Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum evita rusii blocajele din trafic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
YO4RLP
Ingenizozitate omului nu cunoaște limite icon_mrgreen.gif
Sper ca asemenea apucături să nu prindă și la noi.
R19/16v
Mda Racky, si tu posteaza repede aici ca sa aiba romanu' de unde sa invete...
St
La noi nu se mai obosesc sa dea cu spatele...
bmwh548
Nu prinde la noi...n-ati vazut ca acolo banda 1 era perfect libera? Doar pe la minutul 4 se vad 2 masini stationate...la noi pe unde sa mergi asa?
Axe
f tare, si nu era chiar ca la noi de aglomerat, deci noi suntem chiar rabdatori ! blink.gif , dar uneori iti vine pur si simplu sa te dai jos si sa te pui cu bata pe ea(bucuresti) !
vi_escu
E o idee...
Executron
Nu inteleg de ce sa mai dai cu spatele... ORICUM e ilegal cu siguranta. Intorci pe linie continua si apoi dai cu spatele pe drum national (?).

Nu stiu cei asa extraordinar. Uitati-va cand se mai blocheaza vreun bulevard cum a II-a banda a contrasensului devine banda "buna" pentru sensul blocat pentru multi oameni... "originali".

J o h n n y

poti sa mergi max 50 de m cu spatele parca, pe contrasens...

oricum mi se pare o idee f proasta!
Retype
probabil merg cu spatele ca in cazul in care vine politia sa nu aiba ce sa le zica, sau chiar nu ii observa.

Cum adica sa mearga cu spatele pe contrasens? ca nu prea inteleg...
sorin1983
cata originalitate pe ei.... am ramas fara cuvinte...
Executron
QUOTE(Johnny_Bravo @ 10 Aug 2008, 22:26)
poti sa mergi max 50 de m cu spatele parca, pe contrasens...

  oricum mi se pare o idee f proasta!
*



50 de m cu spatele pe strada cu sens unic, poate.

In orice caz mi se pare o idee f. proasta. In primul rand mersul cu spatele e mai complicat => mergi mai incet => esti expus pe o perioada mai lunga de timp la ceva sigur ilegal.

2. E mai periculos decat sa mergi pe banda 2, pentru ca cei de pe contrasens chiar nu mai inteleg nimic din ce se intampla, se mai trezeste si unul pe banda 2 => clar accident.

Punandu-ma in locul lor daca eram chiar atat de grabit si necivilizat depaseam CAT MAI REPEDE cu putinta pe banda 2.
A l e x
Intai cred ca ar trebui sa aflam cum e la ei legislatia... Poate nu au ce pati pentru aceasta manevra, legea fiind aiurea scrisa. Bine, ii poate prinde cand intorc pe continua, dar dupa poate nu e specificat cat si cum ai voie sa mergi cu spatele.

Pe cand mersul pe contrasens normal probabil, ca si la noi, ii costa permisul. Oricum sunt curios la intersectie ce fac... Intra inapoi in coloana ? Cine-i lasa ? Iar calca continua... Etc... Nu e o idee buna oricum ar fi.

Cel mai bine ar fi sa existe benzi reversibile. Astfel, dimineata, majoritatea benzilor sa fie inspre centrul orasului si seara invers, cu camere prin locurile "cheie" pentru a stabili exact cate trebuie pe fiecare parte... Dar incerc si eu sa-mi imaginez cum s-ar putea face asta in Bucuresti, avand in vedere ca din 2 in 2 km exista cate un rond.
bobo77
QUOTE(YO4RLP @ 10 Aug 2008, 14:52)

Sper ca asemenea apucături să nu prindă și la noi.
*


Chiar asa se merge pe litoral, bine la noi se merge cu fata...
eminescu0
pe iuliu maniu (poli - apaca) se practica asta inca de anu trecut.
ady85btz
QUOTE(St @ 10 Aug 2008, 15:38)
La noi nu se mai obosesc sa dea cu spatele...
*


foarte corect radmasa.gif
Executron
QUOTE(R19/16v @ 10 Aug 2008, 13:53)
Mda Racky, si tu posteaza repede aici ca sa aiba romanu' de unde sa invete...
*



A avut omu dreptate.... Vedeti wacko.gif radmasa.gif
han_1.6 mpi
stati calmi ca la cata prostie e la volanul romanilor nu vor fi capabili sa mearga cu spatele asa bine radmasa.gif
Racky
Da ma, sa stiti ca eu sunt de vina pentru prostia romanului...o sa-mi cer scuze pentru comportamentul astora 2...cred ca au vazut filmuletul aici pe forum(una din masini parca e un Megane) si ce au zis : ba Racky asta mare destept mai e, ce idei geniale ne da si noua, hai sa incercam sa vedem ce iese...
Alexu7
radmasa.gif


mare prostie asta cu 50 m mers inapoi.
sta cineva sa masoare?
dar daca ma opresc si mai merg apoi inca 50 ? laugh.gif
A l e x
Teoretic poti. Nu scrie in legislatie ca ai voie doar 50 m o singura data. Daca se uita politia la tine. Mergi 50 m, opresti, mai mergi, iar opresti, sigur ii vei enerva.
Alexu7
my point exactly ! naughty1.gif
A l e x
Un amic spunea ca a facut asta o data. Mergea putin, oprea, iesea din masina, iar mergea, etc.. Si politia se uita la el ...

Dar acel amic e un mare mincinos de multe ori, deci nu stiu daca sa-l cred tongue.gif

Cu prima ocazie incerc.
steph
Am vazut prima oara chestia asta pe bulevardul Timisoara acum vreo 4 ani. wink.gif
argon
nu rusii au dat gaura la macaroana, ce naiba biggrin.gif
A l e x
Romanul a inventat "jmecheriaaa" doar se stie. Fara numaaar.
Supapa_jR
ce penibil...uite de aia e periculos sa mergi tare in romania...pentru ca se gaseste cate unul ori sa dea cu spatele...ori sa iasa din coloana ca fat frumos fara sa se asigure...asa mai bine iesi pe contrasens pana prinzi loc si aia e
Kruger
Eu vin de la munca pe Petricani. Exact acelasi lucru ca in filmul din primul post se intampla la ora 6.30 seara (de cand au pus niste bariere sa nu o mai ia lumea off-road pe langa linia de tramvai) , de fiecare data ma minunez. E un tip cu un Logan galben care deja e maestru. Face si slalom in masarier cu 50 la ora, e absolut genial.
andu911
la noi, multi nu prea stiu sa mearga cu spatele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.