Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alternator Dacia1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
ionut_daniel
Salut! sunt interesat sa cumpar un alternator de dacie de 50 de A, sau dak stie careva dak se gaseste ceva mai puternic cu prindere pt modelul vechi de dacie...
sorin1983
salut! vezi ca exista sectiunea bursa in cadrul forumului unde poti sa postezi si cumparari si vanzari!
in partea din dreapta sus ai functia search.. s-a discutat despre alt alternator pe dacie si chiar de curand! cauta si vei gasi.
cony
Salut! Mai puternic este de 80A pentru Dacia Nova cu regulator incorporat. Vezi la producator aici.
Mr_Devil83
Cam orice alternator se potriveste cu modificari minore. Is ceva valeo de 60A pe renaulturi care merg perfect pe dacie dar trebuie prinderea sa o faci in suruburi de 8
gabi_gabi1989
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...alternator+golf alternator de golf II si eu am vrut sa mi montez insa nu m am inteles la pret si mi am luat de 50A de dacie si merge foarte bine, la relantiul de 1000-1100, asa il tin mai mare cu faza scurta aprinsa aeroterma care ia si asta 5A, am masurat frana si avarii 14,15V deci este foarte bine .110W+ 70W+50W+100W(daca atata consuma avaria 4x25)=330W si asta cu o cadere de tensiune de la 14,3 la 14,15
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.