Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piatra Neamt
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Alexu7
hai noroc, saptamana asta, se pare ca voi ajunge pe la piatra neamt, chipurile sa ma "trag in" telegondola. cat e cursa ?

in afara de asta, ce altceva mai merita vizitat?
un loc de crapelnita decent, unde gasesc?

excursia va fi una de o zi, deci nu ma aventurez prea tare! icon_mrgreen.gif
Serje
10 lei ii cursa, mai poti vizita "gradina zoologica" radmasa.gif , da are o maimuta cu 00 albastre, ala ii singurul lucru interesant de acolo, da mai poti vedea gaini, caini ... si cateva animale plictisite de viata, tot acolo aproape is colibele haiducilor, unde au mancare buna, in rest nu mai stiu... prin centru orasului te poti plimba, ii fain aranjat.
Banu1974
Este un oras foarte curat si prietenos.am fost de Paste o saptamana.
profund impresionat.
nu rata ,,Strandul,centrul,si daca ai timp da o ,,fuga"pana la Hanul Ancutei....30km...
frumos e sa iei telegondola numai dus....nici stadionul nu arata rau...uite cateva imagini...:
Alexu7
multumesc pentru sfaturi
dece numai la dus? e frumos sa o iei la pas inapoi banuiesc, insa prognoza pt saptamana asta e cu norisori, blanda, totusi nu cred ca e prielnic o coborare la pas.

am de gand sa ajung sus, cateva poze, o gura de aer mai curat si cam atat de la gondola icon_mrgreen.gif
UXE
Se poate parca in zona Garii , de acolo de unde se poate lua telegondola? Cu plata, bineinteles!
s_j_teo
Da se poate este o parcare mare cu plata in fata magazinului Petrodava si a hotelului Ceahlaul care este la 5 min de mers pe jos pana la telegondola
UXE
Multumesc smile.gif
nasty
QUOTE(Alexu7 @ 31 Oct 2008, 22:58)

un loc de crapelnita decent, unde gasesc?

*

pacat ca nu fac ceva ( cafenea, La mama, berarie, etc) si in viitorul fost hotel de la capatul telegondolei, la care nu si-au dat seama ca vjbratiile motorului il fac inutilizabil. Asa ca mai bine la pomana...
nasty
http://www.webcamcip.ro/cam5.html

Tunurile funcționează!
nasty
Surpriză:

"Joi 10 ianuarie, de la ora 14, se va deschide pârtia Cozla

În acest sezon un abonament de luni-vineri cu urcări nelimitate costă 200 lei, un skipass de o zi - 100 lei, skipass pentru jumătate de zi - 60 lei, o urcare cu telescaunul - 8 lei, iar copiii cu vârsta până în 14 ani au reducere 50%; mai mult cei care achiziționează abonamente sau skipass pentru întreaga zi beneficiază de un acces gratuit la Baia Comunală.
Programul de funcționare al pârtiei este de luni până vineri între orele 11-15 și 16-19, iar în zilele de sâmbătă și duminică între orele 10-15 și 16-20."

Dar nici iarna asta nu țin mult temperaturile negative ( deocamdată):
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.