Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Folia pe scaune la masina noua
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
profex
Multe masini au folie pe scaune chiar si la multa vreme de la cumparare.

Hai sa vedem cum se voteaza.

RIon
am votat ultima varianta; probabil unii o pastreaza pana isi cumpara huse. altfel, n-am idee...
Gaby
QUOTE(profex @ 15 Jan 2005, 23:43)
Am vazut multe masini cu folie pe scaune si ma intreb de ce?
*



Cred ca raspunsul l-ai dat tu prin intrebarile 2 si 3 wink.gif
Am votat 4
profex
Pai daca tot ai dat o poala de bani pe masina nu mai gasesti ceva acolo si pentru huse?

QUOTE(RIon @ 15 Jan 2005, 21:47)
am votat ultima varianta; probabil unii o pastreaza pana isi cumpara huse. altfel,  n-am idee...
*


profex
Pai trebuia sa pun si eu ceva intrebari acolo altfel nu puteam sa deschid chestionarul.

Oricum, vreau sa vad cum se voteaza (indiferent de ce cred eu).

QUOTE(Gaby @ 15 Jan 2005, 21:50)
Cred ca raspunsul l-ai dat tu prin intrebarile 2 si 3 wink.gif
*


RIon
pai din cate stiu, dealerul nu iti vinde si huse...astea le gasesti la cash&carry, vitan, piata etc.
profex
Ba le gasesti si la dealer, la un pret foarte bun (pentru dealer blush.gif ).

QUOTE(RIon @ 15 Jan 2005, 21:54)
pai din cate stiu, dealerul nu iti vinde si huse...astea le gasesti la cash&carry, vitan, piata etc.
*


RIon
cum zici matale... smile.gif ti-ai cam raspuns la intrebari...
zelea
am raspuns 4, asta cu folia tinuta pe masina cateva luni am vazut-o numai la romani, am un vecin care si-a luat LGN odata cu mine 15.09.2004 si acum are folie, eu zic ca e snobism....
Adrian_Solenza
Am votat 2 ! Eu am tinut folia 3 zile, dar oricum nu se vedea ca am avut prelata din prima zi biggrin.gif
Funny
Varianta 4 de raspuns.Ma enerveaza teribil sa pastrez ambalaje pe un lucru cumparat.Pana la urma ai 2 alternative:huse sau inlocuirea la un interval de timp a tapiteriei. wink.gif
Lucian123
Prima varianta. Mi se pare tiganie sa mergi cu foliile de protectie pe scaune. Ma intreb vare cand e foarte cald cum se simte al care sta pe folie.
Oricum in operatiunile de pregatire ale masinii (pentru care dealerul primeste bani de la Dacia) este inclusa si aceasta operaatiune.
Daca si-ar face treaba dealerul, nici nu ar trebui sa ridice cineva masina cu vreo folie de ambalaj
bomicabomic
Prima varianta. Nu trebuie sa caut eu pubele si alte cosuri sa o arunc. Nu stiu, dar m-ar deranja tare sa stau pe nylonul ala.
burliu
este de prost gust sa ai plasticul acela pe scaun sau tetiera! eu personal nu suport nici husele pentru scaune !
Marty
QUOTE(burliu @ 18 Jan 2005, 11:43)
este de prost gust sa ai plasticul acela pe scaun sau tetiera!
*



Tarani !
urduban
Ma intreb ce fac vara aceia care isi iau masina si inca 'poarta' pe scaun folia biggrin.gif

Dupa mine este o 'taranie'!!
CristianH
Am votat 1 ( si 4 este valabil )
Sa tii folia pe scaune este intradevar de prost gust.
Slider
Am votat....ultima varianta ca nu mai retin (dehh batrinetile) ce numar avea...(4. acu' vad cind am editat postul).
De obicei desfac totul din prima clipa....nu rezist pina nu vad eu ce ii inauntru, ce si cum merge si ce face. Asa ca folia aia ii un mizilic la mine.
thunder
Si eu votez 4 ... nu suport folia (ambalaju) pe nimic, mi se pare taranie sa-ti iei masina de 7-8k de euro si sa ramai cu folia pe scaune, iar faptu ca nu ti-ai luat huse nu e o scuza (eu nici dupa 2 ani si jumatate de cand am masina nu i-am pus huse). Cum ar fi sa-ti iei un BMW cu scaune de piele si cu folie pe ele biggrin.gif

PS: ah parca mai ieri am vazut pe o janta din spate folia de protectie blink.gif tre sa o dau jos urgent biggrin.gif
urduban
mai sunt si exemple clasice de folie pe telecomanda ,chiar si dupa cativa ani!!! biggrin.gif
NFS
Hmm... n-am avut ce sa votez sad.gif

La masina am scos foliile imediat... iar dupa vreo doua luni mi-am luat huse. Nu de alta da' m-ar fi durut sufletul sa vad tapiteria arsa de scrum de tigara mad.gif
In momentul asta am huse "de vitan" identice cu tapiteria originala si cu modelul de pe usi!

In schimb, la primul meu telefon mobil am taiat frumos urechiusa aia de care se trage tipla de pe ecran si am intins frumos tipla, de nu-ti dadeai seama nici daca te uitai atent. Rezultatul a fost ca dupa doi ani, cind am vrut sa-l vind, am scos tipla si i-am aratat respectivului ca ecranul nu are nici o zgirietura, motiv pt care am luat chiar un pret foarte bun!!!!
La telefonul actual (fara tipla) deja am citeva zgirieturi si n-are decat juma de an! mad.gif

Asa ca d-aia n-am avut ce vota!
Lexy
Daca stau sa-mi amintesc bine pe cuvantul meu dc nu singurele masini care le-am vazut cu folie au fost Logan..in rest nimik...

PS:cat de frumos miroase intr-o masina noua(straina of course),ati remarcat?
Laurentziu83
Nici eu nu suport sa stau cu foliile pe scaune. Bine ca eu nici huse nu mi-am luat iar acum scaunele mele nu mai arata cine stie ce.
JohnyBe
Hai sa nu ne cacam pe noi ca singurele masini cu tipla sant Loganurile.
Da, ie de kkt sa ai pungi pe scaune si pe alte alea fara nici un motiv.
In primul rand ca arata ca dracu'.
Si in al doilea rand, poate putin cam subiectiv, daca faci caldura in masina te incingi ca dracu, aluneci cu punga (probabil).
Eu am luat masina pregatita de dealer. Nu avea pungi decat sub picioarele de la sofer. Fusese verificata. Pneurile aveau in ele presiunea care trebuia (am verificat eu ca auzisem de problema asta cu pneuri prea umflate).
As pune huse pe scaune da' acuma nu am bani (nu vreau orice jeg si trebe sa nu se vada ate si alte chestii de prindere).

Si inca o chestie: In Logan pute a plastic atunci cand o cumperi, nu miroase.
vv
QUOTE(bomicabomic)
Prima varianta. Nu trebuie sa caut eu pubele si alte cosuri sa o arunc. Nu stiu, dar m-ar deranja tare sa stau pe nylonul ala.

Eu le-am scos eu (cand am ajuns acasa) si le-am inghesuit intr-un colt in portbagaj (ma gandesc acum sa le pun sub roata de rezerva). Nu de alta, da' sunt utile cand te mai duci cu masina in service, sa nu se puna aia cu hainele lor murdare de vaselina pe scaunele tale.
adister
Prima varianta!

QUOTE(vv @ 25 Jan 2005, 16:47)
Eu le-am scos eu (cand am ajuns acasa) si le-am inghesuit intr-un colt in portbagaj (ma gandesc acum sa le pun sub roata de rezerva). Nu de alta, da' sunt utile cand te mai duci cu masina in service, sa nu se puna aia cu hainele lor murdare de vaselina pe scaunele tale.
*



Referitor la asta, zilele trecute am fost la service (IPSO) pentru schimbarea de cric. Am fost placut surprins sa constat ca inainte de a se urca in masina mecanicul a pus o husa pe scaun si o alta pe volan. Asadar se poate si asa.
Laurentziu83
La service Wolksvagen asta se face de cand lumea
romulus
Detest sa vad, cand merg la cineva, (stiu eu cine smile.gif ) si vad telecomanda la tv invelita in folie, folie care deja-i ingalbenita si uzata pana la rupere. La masini, hai ca mai inteleg.
michimaus
Recunosc!
Am tinut nylonul care tinea loc de presuri la picioare vreo 3 zile pana mi-am luat covorase de la Metro.da de pe scaune de cum am intrat in ea le-am rupt.
goguf
Una din placerile cumpararii unui lucru nou o constituie si ruptul tiplei, ambalajului, etc. Cit despre Loganuri, am vazut 2 cu tipla la 30 fara ( si absolut nici un alt tip de masina cu tipla)
profex
Eu am initiat topicul si am avut folia rupta de catre dealer (desi imi face placere sa-mi rup singur folia de pe obiectele noi) dar vrea sa spun ca poate procentul de masini noi e net in favoarea Logan.

Adica din 10 masini noi pe care le vezi pe strada, cate sunt Logan si cate restul?

QUOTE(goguf @ 31 Jan 2005, 20:23)
Una din placerile cumpararii unui lucru nou o constituie si ruptul tiplei, ambalajului, etc. Cit despre Loganuri, am vazut 2 cu tipla la 30 fara ( si absolut nici un alt tip de masina cu tipla)
*


Valentin V
am votat 4
St
Eu unul am primit masina fara nylon alea, le-au rupt ei inaintea sa o iau.
Faza cu imbracatul volanului si scaunul, e de mult. eu am facut toate reviziile de pana acum la Iatsa. Si mereu mi-au pus.
mariachi
am votat si eu 4.
eu mi-am luat masina cu foliile puse pe toate scaunele.
peste cateva luni, cand am intrat intr-un service din cluj pentru un mic retus de vopsire (m-au zgariat in parcare), mi-au pus folie cu dacia pe scaunul soferului. deci in unele service-uri se mai practica folia.
numai bine!
musicall
yo-s ptr. 2 !!!
despre tel. mobil si telecomanda le las coale de la prima atingere biggrin.gif
bobo77
Chiar nu pot sa-i inteleg pe cei care mai tin folia pe scaune... biggrin.gif
C a t a l i n
Păi dacă o vând când termină leasingul...
AR-18-MOS
Rup folia de pe orice cumpar ... smile.gif
Victoras2001
Io am votat 2. radmasa.gif
AR-18-MOS
Laudarosule ... tongue.gif
floppinnel
Eu am rupt-o din prima zi, cum am ajuns acasa cu masina...nu de alta dar alunecam de pe scaun cu folia aia.
laur58
Eu nici nu am vazut-o.
bubulici
am scoso in primele ore.. smile.gif
AR-18-MOS
QUOTE(laur58 @ 3 Aug 2008, 11:31)
Eu nici nu am vazut-o.
*


Ce? Folia sau masina noua?
CriSTI68
se pune asa ceva pe scaune ?

Masina cumparata de la meridian smile.gif
Alexu7
QUOTE
Rog dealer-ul sa o faca pentru mine



pai si bucuria unde-i?
e ca si cum femeia care vrei sa o iei de nevasta ar fi virgina si il rogi pe nas sa o dezvirgineze, nu te mai chinui, ce boala radmasa.gif


vi_escu
A mai avut folie?
sorin1983
alexu daca iti pare virgina incearca sa ii dai chilotii jos smile.gif am votat 4... desi n-am masina noua:)
octaviu
Patru smile.gif
mitu2002
desi dacia din semnatura am luat-o sh inca avea foliile de pe scaune exceptind bancheta spate unde doar spataru mai avea
initial am vrut sa o las asa mai ales ca avea si huse dar.... asta vara pe caldura sau pe racoare dupa 15 min de condus eram lac de apa in spate si al renuntat la ele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.