Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare skin
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
alex
Datorita faptului ca in ultima vreme tot mai multe forumuri trec pe Invision, DaciaClub a dorit sa aiba un look personalizat, de aceea skin-ul implicit a fost schimbat cu unul nou. Toti utilizatorii au fost trecuti pe noul skin. Cine doreste sa foloseasca vechiul skin, il poate schimba din partea de jos a paginii.
madalina
Multumesc pentru atentionare! Am avut impresia ca nu mai vad eu bine cand s-a schimat dintr-o data skinul! blush.gif blush.gif blush.gif
asarban
Bre neamule!
No offence...dar e total lipsit de contrast si se citeste ca dracu!
draku
s'avem pardon, ce aveti cu mine ? smile.gif
da' totusi, parca e cam lipsit de contrast....
adso
hehe, vine primavara... a inflorit daciaclub.ro

mie-mi place. il tin asa smile.gif

cu contrastul cred ca se poate rezolva usor, prin "albirea" usoara a fundalului si "inegrirea" la fel de usoara a scrisului. oricum, trebuie umblat foarte putin.
dantes
Foarte buna ideea...in schimb am si eu 2 pareri....
1. Cam sterse culorile si nu dau bine la imaginea forumului (la propriu)
2. Greu de urmarit si citit (poate un contrast mai mare?)

Oricum marfa treaba...si sper ca prin parerile userilor sa fie perfectionat...continuu (team work).
fbatran
mie nu imi place .. abia il citesc .. merg inapoi smile.gif
paulp
si eu am revenit, pina se mai contrasteaza culorile, ca nu vad nimic wink.gif
I'm blind!
RIon
...si albastrul ala era culoarea Dacia...
droopy
destul de fainut....oricum nimic nu iasa perfect din prima...daca sa mai umbla un pic la culori o sa fie ok si in plus schimbarile nu strica,fie ele rele sau bune biggrin.gif
Ake
Asa este, Buba contrast.
Butoanele si barile nu ma deranjeaza, dar partea de text si fundalul acestuia fac textul greu de urmarit, si greu de scris
Personal imi place mai mult combinatia asta de culori decat cea pe albastru, si as vrea sa o pastrez, dar daca se mai schimba putin culoarea textului si funndalul acestuia
Marius
Si cu Smileyurile clickăibile din fereastra separata ce-ati avut? Chenarul ala albastru e varza. huh.gif
Galeria cand o sa arate la fel?
poshtashul
Link-urile din mesaje, nu mai pot fi observate direct.
Pe vechiul skin erau subliniate, erau usor reperabile.
Pe noul skin, nu, se confunda cu textul obisnuit.
alex
Va multumesc pentru feedback. O sa incerc sa-l imbunatatesc.
Valentine
Alex la prima vedere arata intr-adevar neobisnuit si cu siguranta diferit de restul invisionurilor, dar dupa cateva minute incepe sa fie neplacuta senzatia asta de lipsa de contrast. Parca totul e prea gri, asa nu stiu cum sa ii spun ... monoton? Ar trebui probabil adaugat un pic de culoare, eventual o nuanta de albastru (diferita de aia de invision, poate ceva marine?!), nu stiu unsure.gif

luxcor
haideti doamnelor si domnilor ca arata bine ... e cam futurist, dupa parerea mea, da merge ... si parca prea profi ptr. niste amarati posesori de 1300 ... arata asa de bine ca ar trebui sa fie forumul porscheclub biggrin.gif
BOGDAN DSN
Alex nu arata rau - un pic imbunatatit contrastul.
Cand va apare varianta in lb. romana ?(s-a spus ceva despre asta mai la inceputul anului).Unde pui ca merge si mai repede.
alex
Am imbunatatit contrastul, am mai marit un pic fontul dar sa dea naiba daca pot sa scap de bordura aia la zambareti.
klaus
Cred ca ar trebui modificate literele. Sunt cam inghesuite in modul actual...
Gabi
Alex eset super. felicitari din partea mea. arata mult mai bine acum
lasa carcotasii sa spuna ce vor. hi hi
dragOn
E mișto, păcat că nu e pe albastru...
paulp
Este si pe albastru: ala vechi!
Sclaud
Pe mine ma dor ochii de nu mai vad nimic ... (dupa vreo 30 min de citit)
Vorba unui "clasic in viata" : I'm blind smile.gif
SiloS
imi place mai mult versiunea originala , cu albastru . Sincer .
Adrian_Solenza
Acu daca e sa fiu sincer.. Era mai frumos cum era inainte de Invision! Acum e mai frumos decat pe albastru! Si inca ceva : AU REVENIT GALERIILE !!! TRAIASCA ALEX!!! drunksinging.gif
luck
Nici mie nu-mi place se vede ciudat, zici ca ai scris cu creionu si dupa aia ai dat din greseala cu degetele pe scris si s-a luat putin biggrin.gif .

Sorry... sad.gif
alex
Nu va impiedica nimeni sa-l selectati pe cel vechi.
dil
Cel vechi ar trebui sa fie cel implicit. Cel putin asa ii spune numele: IPB Default Skin.
Mie imi place mai mult cel vechi, insa gusturile nu se discuta. wink.gif
Marius
Vad ca nu le-ai dat de cap la bordurile alea, daca reusesti poate le scoti si p-astea.
Si n-am inteles de ce cateodata sunt albastra (ca in foto) iar cateodata sunt mov.
Doc
Prea placut nu este deloc noul skin si fara suparare dar nu prea pare personalizat special pentru Daciaclub. unsure.gif

Este doar o parere...
adso
mai, mi-am sters eu de curand monitorul, sau au mai aparut niste culori (pale) pe forum?

posturile sunt de culori diferite, cu foarte mici diferente, bleu si verzui alternativ.

asa e, sau sa ma duc la nenea oculistul?
Sony
Pe IPB skin nu s-au modificat culorile.
alex
Nu s-a modificat nici o culoare la nici unul din skinuri.
costi
QUOTE(adso @ 5 Oct 2005, 10:56)
mai, mi-am sters eu de curand monitorul, sau au mai aparut niste culori (pale) pe forum?
*



Cu ce naiba l-ai sters smile.gif ?

IRONICK
Cum un magnet cumva ?
adso
nu, ca albu' e tot alb.

pe cuvant, la mine topicurile au culori alternative, unu' e mai verzui, unu mai albastrui.

fac printscreen imediat
mihail75
se mai poate reveni la forma veche, cea cu afisarea continua a posturilor? nu ma refer la varianta LoFi, ci la cea ce prinde si foto, atasamente, la toate posturile. varianta pe care o vad acum, cea cu posturile prescurtate insirate unele sub altele, mi se pare foarte greoaie si cred ca exista riscul ca cineva care nu a citit tot sa puna aceleasi intrebari pe care le-a pus cineva inaintea lui. cum se revine?
m75
LucVer
Selecteaza "Standard" aici:
adso
QUOTE(adso @ 5 Oct 2005, 13:50)
nu, ca albu' e tot alb.

pe cuvant, la mine topicurile au culori alternative, unu' e mai verzui, unu mai albastrui.

fac printscreen imediat
*



Am uitat. postez acum printscreen. sper sa se observe.
alex
Ca sa nu mai deschid alt topic scriu aici.
Skinul DaciaClub s-a schimbat din nou si acum arata ca fratele sau mai mic, www.reno.ro. Pentru nostalgici, vechiul skin se numeste OLD DaciaClub si se poate selecta din partea stanga jos a paginii sau din "My Controls". Skinul original IPB deocamdata nu mai este disponibil. Daca cineva plange tare, tare dupa el, suntem deschisi la negocieri biggrin.gif
steph
Acum daciaclub e cel mai linistitor forum.

Ochii mei sunt fericiti acum.

Thx guys!
Valentine
QUOTE(alex @ 10 Feb 2006, 22:09)
Skinul original IPB deocamdata nu mai este disponibil. Daca cineva plange tare, tare dupa el, suntem deschisi la negocieri biggrin.gif
*


Pai mari diferente nu sunt intre skinul original IPB si asta nou, asa ca ramanem cu asta nou biggrin.gif
Dreamer
Skin--ul asta nou ... e mai obositor pt ochi ... eu il prefer pe cel vechi ...
Mache
E obositoare noua combinatie de culori.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.