Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stopuri Nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
accxdru
Am si eu o intrebare care ma roade de mult timp.Am tot vazut pe strada masini,inclusiv Dacia Nova,cu stopuriile mult mai inchise la culoare decat unele normale.Ma bate gandul sa le fac si eu pe ale mele tot asa dar problema e ca nu stiu cum.Ma gandeam ca proprietarul de asemenea stopuri a dat plasticul stopului jos si a lipit folie care se foloseste si la geamuri;aceasta e parerea mea.Va rog corectati-ma daca gresesc.Am pus niste poze la intamplare gasite pentru a va da seama la ce anume ma refer.Multumesc pentru ajutor.
Onyx
uite am pus o poza. Asa vrei?
am scris aici cum sta treaba si cum se vopsesc: http://www.daciaclub.ro/imbunatatiri-aduse...ior-t73225.html

26 Nov 2008, 19:28:
uite am pus o poza. Asa vrei?
am scris aici cum sta treaba si cum se vopsesc: http://www.daciaclub.ro/imbunatatiri-aduse...ior-t73225.html
TAI
Poti sa te uiti si aici: http://www.daciaclub.ro/Stopuri-modificate...-1-t373-s0.html
tester
QUOTE(accxdru @ 26 Nov 2008, 19:09)
Am si eu o intrebare care ma roade de mult timp.Am tot vazut pe strada masini,inclusiv Dacia Nova,cu stopuriile mult mai inchise la culoare decat unele normale.Ma bate gandul sa le fac si eu pe ale mele tot asa dar problema e ca nu stiu cum.Ma gandeam ca proprietarul de asemenea stopuri a dat plasticul stopului jos si a lipit folie care se foloseste si la geamuri;aceasta e parerea mea.Va rog corectati-ma daca gresesc.Am pus niste poze la intamplare gasite pentru a va da seama la ce anume ma refer.Multumesc pentru ajutor.


Dupa parerea mea as zice sa le lasi asa cum sunt ele... ca nici naiba nu mai vede ce faci tu... pui semnal... pui frana...
cannis88
plus ca, presupunand ca masina ta e aia rosie, ii sta cam ca naiba cu stopurile negre....am mai vazut si nu mi se pare prea stralucita o nova rosie cu stopuri negre...mai degraba ai cauta stopuri clare...
iulian.bisty
nici mie nu-mi plac stopurile negre ca ziua abia te vede cel din spate cand pui frana
Onyx
va zic eu ca se vede foarte bine daca sti cum sa le faci.Si poti face si combinatia rosu cu negru(cum am facut eu). si chiar daca, am stop si pe luneta - dar nu e problema
accxdru
Dacia mea e alba,si cred ca ar arata bine alb cu negru,clare nici atat,cu toate ca m-am gandit si la stopuri clare.Asemenea lui Onyx am si stop pe luneta.Oricum am niste stopuri de rezerva(plasticul stopuriilor)si prima oara am sa le vopsesc pe acelea sa vad intai cum arata.Cat de curand am sa postez si niste poze cu ea.Mai am o intrebare:cum as putea sa dau bandouriile jos si cu ce sa curat lipiciul sau solutia cu care au fost lipite?
Al3XxX
Daca faci treaba asta, sa nu uiti sa iei bani la tine pentru "atentia" care trebuie sa i-o dai lu' nenea politistu cand te-o prinde cu ele asa.
Daca aflii cum se curata lipiciul ala de pe usa, ma anunti si pe mine biggrin.gif
Onyx
QUOTE(Al3XxX @ 29 Nov 2008, 19:47)
Daca faci treaba asta, sa nu uiti sa iei bani la tine pentru "atentia" care trebuie sa i-o dai lu' nenea politistu cand te-o prinde cu ele asa.
Daca aflii cum se curata lipiciul ala de pe usa, ma anunti si pe mine biggrin.gif
*


n-are ce sa zica...daia nici nu am facut stopurile(ca poate sa zica ca e mai periculos cu alea). oriucum se vede f. bine pe semnalizare. Nu cred sa am probleme doar sa dau de unu prea bulangiu biggrin.gif smile.gif)
*si mi se pare ca se vede mai marfa in 2 culori
Al3XxX
stiu cum le ai tu facute, insa eu ma refeream la cum vrea el sa le faca.
Chestia e ca, daca prinzi politistu intr-o pasa proasta, poate sa iti dea amenda si daca ai praf pe stopuri, deci nu e de joaca.Plus ca daca innegresti stopurile, s-ar putea sa iti iei o alta masina in cur si nu iesi bine, chiar daca nu ar fi vina ta.
Razvan_Ionut
va salut colegi de forum . azi stand la semafor am vazut o berlina cu stopuri pe leduri , asa ca mi-a venit o idee sa fac asa si la nova smile.gif. a facut cineva pana acum asa ceva? daca da il rog sa imi trimita si mie cablajul cu traseele si eventual poate posteaza o poza cu rezultatul smile.gif.
Gabau
Lipiciu ramas de la bandouri se curata cu o rola de cauciuc conectata la o bormasina , acea rola se gaseste si in brico si nu ataca vopseaua oricat te-ai apasa de tare . De obicei este folosita de catre vopsitorii auto expre ptr asa ceva .Numai bine .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.