Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sunet ciudat cand inchid usa din spate la mcv
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
intarsia
salut, am o mica problema, poate ma ajuta cineva cu informatii. in timp ce dadeam cu spatele am lovit cu usa din spate de la mcv un copac. (nu e de ras .. si marii campioni au slabiciunile lor) pe urma am observat ca atunci cand inchid usile cu telecomanda, de la usa din spate se aude un zgomot ciudat, imediat dupa ce se inchide. un zgomot asemanator celui facut de o bormasina, ca un zumzait si dureaza cam jumatate de secunda ... usa se inchide, nu-i problema ... deocamdata. voi merge cu ea la service pt revizia de 26.000 km si le voi spune despre problema asta, dar as fi vrut sa aud niste opinii aici pe site. cam ce s-a stricat, daca e scump sa fie reparat.

mersi !
bolovan_ro
aquatorul (sau acuatorul...fras stie cum se scrie). Se schimba...parca ii vo 80 lei unul...
intarsia
mersi fain !
tester
QUOTE(bolovan_ro @ 18 Nov 2008, 07:16)
aquatorul (sau acuatorul...fras stie cum se scrie). Se schimba...parca ii vo 80 lei unul...
*




dar unul mai normal de vreo 10 lei nu merge?? blink.gif
bolovan_ro
10 lei? Hmmm...imi suna dubios de ieftin. Exista sansa sa te tina vo 2-3 deschideri.
Acum, adevarat...pretul asta a fost acum un an era 40 lei (de origine)...si asta pt DSN. Banuiesc ca eticheta a mai crescut pretul cu vo 20%...plus ca devalorizarea...inca 20%...prin urmare am presupus ca-i vo 80 lei...siu asta ma refer ca piesa de origine
klaus
in targ duminica actuatoarele cele mai scumpe de logan sunt vreo 20 ron.
tester
eu ma refeream la cele normale nu de "origine" care trag in portierele mele de berlina de nu au treaba... la logan nu e fortat asa de tare cand deschide usa sau o inchide... deci ar trebuie sa rezolve treaba foarte bine... acuma na fiecare face ce vrea cu banu lui....
bolovan_ro
Mei...adevarat...eu pina acum tot ce am cumparat pt DSN a fost doar piese de origine...(cu atit mai mult...cu cit n-am cumparat piese multe)
22CMM
Eu sunt de parere ca cel mai bine dai jos fata de usa ca sa ai acces la actuator si te joci la el inchis deschis. Vezi ce are poate il repari chiar tu. Oricum spunene si noua ce gasesti. Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.