Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suporti Numere WWW.DACIACLUB.RO
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2
CriSTI68
Avand in vedere ca nimeni de pe forum nu face nimic, si satul de numere cu suporti de firma de 2 lei "MERIDIAN SUD", am cautat oferte pentru suporti de numere.... am gasit asa:

Suport simplu cu prindere prin sigurante care se strang cu gheia - 3 lei/set
Suport cu rama prin cleme - 3 lei/set
Suport cu rama superioara si inferioara prin cleme - 5 lei/set
Suportii sunt negrii fara inscriptie!

Am trimis cateva mail-uri la diverse firme care se ocupa cu inscriptionari suporti numere, am vorbit la telefon si trebuie sa primesc zilele astea o oferta la ele, chestia sta cam asa, trebuie un numar anume de suporti comandati in functie de set....

Pana una alta pana primesc ofertele eu zic sa vedem cine este interesat de suportii respectivi.
ionutctn
Eu sunt interesat de modelul de 5 lei/set.
paul_damian
Daca e posibila livrarea prin posta, "I'm in" smile.gif
C@talin
bre si pui tu la tdi skoda daciaclub ? biggrin.gif
Merced
Si eu as vrea un set, mi-au facut praf copilasii cu mingea suportu' fata. Azi am plecat cu numaru' pus provizoriu' de ei intre bara si grila spre munca. Nu stiu cum de nu a cazut pana la munca.
Trece-ma pe liste pentru suport d-ala simplu, ca la D[r]acie o sa-l prind la suruburi oricum.
giany911
Suport simplu / 1 set ca acum mi-au pus 'mesteri' un suport cu reclama la service-ul lor. Nu am chef sa ma blesteme cel care ajunge la ei in service la 'recomandarea' mea
Cipiotul
QUOTE(paul_damian @ 19 Aug 2008, 23:32)
Daca e posibila livrarea prin posta, "I'm in" smile.gif
*



la fel si aici ... smile.gif eventual poate ne strangem mai multi din Iasi si le trimiti toate odata ...
CriSTI68
gata am primit oferta cea mai buna din toate primite, unul imi cerea indiferent de cantitate 100 ron pentru vopsea ca cica consuma vopsea in valoare de nu stiu cati euro... in fine oferta care am acceptat:


1. Modelul cu rigleta mica:

- pret unitar la 1 culoare: 6 RON + TVA / SET
- pret suplimentar la 1 culoare: 0.35 RON + TVA / SET (maxim 5 culori)
- rigletele pot fi divers colorate

2. Modelul cu rigleta mare:

- pret unitar la 1 culoare: 8 RON + TVA / SET
- pret suplimentar la 1 culoare: 0.10 RON + TVA / SET (maxim 5 culori)
- rigletele pot fi divers colorate

3. Modelul fara rigleta:

- pret unitar la 1 - 2 culori: 6.8 RON + TVA / SET (maxim 2 culori)


Conditiile comerciale sunt urmatoarele:

- Termen de livrare: aprox.10 zile, pentru prima comanda cu un anumit tip de inscriptionare;
3 zile, pentru urmatoarele comenzi, cu acelasi tip de insciptionare;
- Comanda minima: 50 seturi.


ne bagam ?
paul_damian
Are loc si sigla clubului? Daca da, eu zic ca ar fi misto sa fie "www.daciaclub.ro" cu alb si sigla cu albastru deschis. Cred ca ar trebui pus un poll, sa vedem ce model vrea fiecare si in cate culori.
CriSTI68
care din ele ? eu zic prima
slaiciprian
io treb'e sa ma mut in bucuresti sa obtin? si nu se poate face set si cu un abtibild daciaclub?
CriSTI68
astea se fac prin xerigrafie... eu unul nu vreau cu autocolant ca am avut dar sa dus dracu repede, voi alegeti ce si cum... de expediat prin tara expediem print ara nu este problema
paul_damian
QUOTE(CriSTI68 @ 20 Aug 2008, 21:38)
care din ele ? eu zic prima
*


Daca incape, prima. Daca nu incape, a doua, dar numai cu o singura sigla, nu cu doua.

QUOTE(slaiciprian @ 20 Aug 2008, 22:33)
io treb'e sa ma mut in bucuresti sa obtin?
*


Pai speram ca daca ne adunam destui sa facem comanda, cineva (adica CriSTI68 biggrin.gif, daca e atat de bun) sa ni le puna la posta, contra o bere, ceva. Nu? icon_mrgreen.gif
CriSTI68
macar pana in 50 si suport eu restul de cheltuieli, ca nu prea imi convine sa dau comanda si sa raman cu 50 de bucati, expediez si prin tara daca este nevoie smile.gif
daciafan
puneti sigla noua
bobo77
Si eu as vrea sa vad cum vine cu sigla noua, macar autocolant ca nu a facut nimeni pina acum.
BZN
QUOTE(CriSTI68 @ 20 Aug 2008, 22:48)
macar pana in 50 si suport eu restul de cheltuieli, ca nu prea imi convine sa dau comanda si sa raman cu 50 de bucati, expediez si prin tara daca este nevoie  smile.gif
*


Ma bag si eu, rezolvam repede sunt in Bucuresti, dar cu ocazia intalnirii ma lasi sa iti controlez masina de indoituri in zona rotii de rezerva... icon_mrgreen.gif
CriSTI68
poti controla cat vrei radmasa.gif
UDI
ce dracu ma, facem "tuning" din Vitan sa punem pe masini vechi sigla noua? eu zic sa ramanem la sigla cu trinughiuri albastre. Ca si design ar fi bine sa arate ca si cele vechi: prima sigla propusa de crSTI si urmata de siteul www.daciaclub.ro wise_guy.gif
jaf
QUOTE(CriSTI68 @ 20 Aug 2008, 01:25)

Suport cu rama superioara si inferioara prin cleme - * lei/set

*



vreau si eu un set(fata/spate) doar sa fie cu daciaclub in cazul in care ii faci.. de vreo 2 ani mi-am comandat si eu dar am ramas fara dacie si i-am dat la un prieten.. sad.gif

paul_damian
Stati un pic. Sigla va fi a clubului, asa cum e afisata pe forum. Care nu e acelasi lucru cu (fosta) sigla Dacia.
RIon
Serigrafie, nu cu X...
Ar trebui niste poze cu suportii, pentru a putea decide fiecare care se potrivesc mai bine, si mai ales care rezista mai bine.
UDI
QUOTE(paul_damian @ 20 Aug 2008, 22:46)
Stati un pic. Sigla va fi a clubului, asa cum e afisata pe forum. Care nu e acelasi lucru cu (fosta) sigla Dacia.
*




sigla de pe forum ramane, la ce ma refeream eu e sa nu puna in loc de sigla asta pe cea noua (desfacatorul de bericioaice) wink.gif
paul_damian
Am inteles, UDI smile.gif. Dar colegii daciafan si bobo77 ar vrea cu 'sigla noua'. Dacia are sigla noua, Daciaclub nu. Si atata vreme cat sefu' al mare al forumului nu hotaraste sa se schimbe sigla clubului, o vom folosi pe aceasta. Apropo, oare tre' sa cerem voie? biggrin.gif
UDI
de la cine?
Alexu7
AlexV ? rolleyes.gif
ady85btz
alex? rolleyes.gif
puiu82
CriSTI,eu vreau 3 seturi.
Cel mai bine vorbim vineri la Carol sau daca imi dai nr de tel valabil.
Bafta!
adrian.paul
Pana la urma cam la cat iese un set? 13-15 roni? Sau nu imi da mine bine? oricum ma bag si eu pentru vreo 3-4 seturi. rolleyes.gif
radiozipp
vreau si eu ... :| pentru o solenza.. nu stiu de care trebuie....
ZTV
si eu vreau pt o dacie berlina din '98 si nici eu nu stiu de acre trebuie

off: cine stie daca mai pot cumpara autocolante pt luneta cu daciaclub ?
hash
sigla noua face dacia sa para o masina banala, precum opel.
Cipiotul
QUOTE(RIon @ 20 Aug 2008, 22:49)

Ar trebui niste poze cu suportii, pentru a putea decide fiecare care se potrivesc mai bine, si mai ales care rezista mai bine.
*



Cristi... ne poti ajuta cu poze ? sa ne hotaram care s-ar potrivi ? eu unul din lista care-ai dat-o tu nush de care vreau ... DAR VREAU smile.gif)
si preturile ... cu tot cu tva si taxe postale pana la iasi cat ar ajunge ? biggrin.gif icon_mrgreen.gif
CriSTI68
cu cea mai mare placere as uploda cateva poze... dar nu imi merge uploadul, probabil de la provider-ul meu

21 Aug 2008, 20:02:
QUOTE(puiu82 @ 21 Aug 2008, 00:03)
CriSTI,eu vreau 3 seturi.
Cel mai bine vorbim vineri la Carol sau daca imi dai nr de tel valabil.
Bafta!
*



vorbim la carol maine seara


QUOTE(adrian.paul @ 21 Aug 2008, 12:02)
Pana la urma cam la cat iese un set? 13-15 roni? Sau nu imi da mine bine? oricum ma bag si eu pentru vreo 3-4 seturi.  rolleyes.gif
*



saptamana viitoare duc modelul la firma cu pricina sa imi faca o mostra laugh.gif
cred ca pe undeva la 10 - 12 lei setul
CriSTI68
saptamana asta ma duc cu urmatoarele modele

Cei din provincie le vor primii prin posta dar vor suporta taxele postale, comenzi o sa iau si pentru provincie cand sunt gata, vineri ultima zi de comanda ca o sa le expediez odata pe saptamana....

tineti-mi pumnii laugh.gif
mihai85
Vreau si io
UDI
QUOTE(radiozipp @ 21 Aug 2008, 13:50)
vreau si eu ... :| pentru o solenza.. nu stiu de care trebuie....
*



nu conteaza ce model ai ca oricum sunt universale..pe spate au destule gauri cat sa nimeresti si tu pe gaurile vechi up.gif
CriSTI68
cu ajutorul unui coforumist am ajuns la urmatoarea decizie, asteptam parerile voastre
Cipiotul
sunt de acord cu modelul din postul 38 daca se poate mari distanta intre sigla DaciaClub si adresa forumului (adica sigla sa fie aproape de marginea din stanga, iar adresa forumului aproape de marginea din dreapta ... sau ma rog ... la distante proportionale ... dar sa fie o distanta intre cele 2)... altfel as zice ca e mai potrivita a 2 varianta din postul 35 ... parerea mea ...


provincia asteapta semnalul tau cand sunt gata suportii, sa se stabileasca detaliile de transport biggrin.gif
razvan_3asy
cristi sa iti faca iei un model ma sa vedem si noi cum ar arata, sa stim ce cumparam smile.gif, ce zici?
UDI
@ Cipiotul: asta era si ideea, intre logo si site sa fie un spatiu cat de cat dar nici la extremitati

@ razvan_3asy: de obicei la astia se merge cu saru'mana ca sa iti faca comenzi mici, deci nu cred ca or sa vrea sa ne dea probe...dar cine stie

oricum speram ca iese bine rugaciune.gif
bafta!
Cipiotul
QUOTE(Cipiotul @ 24 Aug 2008, 22:42)
... sau ma rog ... la distante proportionale ... dar sa fie o distanta intre cele 2
*


UDI
tre' sa ai tu ultimu' cuvant, nu? white_flag.gif
Cipiotul
nu neaparat biggrin.gif dar vreau suportii aia biggrin.gif ca am primit "cadou" acu un set blank ... mi-am luat paravant ... si sincer nu-mi plac deloc ... inainte macar mai aveau ceva scris pe ei ... scria ROMANIA ... icon_mrgreen.gif

Cristi ... sper ca suportii nu-s model de-asta mai nou care are in partea de jos 2 cleme care se invart sa tina numarul ... ca sunt nasoale si nici n-ai siguranta ca-ti vor ramane numerele acolo (Traiasca Domn Primar pt soselele noastre ...sa`i dea D`zeu numai apa din gropi sa bea)
Sorin_18
trecema si pe mine pe lista ,vreau si eu un model mai bun,sau ala de 5 lei sau oricare cum pot sa intru in posesie sau cand??Sanatate
sorin1983
vreau si eu orice model dar gratis! cand vin sa la ridic?
CriSTI68
astept ok-ul sa le bage in lucru, fingers cross ph34r.gif
giany911
Any updates? Imi faceam de lucru la masina si iar am vazut suportul ala cu reclama la service-ul .... Nu il mai suport smile.gif.
ludi_f
QUOTE(hash @ 21 Aug 2008, 16:55)
sigla noua face dacia sa para o masina banala, precum opel.
*



radmasa.gif Tu cu golanul ai curaj sa vorbesti de Opel ? Pai cand astia au inventat masina, in Ro mergeam cu caruta. Masina banala? radmasa.gif Pai atunci Dacia ce e omule? Ai probleme grave daca poti sa compari Loganul cu Opel (orice versiune). Cand nemtii au inventat ABS si clima, daciotii mergeau cu 1300.
Lasa comparatiile astea ca te faci de ras. Zice lumea ca ai probleme.
Doh, ce om
UDI
@Iudi: omu a vrut sa zica ceva, tu ai inteles cu totul altceva...dar daca tot arunci cu noroi in "golan" ce dracu mai cauti aici ma frate?
PS: nu nemtii au inventat ABS... http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-lock_braking_system
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.