Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese Dacia Liberta '89
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
casper20
Am o dacia liberta din 89 si am niste probleme cu ea, este din varianta aia limitata de vreo 2000 de buc. chiar primele experimente zic eu, are stopuri normale de 1310 dar usile sunt ciudate, adica au manerele exterioare de forma dreptunghiulara si clapeta de inchidere din interior iarasi ciudata( seamana putin cu cea de solenta cred).
Deci care este problema: nu gasesc piese pt usi si anume manerele exterioare de forma patrata si cele interioare si o aparatoare la aerisirea de pe spate stanga.
Atasez mai jos niste poze din care sper sa va dati seama de ce am nevoie si daca aveti si nu le folositi le cumpar eu.
ydaniel
manere din astea am mai vazut.f rar intr-adevar.
casper20
Stiu si nu se gasesc deloc piese, anu trecut am gasit la un magazin 4 manere exterioare ca le avea mosu de demult prin depozit si nu ii ceruse nimeni asa ceva si mi leo dat cu 30 lei pe toate. Cu cele din interior ii mai urat ca nu gasesc nicaieri aja ceva, am vb si la Pitesti si nu au si nici o firma nu mai fabrica asa ceva sub liceenta lor.
Merced
Ar cam trebui sa incerci la dezmembrari.
casper20
Credema ca am incercat.

10 Oct 2008, 14:51:
Nimeni nimica???
Muttley
Daca e suficient de important pt tine, ete idee.
Iti alegi vreo 2-3-4 centre de dezmembrari dacia, cumperi 2-3-4 "atentii", le distribui celor 2-3-4 patroni de centre de dezmembrari, impreuna cu al tau numar de telefon si... astepti smile.gif

PS: vad o eroare in semnatura. Masina ta e Dacia 1320 wink.gif
Executron
Cam complicat ce spune muttley, multa plimbaraie, discutii...

Cel mai simplu cauti la dezmembrari/remat o dacia alba si faci schimb cu usile. Nu cred sa te coste prea mult.
ZTV
manerele asta nu o sa gasesti, sau este aproape imposibil, am avut un amic care a patit la fel ca si tine....cel mai bine schimb portierele, asa a facut si el



oricum daca gasesc ceva in Timisoara, Botosani sau Satu Mare te anunti
sebastyan
E posibil sa iti fac eu rost de toate manerele necesare. Uite id meu rebegea_Sebastian2001
gyurik
aceeasi probleme am avut si eu pana la urma am schimbat portierele ,dar acu nu gasasc bara spate
sebastyan
QUOTE(gyurik @ 14 Oct 2008, 20:09)
aceeasi probleme am avut si eu pana la urma am schimbat portierele ,dar acu nu gasasc bara spate
*


Da add la id meu, ca sar putea sa am si bara smile.gif
CriSTI68
am vazut acum o saptamana un 1310 albastru metalizat, impecabil, toate ornamentele pe ea (model CN1) inclusiv clapetele de liberta, masina statea de ceva ani cu prelata pe ea, omul o ingrijea zilnic de vreo 10 ani de cand o stiu ca sta acolo smile.gif
di3g0
QUOTE(casper20 @ 9 Oct 2008, 22:27)
Credema ca am incercat.

<span class='edit'>10 Oct 2008, 14:51:</span>
Nimeni nimica???
*


poate te pot ajuta eu cu ceva piese...cata_kevi este id-ul meu...intra si vorbil...ciao
BH 59 FIF
Si uite ca mai apar din cand in cand... http://www.daciaclub.ro/-VAND-manere-porti...20-t127685.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.