Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cox!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
sod
va rog sa incercati sa frecati cat mai mult forumul zilele astea sa vedem cum se comporta si sa putem ajusta parametrii. Rugati-va prietenii sa browseze si ei, stai dupa program la servici si cititi tot ce va trece prin cap pe forum. A nu se intelege ca se deschide sezonul la debitat aberatii.
AL
pana la urma ne spune si noua cineva ce modificari ati facut?...avem un nou server sau doar ati mai adaugat ceva resurse.... ati mutat forumul?... mai devreme ma contraziceam cu asarban pe tema asta.... eu ziceam ca avem "casa noua" el ca nu....

de forjat, forjam...ca ne-am plictisit far forum....
burliu
chiar in aceste momente sint singur pe forum? la mine nu mai apar si alti utilizatori este normal?
sod
este un server brand new; diferentele esentiale fata de cel vechi sunt 1.5 GB ram fata de 512 MB si 2.4 Ghz fata de 1.7 Ghz. Faptul ca www.daciaclub.ro se rezolva inca la multi pe vechea dresa (69.93.96.72) este din cauza ca inca nu s-a propagat schimbarea in dns (btw, gabi, alex, ce TTL nesimtit ati pus sad.gif ). De fapt la acea adresa asculta un redirector care trimite pe noua masina.
paulp
Si la mine e la fel.
Desi sint 500% convins ca nu bintui singur pe forum smile.gif.
sod
QUOTE(burliu @ 24 Jan 2005, 14:44)
chiar in aceste momente sint singur pe forum? la mine nu mai apar si alti utilizatori este normal?
*



am sesizat si eu asta, cred ca e din cauza ca am scos conexiunile persistente la baza de date si de fapt voi vedeti atunci numai userii care fix in momentul ala clickuiesc ceva.
burliu
aha am crezut ca sint singur pe forum astazi
AL
sod, alex, daca tot nu merge functia aia care arata userii logati simultan, mai bine scoteti-o...idem si cea cu evenimentele pe next 3 days... aia mergea aiurea si inainte...

sau macar scrieti acolo in loc de "ultimele 5 minute" "ultimele 5 secunde" sau "ultimele 5 click-uri de mouse" smile.gif

pentru cei care se simt singuri... you are not alone! (vedeti poza)
luck
Pervers Ursache ... laugh.gif

Fratilor ce m-ati speriat ...Am zis ca a disparut forumul ...... ohmy.gif Ca au venit cei de la Dacia si intr-o conspiratie de zile mari , au redus la tacere forumul ... ph34r.gif

Ma bucur ca am revenit ....De coxat nici o problema .......O sa ma uit peste tot ca nu mi-a mai mers forumu' si tre' sa recuperez.... rolleyes.gif
maddan
...Sa frec site-ul???

Deci pot sa browsez cu 10 ferestre deschise simultan? 04.gif
Mache
La mine se actualizeaza numai a doua jumatate din pagina cu New Topics. prima jumatate e inghetata. Posturile au ore cuprinse intre 17.28 si 18.07. Iar la refresh nu se modifica decat partea de jos.
luck
Mda si la mine la fel aceeasi chestie imi arata mesajele postate in viitor biggrin.gif

De exemplu : ...24th January 2005 - 17:57
Ultimul mesaj scris de: MoneyTalks
Mache
Te-am luat. Vad mai departe in viitor! 18:06, last post by bzip2.
costi
dupa ce azi dimineata eram trei pe forum acum nu este nimeni desi m-am autentificat si umblu prin el. Cool !
LucVer
Nu-ti fa griji pentru ca a disparut de tot rubrica user-ilor logati!

Parerea mea e ca era destul de utila!
alex
Pana cand nu se updateaza DNS-urile si forumul intra pe "direct" s-ar putea sa fie o groaza de probleme ciudate. Dupa aceea, mai vedem smile.gif
asarban
era pe naiba...99% umblau invisible..
BAC
Ceasul de pe serverul forumului e cu o ora inainte. Eu postez la ora 15 si pe forum apare la ora 16.
asarban
modificati tu ora din profil, sterge cookiesurile si se rezolva
free_fiber
Io nu stiam unde sa postez asa ca imi pun parearea aici, ca tot e topic de "Forum upgradat":
MIsto de tot noul aspect + ca a aparut si lista cu userii online! Bravo!
Slider
Mai lumeee...ce i-ati facut forumului de arata....asa frumos! Felicitari!
Mache
De ce e asa de gri? Parca nuantele de albastru il prindeau mai bine. Sau numai la mine se vede asa?
Mache
Multumesc, Alex! M-am lamurit.
Ake
QUOTE(sod @ 24 Jan 2005, 14:10)
va rog sa incercati sa frecati cat mai mult forumul zilele astea ..........

A crescut ceva traficul saptamana asta. ce mi se pare ciudat e ca aproape in fiecare saptamana, marti e zi de varf. Nu-mi dau seama ce cauza ar fi.
sod
trafic.ro suge cu un devotament rar intalnit. Singurele statisitici oficiale se regasesc la http://www.daciaclub.ro/cgi-bin/awstats.pl fiind generate chiar din logurile serverului.
costi
aseara ce i-ati mai facut ca la mine aparea ca se upgradeaza!
sod
nu i s-a facut absolut nimic!
alex
costi, mesajul era chior sau in interfata forumului?
Poate ti-a ramas ceva aiurea prin cache-ul browser-ului pentru ca nu a umblat nimeni aseara la forum.
sod
ba chiar as indrazni sa spun ca merge impecabil acum (sper sa nu-l deochi)
Ake
Apropo,
Felicitari ! Intr-adevar merge super!
costi
Alex mesajul era chior si mi-a intrat de citeva ori pina m-am lasat pagubas. Acum e OK.
alex
Mda, a fost de la tine. Vreun proxy cu cache-ul vechi sau vreun server de DNS care nu a apucat sa se updateze.
costi
acum sint pe forum 68 de vizitatori;
nu mai trebuie sa-i dam noi cox;
articolul din Catavencu isi face efectul smile.gif
ashu
Care articol?
Ake
asta
Daddy
Da treaba asta sa facut cu acordul cuiva din conducerea forumului, sau Catavencu de sine putere ?
Valentine
QUOTE(Daddy @ 6 Feb 2005, 01:43)
Da treaba asta sa facut cu acordul cuiva din conducerea forumului, sau Catavencu de sine putere ?
*


Nu cred ca trebuie acordul cuiva sa scrii despre forum (heck aia scriu despre personaje mai mari si cu mai influenta fara acordul lor biggrin.gif laugh.gif) . Si oricum la cum e articolul ala chiar daca ar trebui nu cred ca ar ezita cineva sa il dea smile.gif
Tudor B
Tocmai am primit o eroare ca si cele care au fost in perioada cu probleme.
sod
da, a fost restartat mysql din motive de upgrade
costi
mi-a cazut de 3 ori in ultima ora; e de la mine ?
madalina
In ultimele 45 de minute, a mes 10 minute, nu a mers 5 minute si tot asa. Imi apare cannot find server...
sod
da, au fost probleme cu masina. Sper sa nu se mai repete.
sod
vor mai fi cateva intreruperi in noaptea asta; se lucreaza inca.
sod
20:25, prima lucrare, downtime 5 min
bomicabomic
Mie acum 10 min mi-a aparut iar "too many connections" dupa care cnnot find server....
sod
eu nu inteleg o chestie, daca v-am spus ca se lucreaza la server in seara asta, de ce trebe sa mai avem discutii de astea? In seara asta nu ar trebui sa mai apara probleme, s-a cam terminat munca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.