Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: modemul huawei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
horsewhisperer27
am si eu o jucarica din asta de modem de la vodafone, 10 epuroi pe luna, trafic nelimitat, dar restrictionat ca viteze dupa ce depasesti 1 giga, adica nu prea mai merge deloc:D:D:!

nu-l folosesc in nici un calculator, si ma intebam care ar fi efectele scoaterii cartelei sim, si incercarii de a o folosi pt a naviga pe net cu ajutorul unui telefon mobil?

stiu ca nu se poate suna de pe ea, asta mi-au zis aia la *222, da mai mult n am scos de la ei....
C@talin
merge super si pe telefon,eu asa il mai folosesc de multe ori smile.gif doar ca trebuie sa cauti setarile situ vomafone smile.gif succese
horsewhisperer27
fii mai exact!
si costa tot nimic, nu?
C@talin
da costa tot nimic wink.gif .da trebuie sa faci setarile de vodafone internet mobil pe telefon smile.gif.Se gasesc setarile ptr conecsiuni pe situ voda
horsewhisperer27
gata, merge totu, da mai am o intrebare:
care e diferenta intre "conectare prin vodafone live" si "conectare prin mobile internet"?
C@talin
hmm asta nustu tongue.gif da eu zic sa te conectezi pe telfon dupa vodafone mobile
horsewhisperer27
setarile au venit automat de la retea, si erau de genul "mobile internet"!(nok 6234)

am bagat cartela si intr un E71, iar au venit automat setarile, si m-a intrebat telefonu daca sa le puna ca "default"!
deconectat
Foloseste mobile internet. Live e pentru portalul lor si se taxeaza diferit din cate stiu eu. Deasemenea, setarile de live vor merge doar daca ai setat la ei apn-ul de live.
horsewhisperer27
"la ei"?
deconectat
La vodafone.

Ca sa te poti conecta printr-un apn, trebuie sa il ai tu setat pe telefon si operatorul sa-ti dea acces pe el din centrala.

apn = access point = server
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.