Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hayonul in pozitie deschis strica vopseaua !
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
dandanus
La o DSN Confort 2001 Octombrie, hayonul freaca vopseaua sus!

Avind in vedere ca a inceput sa se observe , trebuie facut ceva

dar ce? Imi spuneti si mie? 053.gif
Taz
NU-I NORMAL SA SE INTIMPLE ASA CEVA.

INCEARCA SA LIMITEZI CURSA HAYONULUI DACA TELESCOAPELE ALEA NU-SI FAC TREABA SI CEL MAI SIMPLU SI URIT AR FI CU O BUCATA DE SFOARA. :oops:
letitia
mishtoooooooo! Hai sa vedem si sfori la DSN!!!! Asta ar fi de Cartea Recordurilor!!
DSops
Nu e adevarat. Se pot pune snurulete sau impletituri divers colorate, din materiale nobile: fire de argint / aur, piele fina, lantisoare, bratari, catuse...
Anonymous
Stai ca nu-i asa cum crdeti voi! :?

Si la mine freaca, dar nu cand e ridicat maxim. In cursa de ridicare, chiar la inceput, muchia hayonului trece pe langa buza caroseriei. La mine trece cam pe la -0.2mm :wink: Asa ca a ras voseaua de pe buza respectiva. Am observat abia dupa un an de la cumparare. Cred ca singura solutie este adaptarea pozitie hayonului din bratele de sustinere (trebe indoite alea cumva, lungite, schimbate,habar n-am...)
bogdan_o
Pai ai grija cum le adaptezi ca s-ar putea sa nu ti se mai inchida hayonul. Incearca sa le schimbi. O fi ceva in neregula cu ele. Sau, mult mai bine du-te in service sa vezi ce zic si aia.
mariancd
mai rau este ca nu poti sa le dai jos in conditii civilizate, adica fara sa strici vopseaua ... daca hayonul vine la linii in rest pe masina atunci s-ar putea balamalele de pe capota sa fie prost amplasate ...
Anonymous
Pai nu prea vine la linie hayonul, oricum... Am un drun luna asta pe la tablarie, ca am o aripa frecata, si o sa-i pun pe aia sa faca ceva... Nasol ca n-am observat cand am luat-o sad.gif . La voi cat de bine urmareste hayonul linia caroseriei. Daca ar fi hayonul meu prost, poate as fi dispus sa-l schimb cu totul, dar poate linia caroseriei e proasta :cry:

Oricum, poate vreti si voi sa verificati pe-acolo... Bafta multa!
aviasol
QUOTE
Pai nu prea vine la linie hayonul, oricum... Am un drun luna asta pe la tablarie, ca am o aripa frecata, si o sa-i pun pe aia sa faca ceva... Nasol ca n-am observat cand am luat-o  sad.gif . La voi cat de bine urmareste hayonul linia caroseriei. Daca ar fi hayonul meu prost, poate as fi dispus sa-l schimb cu totul, dar poate linia caroseriei e proasta  :cry:  
Oricum, poate vreti si voi sa verificati pe-acolo... Bafta multa!


io am verificat si trece prin partea pozitiva a axei oy daca luam originea la limita caroseriei laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.