Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pot schimba un UCE de pe SN cu unul de pe Solenza ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
radu_sibiu
Miine tre sa plec la bucuresti si SN nu imi recunoaste cheia. Am o solenza defecta dar merge UCE-ul il pot schimba? cum? pls ajutor!!!!!!!!!!!!!!!
doctorasul
Nu merge,varianta ar fi fost sa iei dupa SLZ calculatorul de injectie,decodorul si capetele de chei,problema este ca difera softul din uce injectie,v-a merge extrem de prost.
klaus
pai difera pozitionarea senzorului de turatie cu vreo 7 grade din cate stiu... Plus ca e alta metoda de control a timpului de deschidere a injectoarelor.
Ar fi scanteie si injectie defazate fata de normal

Insa poate mai arunci si tu o privire pe la bursa. Fac unii cetateni reparatii pentru astfel de probleme la preturi rezonabile.
radu_sibiu
nu e vorba de bani e vorba ca imi trebuia azi
multumesc oricum . informatii ca microsoft: corecte dar fara utilitate practica.

putem inchide topicul
klaus
Mestere, ai intrebat daca poti schimba. Ti s-a raspuns ca nu. Ba ti s-a dat si o solutie ca sa o rezolvi, solutie de care tu nu ai intrebat.
Daca raspunsul la intrebarea ta tie nu-ti este de folos, nu sunt altii de vina ci tu ca ai pus intrebarea gresita.
Si lasa pretentiile pentru cand o sa fi in stare sa sa pui intrebari care trebuie.
radu_sibiu
ok las-o asa si mai usor cu "mestere" ca nu am mesterit impreuna. intrebarea a fost clara, raspunsul a fost dupa colt. putea fi simplu da sau nu. si stai linistit stim ca lucrezi la Dacia dovada ca nu stii nik dar dai sfaturi la toti
djasu82
radu daca ai sonda pentru diagnostic si un latop cu softul ddt2000 si datele poti reseta codul de la cheie si poti monta calculatorul de la solenza pe super nova fiindca in fond partea hard e la fel doar timpi de comunicatie sunt alti . Tot ei au dat solutiile pe alt topic tot ei neaga.
Acum hai sa nu ne certam sa devenim retorici sau inteleg ca acest forum e doar pentru cativa iar restul sunt tratati ca niste sobolani ?
radu_sibiu
ok multumesc mult
radu_sibiu
Super tare!!!! Dacia se dovedeste a fi o firma de 2 bani iar!!! Pt ca eram pe lista cu seriile problema am trimis un mail la VC. Raspunsul sec: S-a schimbat decodorul mergeti la dealer sa va confirme ca seria nu e cea de pe factura.
Merg la dealer : Aceeasi serie ca pe factura. In istoric alta serie. Deci....... ori dacia a trecut ca schimbate la toti ori dealerul face porcarii. Cred ca e prima varianta caci in carte nu imi scrie ca ar fi fost schimbate.
Asa ca am schimbat tot la INITIATIVA DEALERULUI PE CARE IL CUNOSC urmind ca el sa latre mai departe la cei de la dacia. Verificati cei care sunteti pe lista poate asa reusiti sa ii mincati pe cei de la Pitesti
DragosP
Bun. Ne bucurăm pentru tine meștere. La dorința ta, topicul se închide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.