Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consola centrala Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
driverx
Donez urmatoarele:
- consola centrala (aparent) pentru Dacia 1300. Nici nu mai stiu de unde o am, in urma cu multi ani aveam idei crete de a o face ca lumea ca de fabrica (imbracata in ceva, nu piele) si de a o monta pe Dacia mea. E din ceva plastic subtire, destul de fain lucrata, dar totodata maltratata rau de cineva.
- 5 capace roti Dacia 1300 turtle edition biggrin.gif

Prefer sa fie cineva din CJ. Nu m-as obosi cu curierat and shit. Desi nici nu le-as arunca. Pentru un pasionat consola poate fi un inceput de proiect intersant. Dar necesita munca si inteligenta pentru reparatii.

So...le vrea cineva?
emircea
Te superi daca ma abonez la ele? Achit eu curierul sau rezolv cumva... ok?
Chiar imi framantam mintea de capace de roti, ca ale mele-s zgariate de borduri si belite, de o consola centrala si de un rezervor mai mic.
1300
Salut smile.gif...m-as bate si eu cu cei de la curierat numai sa am consola biggrin.gif (se poate repara biggrin.gif )
driverx
Ma, nici unul nu sunteti din CJ. biggrin.gif

Un aspect la care nu m-am gandit. Daca apareti mai multi, la care le dau? La primul? tongue.gif Sau ma pun sa fac licitatie? :
emircea
Am o propunere: desi consola e foarte interesanta, eu as avea nevoie doar de partea verticala din ea; daca nu e detasabila, n-as vrea s-o tai doar pentru asta. Nu mai am cutie de Dacie, ci de Renault => o parte din timonerie trece prin interior. Deci, daca consola nu se desface in 2, da-o cui are nevoie de ea intreaga.

Vreau totusi capacele acelea. E ok asa? Am un amic in Cluj ce ma poate ajuta - le ia de la tine. Spune-mi doar ca esti de acord si da-mi un nr. de telefon pe pm.

Multumesc anticipat!
DanielLGE
De cand caut eu o consola ca aia ..... eu sunt din Turnu Magurele ( Judetul Teleorman ) cam departe de mine, sunt nebun dupa piese mai rare pentru a mea masina, consola aceea era un cadou frumos....
soulraven
si eu vreau asa ceva, dar nu cred ca se mai gasesc prin magazine asa ceva:(
tobacco
Mai este valabil? Daca da... le vreau eu... sunt din cluj tongue.gif
driverx
Ma. Am uitat de topicu' asta. Tabacco. Ok, ti le pot da tie.

Da' Dacie 1300 portocalie intereseaza pe cineva? Tablaria e bunicica, trebuie de lucru putin la ea, trebuie facute franele ca tocmai am verificat-o si pedala merge in fund. NU are ITP. NU a mai mers de un an si putin. Tamburi spate par a fi lipiti.

Cine o vrea? O dau cu 6 milioane. Sa vina sa o ridice pe platforma.
Merced
Frumos exemplar. Ce an ziceai ca e? Cu putina munca iese ceva ok din ea, presupun ca motoru' merge ceas, ca ziceai mai demult ca i-ai facut r.k. atunci cand ai cumparat-o, eu asa-mi aduc aminte. Posteaz-o pe thread-ul dedicat, pune-i poze si din spate, un interior si sigur te scapa cineva de ea.
tobacco
Jantele in ce stare sunt? Toate 4 sunt la fel?Daca nu sunt strambe sau lovite sau altceva facem un schimb?smile.gif Eu iti dau 4 jante de 1300 si tu mi le dai pe alea daca sunt bune + ceva diferenta din partea mea... ce zici? biggrin.gif
driverx
Nu sunt strambe, nici lovite. Doar ca au ruginit cum au stat. Dar mai trebuie interschimabte cauciucuri....ccam complicat...
tobacco
aaa am uitat de cauciucuri blush.gif sad.gif offf pacat. Uitate pe topicul de la intalniri poate vii joi la intalnire si mai vorbim tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.