Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mirc
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Raggaeman
Salut. In primul rand nu stiu daca a mai fost deschis un topic sau daca s-a mai discutat subiectul asta (eu nu am gasit cel putin).
Exista vreun canal pe irc pentru posesorii de dacii (si nu numai)? Daca da, spunetimi-l si mie. Daca nu, e cineva interesat de crearea unui asemenea canal?
Sunt avantaje si dezavantaje cu un canal de mirc (parerea mea).
Principalul avantaj il constituie faptul ca pot avea loc discutii la care pot participa TZ persoane deodata.
Principalul dezavantaj: sigur vor fi certuri (legate de accese, de limbaj etc)
Astept pareri....sugestii ...injuraturi....si tot ce mai vreti voi unsure.gif
lucian_v
Asa cum ti-am mai spus eu nu folosesc mirc, dar daca se va discuta despre dacii o sa intru rolleyes.gif
Sa vedem ce zic moderatorii de pe forum.
Hai bafta!
Valentine
Un canal de mirc se poate face de oricine oricand. Nu este nevoie de nimeni sa aprobe acest lucru, ci doar de participanti care chiar sa il foloseasca. Eu personal cred ca era mirc-ului a apus de mult. Il mai folosesc aproape doar nostalgicii si dependentii tongue.gif smile.gif

Cel mai des folosite acuma sunt conferintele de pe messengere smile.gif
Raggaeman
Asta e si ideea. Il pot face oricand, dar daca nu vor fi participanti nu isi are sensul. Nu vreau sa-l fac si sa stea doar cativa oameni pe el.
Lolek
Dezavantajul mirc-ului (ca veni vorba, mirc-ul ca si client nu free, nu? smile.gif ) este ca nu pastreaza un history (habar n-ai cine ce a vorbit), daca nu esti logat ti s-a rupt filmul (si cine are timp de atita interactivitate fara motive?).

De asemenea, daca exista cateva spirite mai acide, puternice si vorbarete, multi useri se vor simti musafiri in casa altcuiva si vor hotari ca e tarziu si ar trebui sa se duca pe acasa, etc.

Eu am avut o tentativa mirc-uistica la care am renuntat definitiv ceva vreme in urma din motive de ciorba lungita si trasa de par, limbaj de doi lei fara idei in spate si senzatia groasa ca-mi pierd timpul de pomana (nu ca m-as fi vindecat de chestia asta). Pina si ego-ul se simte mai bine pe un forum normal unde ramane post-ul (daca nu se sterge) si vezi raspunsurile fara sa fie nevoie sa reiei subiectul a doua zi pentru ca s-a facut 2 AM si tre sa mai si dormi si deh, asta e, duca-se (everything erased).

Precum si multe altele. Daca iesi pe IRC tre sa ai stomacul tare, parerea mea. Un lux la care nu ma mai bag. Rezist daca e cazul, dar nu (mai) e nici o placere.

Pentru cei dependenti: boala grea aveti, fratilor. Grea de tot. Feriti-va de complicatii.
Ake
Dar parca avea si forumul acesta o sectiune chat care a fost dezactivata. Eu am vrut sa o testez dar vorbeam singur.
Gabi
Raggaeman s-a purtat o discutie asemanatioare la inceputurile forumului si s-a ajuns la concluzia ca nu merita.
Daca tu vrei treaba ta, noi nu incurajam si nici nu interizcem insa nu stiu cati dintre membrii activi vor scrie acolo.
Asa cum spunea Valentine era mircului a apus si acum e folosit doar de nostalgici, dependenti si pusti care nu au ce face.
asarban
Bine!
Fa-l si vezi if merge!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.