Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: alarma pilot nus sa fac legaturile cu IC
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
somoso
salut.... am o problema am cumparat un kit alarma pilot + IC da nus cum sa leg alarma la IC . Cand leg la baterie alarma si IC alarma face un ticait ca si cum ar fi in sistem de varie si nu raspunde la nici o comanda . am incercat sa leg in 100 de feluri dupa schema da nu merge nimica mai mult mam zapacit mam uitat si la alte forumuri da nimeni nu da nimic precis . As vrea si eu daca se poate cateva explicati cum sa leg alarma la IC mentionez ca nu am pus nimik pe masina incerc sa o fac pe masa de lucru sa nu am chinui sa o montez degeaba.

de preferat ar fi sa discutam pe yahoo msg mai detailat ID gabi_146@yahoo.com

Multumesc anticipat !!!!
ceaki
alarma pilot dupa parerea mea e cea mai proasta si mai complicata alarma ce or pututo face chinezii. la modulul de inchidere centralizata se leaga la firele maro si alb, firele verde cu alb si albastru cu alb de la alarma, la care scrie blocare, deblocare.acuma sigur nu stiu daca vine maro cu verde sau albul cu albastru. da le poti schimba intre ele ca nu se intampla nimic, doar ca atunci cand dai deblocare se blocheaza usa.
gogu neam prost
ai perfecta dreptate C, dar as vrea sa-mi spui si mie ce face in plus o alarma de 100 de euro???
somoso, ai incercat: schema?
masina mea avea inchidere, (avea si alarma, dar am renuntat la serviciile ei smile.gif ) motiv pentru care n-am mai montat-o pe cea cumparata (inchiderea) si am realizat doar schema de mai jos (cea cu relee).
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.