Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Demontare portiera spate
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
Vasile Chisinau
Salut fratzesc de peste Prut tuturor detzinatorilor de autoturisme Dacia Super Nova! Vreau sa ma ajute cineva cum se demonteaza portiera spate dreapta! Usa este lovita dar se deschide si se inchide! Am alta portiera, dar nu a fost demontata de pe masina in mod normal, ci taiate balamalele! Care este mecanismul de scoatere a bolturilor, sau cuielor? Caci vreo 3 mecanici auto au vazut usa si nu putem intelege mecanismul de montare si de demontare! Ar fi binevenita si o schema poate ceva! Merci anticipat!
variable_dynamics
Bolturile sunt echipate la capetele inferioare(cele dinspre prag(sol)) cu sigurante. Se demonteaza sigurantele si se scot bolturile.


11 Dec 2008, 09:25:
LaterEdit: Ti-am atasat o poza si explicatiile procedurii de demontare a usii. Daca ai dubii in privinta aspectului unei sigurante(inel-siguranta), ti-am atasat si o schita a unei astfel de sigurante(ca sa stii dupa ce te uiti)
[attachmentid=1627487651] [attachmentid=1627487652]
Numai bine.
Tonypardaf
cu sudura tati

3 Feb 2009, 17:55:
balamale mai proaste ca la SN nu cred ca mai sunt pe vreo masina ,cel putin boltul trebuia sa fie crestat din otel nu fier mort care sad.gif se rupe in trei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.