic? Nu de alta dar la si la mine s-a dat cu minus recent pentru postul de mai sus ...
Muttley
Plusurile-s implicit semnate.

Si chiar daca n-ar fi, nu denota niciun sentiment "nobil" si de calitate umana.
xcss
Plusurile nu sunt implicit semnate... wink.gif Este tot la alegere...
afilon
tz-am dat si eu - anonim, asa, sa te enervez.
Muttley
Ok, sa fie semnate si alea. Desi CORECT ar fi ca abia acolo sa se ofere posibilitatea anonimatului. Si numai acolo. Ceva de genul "felicitari, nu vreau nimic inapoi".

21 Jul 2008, 12:07:
QUOTE(afilon @ 21 Jul 2008, 12:04)
tz-am dat si eu - anonim, asa, sa te enervez.
*


Macar te-ai semnat.

No problem!
$$ilvviu
Din multime e usor sa arunci cu piatra
Muttley
Pai hai sa nu mai fie.
brvictors
Muttley, imi cer scuze, stiu ca nu asta e ideea poll-ului tau, dar as avea o alta intrebare: nu se poate anula definitiv treaba asta cu reputatia? Nu de alta, dar este irelevanta, atit timp cit frustrati ca AR-18-MOS cauta posturi de cind eram eu la gradinita numai de dragul de a minus, fructificindu-si posturile strinse intr-un an cit altii-n 3.
mister
Am votat punctul 2. Si nu mi-e frica s-o spun.

Dar la ce-mi ajuta reputatia ca si eu-s mai de la tara si nu inteleg?!
Lostboy
Scuze de OFF dar ce aveți măi cu AR-18-MOS? icon_mrgreen.gif
Muttley
QUOTE(brvictors @ 21 Jul 2008, 12:15)
..... nu se poate anula definitiv treaba asta cu reputatia? ......
*


Eu unu' n-as avea nimic impotriva.
BZN
Mai bine s-ar renunta la reputatia negativa. Sa ramana doar cea pozitiva, nu s-ar mai da prilej de razbunare. Este suficient sa te abtii, iar daca respectivul user merita, dai +, asa este corect.
Muttley
QUOTE(BZN @ 21 Jul 2008, 12:18)
Mai bine s-ar renunta la reputatia negativa. Sa ramana doar cea pozitiva, nu s-ar mai da prilej de razbunare.
*


Este o idee, dar imi permit sa n-o consider chiar f buna.
De exemplu este o petarda la Dacia Clasic care bate campii cu gratie, intr-un mod ostil si anagramat. Ala e pe minus. Perfect concludent.
Manuel
Pererea mea e ca ar trebui scoasa de tot reputatia, din punctul meu de vedere n-are nicio relevanta. Primesti cu +, te simti dator sa intorci favoarea chiar daca respectivul poate nu merita, primesti cu -, simti nevoia sa te razbuni si tot asa.
Singura reputatie cred ca ar trebui sa existe la bursa, pentru a sti sa te feresti de tepari. In rest...
ionutctn
QUOTE(Manuel @ 21 Jul 2008, 11:21)
Pererea mea e ca ar trebui scoasa de tot reputatia, din punctul meu de vedere n-are nicio relevanta. Primesti cu +, te simti dator sa intorci favoarea chiar daca respectivul poate nu merita, primesti cu -, simti nevoia sa te razbuni si tot asa.
Singura reputatie cred ca ar trebui sa existe la bursa, pentru a sti sa te feresti de tepari. In rest...
*


Asa ar fi cel mai bine. Sunt pentru scoaterea reputatiei de tot. Oricum nu are nici o relevanta.
afilon
mie imi place la nebunie sa urmaresc dupa ce isi judeca unii semenii: haine, masina, bani in cont, reputatia pe forum... avind in vedere ca se practica sporturi gen "na si tie, da si mie" ca sa fie toata lumea reputata, eu sincer nu vad relevanta metricii asteia. si ca sa fiu rau pina la capat, voi de ce naiba aveti cap, sa nu va ploua in git? nu sinteti in stare sa tineti minte care ce a zis si sa va formati voi o parere personala despre om?

a fost un inceput bun chestia cu scosul de la numaratoare a perlelor depuse la cafenea. eu, de-as fi in locul licuricilor mari si luminosi din fruncea acestui locas de cult, as scoate de tot numarul de postari, reputatia, data inscrierii, etcetera. numai ca am o senzatie privitoare la firea romanului, caracteristica "las' c-o rezolv eu cumva": asa cum aia care nu vor sa plateasca taxa de parcare la aeroport (timisoara) stationeaza ilegal pe marginea drumului de acces asteptind bip de la asteptatii lor sa vina la incarcare (ca pentru < 10 minute e gratis), asa si daciotii nostri probabil or sa inceapa sa-si treaca in hedar si-n futar cite posturi au mai facut si cine mai crede despre ei ca-s cu stea in frunte.

iar despre problema ta vis-a-vis, ca vine unu si te contrazice anonim cu minus la reputatie si pe tine te roade chestia asta, ti-as da vreo douazeci de minusuri anonime doar ca sa vad cum crapa fierea in tine, norocul tau ca nu ma lasa.
Lostboy
QUOTE(afilon @ 21 Jul 2008, 12:26)
iar despre problema ta vis-a-vis, ca vine unu si te contrazice anonim cu minus la reputatie si pe tine te roade chestia asta,.....
*



vis-a-vis userul sau vis-a-vis expresia?
blink.gif
afilon
QUOTE(Lostboy @ 20 Jul 2008, 21:29)
vis-a-vis userul sau vis-a-vis expresia?



pardon, l-am scufundat pe muttley. in capul meu ei formeaza o singura entitate cu care ma blestemam amical la LFS mai de mult. deci, errata:

QUOTE
iar despre problema ta, muttley, ca vine unu si te contrazice anonim cu minus la reputatie si pe tine te roade chestia asta, ti-as da vreo douazeci de minusuri anonime doar ca sa vad cum crapa fierea in tine, norocul tau ca nu ma lasa.


LE: ooo, am primit + la reputatie! si nu e anonim! ti-e ciuda? hai, recunoaste ca ti-e ciuda. daca recunosti iti spun si de la cine!
Muttley
QUOTE(afilon @ 21 Jul 2008, 12:26)
iar despre problema ta vis-a-vis, ca vine unu si te contrazice anonim cu minus la reputatie si pe tine te roade chestia asta, ti-as da vreo douazeci de minusuri anonime doar ca sa vad cum crapa fierea in tine, norocul tau ca nu ma lasa.
*



Ai inteles perfect in ce consta nemultumirea mea. La fel cum ai inteles ca eu sunt vis-a-vis. Ti-ai cam dat singur cu firma-n cap, asa ca permite-mi sa-ti ignor punctul de vedere.


Poate a doua oara intelegi:
QUOTE(Muttley @ 21 Jul 2008, 11:28)
NU vreau reply-uri de genul "get a life", "iti pasa de un numar???" si restul din aceasta categorie. Am alte motive pt a face acest chestionar. Hai sa ofer o interpretare unuia dintre ele.
Ma aflu pe un forum tehnic, postez o afirmatie tehnica si CORECTA, si iau -24 puncte la reputatie. Adica iau minus de la o persoana care pe un forum tehnic are reputatie multa tare. Vreau sa vad cine e somitatea asta de nu e de acord cu ce am postat.
*



LE: btw, am ajuns FIX la ceea ce am stipulat in primul post ca nu-mi doresc. Certuri. Votati ma, ca la urna nu va-ntreaba nimeni nimic. Trasa de par comparatia, de acord, da' e acelasi r@hat. Vreau un vot care sa exprime opinia membrilor. Atat.
afilon
apai daca-mi explici si mie cum te poate minca sa afli cine-i ala cu "reputatie multa tare" care ti-a dat -24 la afirmatia ta tehnic corecta dar in acelasi timp "get a life" si "iti pasa de un numar" nu te caracterizeaza, o sa-ti multumesc.

plus ca formularea "Adica iau minus de la o persoana care pe un forum tehnic are reputatie multa tare" in mintea mea implica sa stii despre cine-i vorba, ca altfel de unde stii tu cita-i reputatia unui anonim? Da'-n fraza urmatoare "Vreau sa vad cine e somitatea asta de nu e de acord cu ce am postat", zici ca de fapt nu cunosti persoana. No, care e de fapt realitatea? Ca pe mine cel putin n-ai reusit sa ma convingi (nu c-ar conta asta in mod deosebit) c-ar mai fi altceva la mijloc decit rica intre tine si unu' (cunoscut sau necunoscut, nu se stie ca inca nu s-a elucidat) care a indraznit sa te contrazica, probabil pe teme care includ 1600 de centimetri cubi.

si ziceai de motive, plural. Pina acu' ai oferit unu care sau nu se exista, sau a fost prezentat cam incoerent. Hai, zi-ne si de restul, pun pariu ca-s interesante si originale.
AR-18-MOS
QUOTE(brvictors @ 21 Jul 2008, 11:15)
Muttley, imi cer scuze, stiu ca nu asta e ideea poll-ului tau, dar as avea o alta intrebare: nu se poate anula definitiv treaba asta cu reputatia? Nu de alta, dar este irelevanta, atit timp cit frustrati ca AR-18-MOS cauta posturi de cind eram eu la gradinita numai de dragul de a minus, fructificindu-si posturile strinse intr-un an cit altii-n 3.
*


1. Aici e vorba de reputatie negativa ANONIMA, adica NESEMNATA! Eu intotdeuna iti dau semnata.
2. Nu zi tu de frustrati, ca stii bine cine dupa fiecare reputatie negativa primita, trimite PM-uri cu injuraturi si amenintari. Asa ca scuteste-ma de ipocrizia ta. Zici ca nu iti pasa de reputatie, da' cand iei minus trimiti PM-uri cu injuraturi&amenintari. Grea e Doamne, saracia cu duhul ...
brvictors
QUOTE(AR-18-MOS @ 21 Jul 2008, 12:32)
1. Aici e vorba de reputatie negativa ANONIMA, adica NESEMNATA! Eu intotdeuan iti dau semnata.
2. Nu zi tu de frustrati, ca stii bine cine dupa fiecare reputatie negativa primita, trimite PM-uri cu injuraturi si amenintari. Asa ca scuteste-ma de ipocrizia ta. Zici ca nu iti pasa de reputatie, da' cand iei minus trimiti PM-uri cu injuraturi&amenintari. Grea e Doamne, saracia cu duhul ...
*



Te repeti si nu dai bine. Te bagi in seama exact ca tanga intre buci, nu spui nimic concret si, daca ti s-a spus ca urmaresti posturi, te-ai atacat. Dai reputatie negativa indiferent de postul pe care mi l-ai gasit. Te tii scai de om si dupa aia te miri ca te injur cind nu te mai suport. Ce motive mai clare vrei?
Ah...ai o fixatie cu anii de scoala, ca-s multi. Ti-am spus ca nu e vina mea c-ai fost repetent.
LE. Muttley, inca o data scuze pentru poluarea topicului. Este ultima interventie...nu de alta, da' n-am cu cine.
AR-18-MOS
radmasa.gif La tati ni greu ...
Cine se contrazice? Cine zice ca "nu-i pasa de reputatie" ... ? Si apoi cand primeste trimite PM-uri inapoi. laugh.gif ... De cate ori trebuie sa iti spun asta?
L.E. Numai atat poti? Anemic ...
brvictors
Bai da' esti praf. La tati ni greu, da' tie cel mai tare. N-am cu cine mah...
Muttley
QUOTE(afilon @ 21 Jul 2008, 13:02)
...plus ca formularea "Adica iau minus de la o persoana care pe un forum tehnic are reputatie multa tare" in mintea mea implica sa stii despre cine-i vorba, ca altfel de unde stii tu cita-i reputatia unui anonim? Da'-n fraza urmatoare "Vreau sa vad cine e somitatea asta de nu e de acord cu ce am postat", zici ca de fapt nu cunosti persoana. No, care e de fapt realitatea? .....
*


E simplu pretene.
Faci hover pe patratelul din dreptul reputatiei si vezi cat e valoarea reputatiei. -24 inseamna ca respectivul da cu +48. Adica are reputatie multa. Alte intrebari mai ai? Sau imi dai voie sa te invit sa folosesti "search"?
Oricum, am "vaga" impresie ca ne intelegem separat.

Alte motive? Le-am mai enumerat cu alta ocazie da' nu stiu daca mai sunt. Vezi topicul cu probleme de incarcare daca esti asa curios, unde am avut un schimb de cateva replici cu A l e x. Eu nu am timp acum.
afilon
QUOTE(Muttley @ 20 Jul 2008, 23:06)
-24 inseamna ca respectivul da cu +48.


no aici ma recunosc invins. la dungeons & dragons cu reputatii d-astea nu ma pricep.
driverx
QUOTE(Muttley @ 21 Jul 2008, 11:28)
....

NU vreau reply-uri de genul "get a life", "iti pasa de un numar???" si restul din aceasta categorie.
....
*



Get a FUCKING Life. Ti-am mai zis-o. Si am vorbit serios.
Lostboy
QUOTE(driverx @ 21 Jul 2008, 14:29)
Get a FUCKING Life. Ti-am mai zis-o. Si am vorbit serios.
*



Ești offtopic. A zis că nu vrea reply-uri din astea. biggrin.gif
b76bgaarh
atata timp cat este permis.... nu e nimic ilegal...ca e "imoral" asta e altceva....
einstein1984
Eu am luat 3 zile de ban pentru ca dupa ce m-a sanctionat un moderator comunist, cineva i-a dat reputatie negativa. El a crezut ca am fost eu si mi-a mai dat o sanctiune, pentru aceiasi abatere de mai devreme. Asa ca e cam nasol cu anonimitatea asta, ar trebui eliminata.
Muttley
QUOTE(driverx @ 21 Jul 2008, 14:29)
Get a FUCKING Life. Ti-am mai zis-o. Si am vorbit serios.
*


Ti-am dat report cu solicitare de ban pe perioada definita. Definita de momentu-n care-ti iei rabla.
A l e x
QUOTE(Muttley @ 21 Jul 2008, 11:06)
Macar te-ai semnat.

No problem!
*



Eu tin minte ca ti-am dat cateva minusuri semnate, si m-ai facut in toate felurile pe PM si m-ai amenintat ca ma reclami la admini, ca fac abuz de putere, blah blah blah.

Acum imi spui mie ca nu te deranjeaza cele semnate, doar cele anonime ? Tocmai de asta se dau anonime, ca imaturii ca tine daca vad cine le-a dat minus, ii iau la explicatii/injurii pe PM. Asa, e mai simplu doar sa dai fara sa te mai complici.

P.S. = Un minus anonim si de la mine wink.gif
ady77
QUOTE(einstein1984 @ 21 Jul 2008, 15:03)
Eu am luat 3 zile de ban pentru ca dupa ce m-a sanctionat un moderator comunist, cineva i-a dat reputatie negativa. El a crezut ca am fost eu si mi-a mai dat o sanctiune, pentru aceiasi abatere de mai devreme. Asa ca e cam nasol cu anonimitatea asta, ar trebui eliminata.
*


Cateodata e buna si anonimitatea radmasa.gif Deci votez in consecinta.
houseISmusic
Gata cu anonimitatea !
Muttley
QUOTE(A l e x @ 21 Jul 2008, 15:35)
Eu tin minte ca ti-am dat cateva minusuri semnate, si m-ai facut in toate felurile pe PM si m-ai amenintat ca ma reclami la admini, ca fac abuz de putere, blah blah blah.

Acum imi spui mie ca nu te deranjeaza cele semnate, doar cele anonime ? Tocmai de asta se dau anonime, ca imaturii ca tine daca vad cine le-a dat minus, ii iau la explicatii/injurii pe PM. Asa, e mai simplu doar sa dai fara sa te mai complici.

P.S. = Un minus anonim si de la mine wink.gif
*



De acord cu tot ce ai spus. Le stii pe toate, doar esti "the ultimate in vanity".Mersi pentru minus.
Rezuma-te la vot totusi.
A l e x
Mersi, in sfarsit ai spus ceva adevarat. Ti-as da plus dar nu pot acum tongue.gif

Am votat, evident, sa ramana anonim. Am incercat sa fiu cinstit sa dau fara anonim cat de des puteam, dar eram singurul, si in capul meu se spargeau toate, injuraturi pe PM si Piua. Asa ca, de ce sa ma complic ? De acum ard DOAR anonim. wink.gif

P.S. = Muttley, si tu ai dat minus la greu cu anonim, macar nu fi ipocrit.
DrK
Cam trista treaba aici. Poate mai trebuia o optiune de vot: "Nu-mi pasa de reputatie // Se poate elimina"
adip
QUOTE(DrK @ 21 Jul 2008, 22:51)
Poate mai trebuia o optiune de vot: "Nu-mi pasa de reputatie // Se poate elimina"
Plus: "Nu-mi pasa de reputatie, dar poate sa ramana" smile.gif
logan1.5dci
Am votat si eu, chiar as vrea sa stiu cine ma executa, obisnuiesc sa multumesc, si uneori nu am cui. boxing.gif
sadi
decat multumire de genul asta: boxing.gif mai bine nu
logan1.5dci
Exemplu on topic:



fleur.gif fleur.gif fleur.gif naughty1.gif , chiar nu ai vrea sa sti de la cine sunt?
sadi
florile sau punctele de reputatie? happy.gif
logan1.5dci
e , atunci cind primesc ceva de la cineva, vreau sa-i multumesc, asta spun, eventual sa il notez in agenda daca mi-a facut rau si evit discutiile cu el, e clar omul nu ma agreeaza sau gandim diferit.


L.E. Pe bune, florile sunt de la mine pentru tine.





Eu doar am votat un sondaj, da adminii sa faca ce vor ei...... ca e jucaria lor.
Kruger
Io-s de acord cu ceea ce zice Muttley. Cu toate ca am luat putine minusuri (dar semnate), am dat niste minusuri nesemnate, apoi am regretat ca nu le-am semnat, deci era mai bine sa nu ma lase sa le dau nesemnate....


Aaaaa, vorbesc serios.
tarzy
QUOTE(A l e x @ 21 Jul 2008, 14:35)
Eu tin minte ca ti-am dat cateva minusuri semnate, si m-ai facut in toate felurile pe PM si m-ai amenintat ca ma reclami la admini, ca fac abuz de putere, blah blah blah.

Acum imi spui mie ca nu te deranjeaza cele semnate, doar cele anonime ? Tocmai de asta se dau anonime, ca imaturii ca tine daca vad cine le-a dat minus, ii iau la explicatii/injurii pe PM. Asa, e mai simplu doar sa dai fara sa te mai complici.

P.S. = Un minus anonim si de la mine wink.gif
*



pai .... treaba asta cu frica de consecintele propriilor actiuni se cam incadreaza la lasitate ..... cica in viata e bine sa-ti asumi mai toate deciziile, fie ca trag aplauze sau felicitari


QUOTE(DrK @ 21 Jul 2008, 14:51)
Cam trista treaba aici. Poate mai trebuia o optiune de vot: "Nu-mi pasa de reputatie // Se poate elimina"
*



nu ar strica

eu oricum am votat cu varianta 2

pana acum nu am dat "reputatii" in schimb am primit la greu .... alea + semnate, majoritatea celor cu - nesemnate .... si totusi ..... chiar si aia de au dat - si-au semnat nu au patit nimic .... asa ca stimabili apasatori de - -uri fiti barbati si dati cu semnatura
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.