Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CNA impotriva OTV
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
logan1.5dci
Acum pe OTV, dezvaluirile lui Dan Diaconescu .

Ii tot frig amenzi. Eu il vad cam morcovit.
Executron
Observ... Cine stie ce s-a intamplat... Nu s-or fi inteles la bani cu CNA sau cine stie ce plan are Diaconescu.

Oricum buna expunere a ideii laugh.gif
MadHawk1
QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 23:13)
Acum pe OTV, dezvaluirile lui Dan Diaconescu .

Ii tot frig amenzi.
*


Who gives a shit? blink.gif
Inca mai au audienta? laugh.gif
logan1.5dci
Eu doresc sa fac cateva precizari, inca de la inceput. Cand are ceva interesant si nou, mai arunc cate o privire, recunosc. Dar nu asta e problema, daca e o televiziune slaba sa cada ea, nu sa o ingroape careva in amenzi.
Soimule, daca iti faci o firma cum preferi sa o inchizi? Terminat de Garda Financiara sau din lipsa de clienti?
Asta zic eu acum.
Aa si un subiect nou, la Otv smile.gif
MadHawk1
QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 23:26)
Eu doresc sa fac cateva precizari, inca de la inceput. Cand are ceva interesant si nou, mai arunc cate o privire, recunosc.
*


NO COMMENT! radmasa.gif



QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 23:26)
Dar nu asta e problema, daca e o televiziune slaba sa cada ea, nu sa o ingroape careva in amenzi.
*


Parca "vorbeai" de OTV...acum mentionezi ceva legat de televiziune! Nu vad legatura! tongue.gif



QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 23:26)
Soimule, daca iti faci o firma cum preferi sa o inchizi? Terminat de Garda Financiara sau din lipsa de clienti? Cam asta zic eu acum.
*


O sa plang cu lacrimi de crocodil, cu gandul la Dan Diaconescu! rofl1.gif


Acum recunoaste ca ai postat "in bascalie", da? tongue.gif
vi_escu
@logan1.5dci

Nu este chiar asa. Sunt niste reguli in media. Nu poti sa mananci kkt cu polonicu' din lipsa de subiecte, indiferent care aste publicul tinta.
MadHawk1
@logan1.5dci: Bai! Unde ai disparut? unsure.gif
Nu-mi spune ca ai "vorbit" serios ! sleep.gif


Te uiti acum la OTV? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
logan1.5dci
Nu recunosc nimic, sa vezi maine cata treaba am sa am, biggrin.gif si asa ma cam plictiseam. radmasa.gif

Da ma uit......JOS CENZURA 243.gif
Otv-isti din toate tarile uniti-va.
MadHawk1
QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 23:56)
Nu recunosc nimic, sa vezi maine cata treaba am sa am, biggrin.gif  si asa ma cam plictiseam. radmasa.gif
*


Asa bre! taci.gif Ma speriasem! laugh.gif

Acu' schimba 243.gif canalul TV-ului! laugh.gif
vi_escu
QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 22:56)
Otv-isti din toate tarile uniti-va.
*



Uniti-va si inmultiti-va! Ca nu geme tara de prosti!
logan1.5dci
In fiecare oras sa se formeze SPIRALA otv-istilor.

Gata s-a terminat, iar incep sa bata campii, maine sa vad ce mai zice de CNA, asta chiar e interesanta.

Daca imi da-ti voie, am sa va prezint statistica vizionarii acestui topic, in numai o ora de la debut, acest topic a strans 159 de accesari.
Un real succes, la o ora la care alte topicuri inregistrau vizionari apatice. smile.gif
andu911
OTV are momente cand face cel mai mare rating. Asta e nivelul tarii.
Au terminat cu politica, a aparut Dallas, au terminat cu Dallas, a aparut OTV.

O chestie interesanta este ca OTV, chiar daca are zile cand detine locul 1 la rating, face publicitate doar la magazine, spalatorii, autovit...etc. Companiile serioase nu vor sa faca reclama la OTV.

Initial s-a vrut a fi o televiziune de politica. Numai ca a fost inchisa de vreo 2 ori si solutia a fost schimbarea genului. Ce le place romanilor cel mai mult ? Circul, certurile si mahalaua.
Iar Dan Diaconescu asta face, ofera circ pe paine... Iar el castiga multi bani...
logan1.5dci
Ma da unde sunt dusmanii inversunati ai Otv-ului, de pe forumul asta? sofer6.gif
Lostboy
Au altceva mult mai bun de făcut!
logan1.5dci
sad.gif Hai mai baieti, mi-am pus atatea sperante in topicul asta. sad.gif plange.gif
Charlton
QUOTE(logan1.5dci @ 12 Sep 2008, 23:56)
Otv-isti din toate tarile uniti-va.
*


...s-o cautam pe Elodia. tongue.gif
ady85btz
"luati labele de pe postul poporului"
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Serje
Ti-ai pus sperante deageaba, pe cine intereseaza ce se mai intampla in apartamentu lu Diaconescu? Inafara de babele plictisite de viata?
logan1.5dci
smile.gif





Parca se leaga ceva.

Pai nu ne pasa de ce se intampla in apartamentul ala, dar ni se incalca un drept, dreptul la informare. Eu daca vreau sa ma informez de acolo, ce treaba are CeNzurA?
Dintre Otv si CNA eu as desfiinta cna-ul. Nu sunt de acord cu componenta lui, televiziunile nu trebuie controlate de politicieni, ar trebui sa fie apolitici.

Imi amintesc cum seara se incingeau talk-show-uri politice, le urmaream , fiind mereu indignat de ce fac "alesii nostrii". De fapt de aia au facut cna-ul ala sa se protejeze ei politicienii, nu sa ne protejeze pe noi .

Despre partea cu oglinda tv , am telecomanda .

Eu nu inteleg ceva la unii, deci e ceva prost, trebuie sa-l inchida cineva? De ce nu inchideti toti prostii?
Guvernul e prost, sta acolo linistit, cine il amendeaza?

Si cine a hotarat ca eu vreau sa fiu protejat? Desteptii de politicieni, care mai bine s-ar ocupa de ce trebuie sa se ocupe, nivelul de trai, al romanului nu al lor.
Mirciulik
QUOTE(andu911 @ 13 Sep 2008, 02:25)

Iar Dan Diaconescu asta face, ofera circ pe paine... Iar el castiga multi bani...
*




Totusi o televiziune traieste din spatiul pentru reclamele vandute.
0TV cum poate produce bani daca fac reclama la magazine mici...?

Rating-ul se plateste in vreun fel?
logan1.5dci
Am sa incerc sa iti raspund eu, ratingul nu se plateste de nimeni, dar conteaza cand inchei contracte de publicitate, in primul rand ca vei fi cautat de firme iar apoi , contractul de publicitate(plata) poate fi in functie de rating. wink.gif
Si Diaconescu ii cam loveste unde ii doare.
vi_escu
QUOTE(logan1.5dci @ 13 Sep 2008, 12:24)

  De ce nu inchideti toti prostii?

*



Nu ar fi rau, dar cum s-o faci ca e multi!
logan1.5dci
Era unul care zicea (il cred) ca suma alocata pe un detinut, e mult mai mare decat cea alocata unui student . Nasol.





Nu ma combate nimeni? sad.gif Azi nu aveti chef ?


Serje
Exista niste legi si niste reglemantari, si OTV-ul le incalca pe toate. Nu mi se pare corect fata de restul televiziunilor.
Ca tot ai dat exemplul cu firma si cu garda financiara... tu daca ai o firma, si iti platesti impozitele la timp si corect, si concurenta ta nu plateste nimic, incalca toate regulile, dar nu pateste nimic, doar cate o amenda mica din cand in cand, tu la cea mai mica greseala esti amendat. Iti convine? Ti se pare corect?
Oricum ar fi interesant un control facut pe bune de la garda la OTV. radmasa.gif
logan1.5dci
Da , ca ceilalti sunt sfinti, cand baga reclame uiti la ce film te uitai. radmasa.gif .
Si normal, garda tot la Diaconescu se va duce, ca nu are curaj la lupi. Cred ca garda nu prea are ce sa gaseasca(la o televiziune, da mai stii), mai repede aia de la protectia muncii, sa vada daca are evaluarea riscurilor. wink.gif

Eu chiar nu stiu nimic de reglementari, dar am sa caut de curiozitate.

Da am dat de legea audiovizualului, e foarte stufoasa si mai sunt nustiu cate decizii pe acolo....da e bine reglementat. Asa de bine reglementate or fi si obligatiile senatorilor, parlamentarilor, ministrilor, fata de tara? Ceva amenzi ?

Chiar nu se vede cu ochiul liber ca in multe locuri (stringente), priviti sanatatea, invatamantul, politia, drumuri, disciplina in constructii etc etc, aa am uitat ce era mai important justitie, nu merge treaba, dar trebuie sa mearga in garsoniera lui Diaconescu.
Vai, sa nu se inteleaga gresit, nu sunt pentru dezordine, dar parca se face curat numai unde se doreste, nu vi se pare?

Da si Diaconescu parca nu are toate tiglele, ce ii trebuia sa o puna pe aia sa danseze pe masa, ....sau aia cu dadaca...ha ha , asa ceva nu am mai vazut niciodata, si aia cu detinutul ala in direct. Si mai sunt atatea care m-au uimit. Uneori am impresia ca emisiunile au ceva de la babele de la colt care barfesc.

E de admirat pe un aspect, cu trei lei face ceva la care se uita multi, ma enerveaza ca ramane blocat pe unele subiecte, parca-i disc stricat. A si mai apreciez ceva, mort, copt, omul e la munca.
george_slz
Toata lumea incalca reguli, in goana dupa senzational. In timp ce la Diaconescu senzationalul se fabrica din bancuri, la ceilalti trebuie o proba fizica, ca sa dea senzatie de post serios. Si cand colo, tre trezesti cu minori cu fata descoperita, injuraturi, imagini macabre, toate in mijlocul zilei. Apoi mergem la partea economica. La unii ploua cu publicitate mascata. La OTV e o situatie care tine de omerta celorlalte televiziuni, geloase, cu toatele pe audienta lui Senzationescu'. Adica, Pro tv-ul se chinuie cu oameni, logistica, fonduri imense si promotionale agresive sa lanseze o editie de Dansez pt Matale iar Dan Senzationescu, pune un titlu bomba....Elodia episodul 102, Elodia a fost zarita in cimitir!!!....si egaleaza ratingul Pro Tv-ului ....Sa nu te oftici daca Vodafone-ul va dori sa faca reclama la OTV, ca si audienta OTV-ului are nevoie de conectare, dar nu se poate...ca se supara colaboratorii de la Pro, Antena si TVR....ca se simt concurati neloial de OTV. Dar daca ar exista in Romania, un experiment, intr-o zi, cu sau fara soare, sa se permita televiziunilor concurente sa difuzeze aceleasi mizerii ca OTV-ul, sunt convins ca tot Otv-ul ar fi peste ei...la rating.
hash
Da' cu ce a calcat DDD-ul pe bec?
logan1.5dci
Nu banuiesti? An electoral iti spune ceva? ph34r.gif


M-am uitat si eu acum(si aseara si ma mai uit si deseara ca vreau sa vad razboiul cu CNA-ul), am prins un pachet de reclame, are reclame noi, pentru mine,ca nu m-am mai uitat .....demult. biggrin.gif Inainte, daca ma uitam peste o luna, avea aceleasi reclame.


QUOTE(Serje @ 13 Sep 2008, 14:22)
... tu daca ai o firma, si iti platesti impozitele la timp si corect, si concurenta ta nu plateste nimic, incalca toate regulile, dar nu pateste nimic, doar cate o amenda mica din cand in cand,  tu la cea mai mica greseala esti amendat. Iti convine? Ti se pare corect?
*



Of , m-ai lovit in fluierul piciorului cu ce spui, asta se intampla de cand mi-am deschis firma, ma concureaza unii cu niste Pf-uri , nu au nici o obligatie(aproape) si eu cu SRL-ul car dupa mine de toate, contabilitate,fise de magazie, casa de marcat,angajati(cu toate hangaralele), medic de intreprindere(firma),mai nou inspector protectia muncii, astia cu PF nici contabilitate nu au, abia de anul asta i-au obligat la case de marcat. Cu atatea facilitati, tot nu taie bonuri, asa ca sa nu-mi zici mie de corectitudine fiscala, ca o fi, dar la americani.
Nu ma intrebati mai multe de firma ca nu va zic!
ageana
Ieri 0TV a fost obligat sa transmita pe post timp de 3 ore un avertisment al CNA-ului. 124.gif
Eu le-as aplica sanctiunea asta de 3 ori pe zi, pana cand se potolesc cu mahalageala de 2 bani.
logan1.5dci
ageana, da acum pe Otv, vezi ceva anormal? Seara face parte din show, nici eu nu sunt de acord uneori(deseori) cu ce fac in acel show, dar am mai zis, nu ma obliga nimeni sa ma uit.
ageana
Da, sunt stiri despre un peste rrom care a fost arestat la nunta in Craiova.

Si acum stire despre Cioacă si Helodia.

Hai sa fim seriosi. asta inseamna 0TV: comportament de mahala, stiri senzationale, emisiuni paranormale, conflicte moderatori - invitati sau invitati-invitati, manele, mizerie, mediocritate si mult mult kitsch.
logan1.5dci
Da pana am scris eu au inceput stirile, era o emisiune culturala,Targoviste nu mai stiu cum, interviuri cu primarul, actiuni culturale, era o hora...bla bla. Sa vedem dupa stiri. Vreau sa zic ca in rest sunt normali, show-ul ala e nebunia, care totusi prinde la unii.
Executron
QUOTE(ageana @ 13 Sep 2008, 16:09)
Da, sunt stiri despre un peste rrom care a fost arestat la nunta in Craiova.

Si acum stire despre Cioacă si Helodia.

Hai sa fim seriosi. asta inseamna 0TV: comportament de mahala, stiri senzationale, emisiuni paranormale, conflicte moderatori - invitati sau invitati-invitati, manele, mizerie, mediocritate si mult mult kitsch.
*



Si eu tot nu inteleg de ce vrei sa fie inchis sau sa i se aplice sanctiuni zilnic dupa cum ai mentionat, datorita faptului ca e kitsch & restul....

NU VA UITATI/scoateti din grila de canale de pe TV si gata ati uitat de OTV.
ageana
Nu, vreau sa fie sanctionat pt ca nu respecta regulile CNA, pe care le respecta si ceilalti, nu pt ca nu-mi place mie.
aphophis
chestia asta imi aduce aminte de jerry springer show laugh.gif
Executron
Pai acum ai intors-o... laugh.gif De cand "manele, stiri despre cioaca&elodia, stiri despre rom arestat la craiova, conflicte moderatori, mediocritate, mizerie & mult kitsch" reprezinta o regula CNA...

Mie mi se pare totul in ordine PENTRU CA ALA E SCOPUL TELEVIZIUNII ACESTEIA...

Cel mai tare CNA sunt eu, consumatorul si pot sa-i sanctionez suprem eliminandu-i din grila personala de canale for ever si nu mai sunt fortat sa ma uit la "mizerii"...
ageana
Nu ai inteles. MIE nu imi place pt ca sunt idioti, pt ca au stiri cretine, pt ca promoveaza kitsch-ul, pt ca nici macar mediocrii nu sunt.

Mi se pare normal sa-i sanctioneze pt injuraturi, pt ca moderatorii instiga la violenta in loc sa modereze.
logan1.5dci
Eu nu stiu exact ce s-a intamplat, Diaconescu zice ca e lucratura, urmeaza sa ne faca dovada, dupa afirmatiile lui in emisiunile ce urmeaza(sper ca nu multe) biggrin.gif .

QUOTE(ageana @ 13 Sep 2008, 17:24)
Nu ai inteles. MIE nu imi place pt ca sunt idioti, pt ca au stiri cretine, pt ca promoveaza kitsch-ul, pt ca nici macar mediocrii nu sunt.

Mi se pare normal sa-i sanctioneze pt injuraturi, pt ca moderatorii instiga la violenta in loc sa modereze.
*



Poate nu iti place, eu(daca as putea) ti-as da aceleasi conditii pe care le are Diaconescu sa vedem ce emisiuni ai face, mai ales....ce rating ai avea, ca din cate imi pare, asta conteaza la o televiziune. biggrin.gif

..... Dar fara sa copiezi din Senzationescu. smile.gif

Daca cumva va uitati, l-ati vazut pe nebunul ala cu tractorul. Ha ha. Chiar e misto zapping-ul ala. Fotbalisti aia cu binoclu sunt de coma.
Adica asta au dat-o:
Fotbalul cu binoclul



ageana
Cel putin 1.245 episoade tongue.gif
logan1.5dci
Vorbeste iar Diaconescu de CNA, pentru cei interesati.
Jack Daniel's
QUOTE(logan1.5dci @ 13 Sep 2008, 00:26)

Da ma uit......JOS CENZURA  243.gif
Otv-isti din toate tarile uniti-va.
*


PREZENT ! smile.gif
logan1.5dci
Uitati-va ca e interesant, istoria OTV, cu dedesubturi cu tot.
Mie imi place ce zice.

Am vazut la reclame, au luat publicitate la o banca (V) ...incet incet.



Jos cenzura, desfiintare CNA , huo!. cool.gif
Executron
Sincer ma uitam la un film dar ma duc la OTV. 04.gif
logan1.5dci
Bai fratilor, si-a revenit Otv-ul, nu ma pot dezlipi. blink.gif

Ma voi va uitati toti la Otv, de aia nu postati nimic pe aici? smile.gif
Executron
... Istoria OTV si a ziaristului Dan Diaconescu si relatia sa cu don' profesor Voiculescu. F. interesant.
logan1.5dci
Cu semnaturile alea pe care le vor strange, impotriva CNA, cred ca o sa fie ceva mult mai de amploare fata de adunarea aia pentru biletul de loterie.
Jack Daniel's
CNA-ul e varza, doar in Rromania au primit cei de la BigBrother sanctiuni grele de tot. Suntem mai catolici decat Papa! radmasa.gif
eXtenSion
QUOTE(logan1.5dci @ 13 Sep 2008, 16:27)
Eu nu stiu exact ce s-a intamplat, Diaconescu zice ca e lucratura, urmeaza sa ne faca dovada




Daca cineva chiar crede ce spune el, orice ar fi si oricat de "dovedit", inseamna ca s-a uitat prea mult, deja, la Elodia Morgana.


ph34r.gif
andu911
QUOTE(Jack Daniel's @ 13 Sep 2008, 22:55)
CNA-ul e varza, doar in Rromania au primit cei de la BigBrother sanctiuni grele de tot. Suntem mai catolici decat Papa! radmasa.gif
*



Ca sa nu vorbim de jocurile cu castig prin telefon.
logan1.5dci
QUOTE(eXtenSion @ 14 Sep 2008, 01:32)
Daca cineva chiar crede ce spune el, orice ar fi si oricat de "dovedit", inseamna ca s-a uitat prea mult, deja, la Elodia Morgana.
ph34r.gif
*




Ai aparut pina la urma, anti-otevistule. biggrin.gif

Poti dezvolta si argumenta? Cred ca nu. sad.gif Pacat.
Nu cred ca Diaconescu minte, ca le inveleste in staniol, e alta poveste.

Acum trebuie sa plec dar ma intorc diseara. sad.gif Si cat am asteptat ieri sa dicutam.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.