Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Situatia drumurilor nationale
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Forestman
Pentru cei interesati privind situatia drumurilor nationale pot vizualiza urmatorul link http://www.andnet.ro:6060/itn/drumuri.asp

Va doresc calatorii fara peripetii!!!
Batrānul
Da, multumim, este un site foarte util. Este situl Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania (www.andnet.ro), unde mai pot fi gasite si alte informatii la zi.
vdaniel
ok mersi
yogi81
Pentru cei interesati Bacau - Beius si retur la data de 20.04.2009:
Bacau - Comanesti - drum foarte bun
Comanesti - Ghimes - drum prost cu gauri
Ghimes - Miercurea Ciuc - Odorheiu Secuiesc - drum foarte bun
Odorheiu Secuiesc - Praid - Sovata - Balauseri - drum foarte bun si destul de liber
Balauseri - Suplac - Tarnaveni - Iernut - prost dar foarte liber; cred ca am intalnit maxim 15 masini
Iernut - Ludus - Turda - foarte bun dar aglomerat rau
Turda - Baia de Aries - Campeni - Albac - Arieseni - Lunca - cam prost dar foarte liber (se compenseaza)
Lunca - Beius (E79) - prost, ingust si foarte aglomerat, in special din cauza tirurilor de la European Drinks
Beius - Pestera ursilor (Chiscau) - la fel ca mai toate drumurile din zona aia - prost
Pestera ursilor - Cetatile Ponorului cam 30 km de drum forestier; eu unul m-am intors dupa 1 km asa e de prost; la fel e si de la Garda la Ghetarul Scarisoara (10 km)
Turda - Cluj Napoca - Gherla - Dej - Bistrita - Vatra Dornei - se mai lucreaza pe mici portiuni dar drumul e excelent cu 4 benzi, mai nasol cu radarele
VATRA DORNEI - POIANA LARGULUI - dezastru
Poiana Largului - Bicaz - Piatra Neamt - doar prost, putine gauri insa foarte denivelat
Piatra Neamt - Bacau - foarte bun
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.