Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: avariat janta otel
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
axabrt
mai demult s-a intamplat chestia
Am oprit la prima vulcanizare, aia au dat 2 ciocane in janta, cat sa umfle din nou cauciucul. Problema era ca vulcanizarea respectiva nu avea decat un angajat, un cric, un compresor si vreo 2 ciocane. In lipsa de altceva a mers.
Ulterior am pus rezerva, dar ma intreb daca merge facuta pe CASCO, fiindca si cauciucul este avariat si janta stramba si ma costa cam 6000000.
einstein1984
Tu ba dai in borduri, ba in linia de ramvai. Daca e afectata si janta si anvelopa merge ceruta pe casco.
axabrt
am sunat la asigurator, cica se poate face pe casco.
adrian.paul
La Generali de exemplu nu despagubesc avariile pentru janta si cauciuc decat daca sunt si alte avarii. De exemplu eu mi-am spart janta de aliaj si anvelopa intr-un canal si mi-au zis ca nu ma despagubesc, ulterior in service s-a constatat ca aveam si puntea spate stramba si au schimbat atunci tot, inclusiv janta si anvelopa. Asta acum vreo 2 ani.
bobo77
QUOTE(axabrt @ 5 Sep 2008, 14:55)
cica se poate face pe casco.
*


Sigur? sau nu ai intrat in detalii, eu cunosc pe cineva care a incercat tot asa ca si tine si nu a reusit.Bine ca te-ai descurcat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.