Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Paris-Dakar
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
ydaniel
Ce parere aveti, este Paris -dakar raliul suprem sau raliul cenzurat?
tatabobu
Este rally-raid-ul suprem. Raliul suprem e raliul Finlandei.
sstanescu
La teveu poate fi interesant, insa dpdv al unui participant...

http://www.cotidianul.ro/index.php?a=2007&shift=1
Bobo
mai e o fata nevazuta a raliului.. finul meu care sta in japonia are un prieten care a participat la raliu; pe cont propriu poate oricine..
habar n-avea japonezul ca daca abandonezi cursa, ai pus-o, esti fiul ploii... ti se iau legitimatiile ramai fara nimic; noroc ca avea un gps si s-a mai orientat cat de cat; tipu a ramas prin mali parca, l-au atacat bandele, i-au luat tot;
japonezul e si genul de om care e foarte credul; el nu-si inchipuie altceva decat ce vede la tv; adica logica e simpla, e ditamai cursa, mediatizata, pazita, ma duc si nu patesc nimic; eroare; si asta nu o afli de nicaieri;

ca idee, avea cativa dolari si cateva mii sau zeci de mii de yeni; au luat numai dolarii aia, au aruncat yenii, care valorau mai mult..
ydaniel
da interesant!cam cat costa inscrierea in paris-dakar?
Bobo
habar n-am...

oricum e de necrezut ce v-am zis.. chiar si mie mi-e greu sa cred, desi cine mi-a zis nu vorbeste aiurea...

adicatalea pentru noi e de necrezut.. cu atat mai mult pentru un japonez, care are o incredere oarba in autoritati in gen...
bzip2
Da, pt. ca probabil la ei (JP), autoritatiile chiar isi fac treaba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.