Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cablu Kilometraj
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
adythekiller
Am cumparat un cablu de Kilometraj sub indicatiile altcuiva (un stie tot) Si pe el este bifata compatibilitate cu Dacia Nova, nu cu Dacia SRN; Ce vruiam sa stiu e daca sunt compatibile cele 2 autoturisme dpv al cablului de kilometraj ?
psychoo
nu cred ca sunt compatibile, cred ca citirea vitezei se face electronic si nu pe cablu ca la daciile vechi.
bafta.
caluboby
este cablu ca am avut si eu probleme si l-am schimbat
vick_supernova
vreau si eu un cablu de kilometraj. are cineva de vanzare ca pe aici pe la mine pe la rm. valcea nu prea gasesc
Maskatu
Cablul de kilometraj este acelasi, cel putin intre super novele si novele din ultimul lot care au modelul nou de ceasuri, adica cel prezent la super nova.
powertodacia
Mie cand e rece afara pana se incalzeste imi face un zgomot infernal
Maskatu
Cine? Cablul? unsure.gif
powertodacia
da un tzaganit, scartait, ca la daciile vechi
Maskatu
Pai ale noastre nu-s dacii vechi? huh.gif
argon
Vechi sau nu, da' ruginite-s sigur rolleyes.gif
Maskatu
Macar le punem piese noi originale, nu sh-uri din germania. sad.gif
powertodacia
nush cat de ruginite le aveti dar a mea e impecabila smile.gif).
nam rugina si asta e motivu pt care o tin.
a luat un tovaras un golf 3 din germania in 2008 impecabil arata , dupa 1 an si a aratat toata rugina , acum e mancata toata.Prefer nova
djasu82
pai golf 3 din 199x ne dam si noi seama cat sa tina biggrin.gif Solutie montati-va tablou de logan tongue.gif
Iar pentru a nu se strica cablul vechi se introduce ulei pe furtun cu siringa .
Eu asa i-am facut si inca functioneaza bine.
powertodacia
mai multe detalii despre ulei pe cablu?pe unde se baga , etc?
mersi
PorumbelL
QUOTE(Maskatu @ 25 Nov 2010, 05:32)
Cablul de kilometraj este acelasi, cel putin intre super novele si novele din ultimul lot care au modelul nou de ceasuri, adica cel prezent la super nova.
*




deci dak gasesc un cablu de nova cu ceasuri la fel ca la dsn, se potrivesc
sa inteleg ca si alea de nova au firele alea(nu-s cum sa zic) pentru senzorul de viteza....ceva de genu blink.gif
ramsen
nu se potriveste cablul de kilometraj de la nova la super nova chiar daca au acelasi model de ceasuri de bord...poate la nova pe injectie sa se potriveasca dar la nova pe carburatie nu...postez mai jos spatele unui ceas de super nova pus din uzina pe o nova carburatie unde cablul de kilometraj este cel vechi clasic...
PorumbelL
ok . am facut rost de cablu.
intrebarea e : CUM se scimba????
k am tras de cablu din alea 2 cleme,dar nu iese
mai este ceva ce trebuie facut?
ramsen
insista mai mult pe cele doua cleme de la cablu...
powertodacia
Vreau si eu o poza cu cablu sa vad unde intra in cutie....merci
george_scala_2004
http://faceoff.evonet.ro/solenza/MR525SOLENZA1.pdf pag. 31
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.