Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Are 5 ani si conduce
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
EinarN
Cred ca comentariile sīnt deprisos:
SebyAvrig
doamne...
M i h a i
Totusi poarta centura copilul ala...
Executron
Wow au si americanii masini diesel? Credeam ca numai V8 8.0 Litre au laugh.gif.

Nu ma impresioneaza... DACA AVEA CUTIE MANUALA era de remarcat.. Dar asa e ca o masina d-aia de ne dadeam cand erau mici cu ea pe curent...
St
QUOTE(MHY @ 29 Nov 2008, 00:36)
Totusi poarta centura copilul ala...
*



Cel mai probabil in cazul unui accident trecea pe sub ea...
AlexanderCarstoc
Acum na, hai sa ii omoram pe toti care isi lasa copii sa conduca, pe toti cei care isi iau copii la vanatoare si ii lasa sa traga cu arma. Prima amintire la volan, confirmata de tata, o am de la 3 ani. O dacia 1100, ma tinea tata pe scaun. Deja de la 7 ani schimbam singur zitezele, iar cand am reusit sa ajung la pedale, schimbator si sa vad peste volan, am stat singur la volan. Da, am inceput de mic, dar niciodata nu am "furat" masina de acasa, de fiecare data cand am condus era si tata in dreapta. So, nu conteza cand te invata, ci mai ales cum te invata si daca ai sau nu cei 7 ani de acasa, daca parintii sunt in stare sa te invete ceea ce este bine/corect si ceea ce este rau/incorect.

Sa va vad cand o sa aveti copii si o sa ii lasati sa conduca masina....atucni sa va arate cienva post-urile.

Mie unul mi-a placut, nu ca era in amiaza mare pe un drum public, ci ca acea fata, cand va avea cativa ani in plus, 10 - 15 o sa aiba o incredere in ea si in fortele ei si va un caracter solid.
EinarN
@ AlexanderCarstoc

De acord cu tine numai ca generatiile din ziua de zi sīnt mai emancipate ca noi si au mai mult curaj. Cel putin la americani, e la ordinea zilei ca politia trebuie sa urmareasca pe autostrazi MUCOSI TERIBILISTI de 12 - 13 ani care defapt habar-nau ce fac, la ce se expun si ce pericol sīnt pt. altii.

Uita-te da boul asta cum merge si are NUMAI 15 ANI:

http://www.liveleak.com/view?i=56a_1185993669
A l e x
Va rog sa nu incepeti iar discutii despre americani ca nu e aici locul lor. Daca va place sa generalizati un popor dupa cativa dementi de pe YouTube e treaba voastra, dar nu la Clipuri Video...
Solon
Schumacher rupea cartul de la 2 ani! Deci asta mica e frectie! blush.gif
bobo77
Un parinte inconstient, desi pare ca supravegheaza problema...
Mi se pare mai mare fata, nu doar de 5 ani, sau cel putin asa arata...
zanga
Fetele se dezvolta mai repede tongue.gif
BeciAcustic
Nu e de laudat... ca era in oras totusi parca... dar totusi ... si eu conduc de mic.... dar nu prin oras... inafara localitatii... si destul de mult.... mai ales de la 15 ani deja conduceam kilometrii buni .... atata tot sa asculti ce zice cel din dreapta ... daca zice franeaza ...pai franezi ca stie ce zice....asa nu se poate intampla nimic.... la viteze normale.... nu TOP SPEED!!! oricum ... nu este de incurajat acest genst ....
EinarN
QUOTE(zanga @ 29 Nov 2008, 20:42)
Fetele se dezvolta mai repede  tongue.gif
*

Da. De la buric īn jos ca ce-i deasupra.......................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.