Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Flinstone family
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
mihaivasc
Am descoperit de putina vreme ca la picioare in partea din fata tot ce a mai ramas este mocheta... Daca o iau jos pot sa demarez ca si Fred Flinstone wink.gif Am fost la un atelier de tinichigerie si mi-au zis ca o fac, dar ar fi indicat sa caut eu segment de pardoseala la magazine auto, ca sa nu-mi faca ei din tabla ca nu are aceiasi rezistenta. Mi-au recomandat un magazin unde sigur ar trebui sa gasesc, dar din pacate ... Se mai numeste cumva si altfel? (e tot una cu pod pedalier)? Ma gandesc ca cel care a cautat cod pe calculator poate nu prea avea habar despre ce ii vorba (ca si mine de altfel)

Multumesc

PS m-am gandit ca daca tot inlocuiesc jumatate din pardoseala poate ar fi ok sa fac si o izolare completa pe dedesubt. Mi-au calculat un pret total de aprox 800 ron (din care izolarea ar fi vreo 500 cu toate cele)
AR-18-MOS
Cu ce e izolarea?
mihaivasc
Nu am intrebat ca nu stiam ca am variante. Care ar fi topul materialelor?
Oricum ce ma arde pe mine sunt acei segmenti de pardoseala sa stiu sub ce nume sa ii caut.

15 Oct 2008, 12:36:
Nu stiu daca am vreo sansa sa gasesc segment de pardoseala gata facut. Probabil o sa trebuiasca sa o confectioneze cei de la tinichigerie din tabla... Ar trebui sa o dubleze si sa-i faca ceva onduleuri/nervuri pt rezistenta? sau sa-i sudeze ceva contrafise? A mai facut cineva asa ceva?

AR-18-MOS ma ajuti daca te rog cu informatii legate de materialele folosite la izolare? Care sunt mai bune; care-s mai scumpe...etc
La cat ar trebui sa se ridice pretul izolarii? Ati facut careva de curand operatiunea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.