Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Basarabia-Pamant Romanesc
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Sudsemnatu

&feature=related

corbex
Pentru cine n-are televizor acasa: doar 13% dintre basarabeni vor unirea. Deci?
DannyY
Basarabencele nu vor unire?
corbex
Decit cu corporatisti.
cj98czh
QUOTE(corbex @ 23 Oct 2016, 01:48)
Pentru cine n-are televizor acasa: doar 13% dintre basarabeni vor unirea. Deci?
*




Dar de la noi cati vor ... recunosc eu sunt din aia care nu vreau ..
andreist
QUOTE
Basarabencele nu vor unire?

Sa speram!

In rest, mai ales ca-s la 25km de ei, NU! Un nu categoric pentru majoritatea, sunt si putini care am avut placerea sa-i cunosc si sunt oameni super. Treaba e ca isi iau foarte usor cetatenia cei care sunt interesati de asta, trebuie doar sa arate ca au avut un bunic, strabunic, stramos roman, ceea ce e aproape imposibil sa nu fi avut, asta am inteles de la cei cu buletin de romania. Daca vor sa fie romani, pot, dar probabil ei militeaza pentru alte chestii, nu pentru cetatenie, unirea spirituala si alte treburi la care viseaza orice visator.
vercingetorix
Mi se pare buna ideea ca cei din Romania sa ceara cetatenia Republicii Moldova.
Pe modelul "daca voi nu ne vreti, noi va vrem".
Ramane o proba gen turnesol pentru cei ce agita problema Unirii.
corbex
Guvern de timpiti. Sa dea o pensie de 1000 de lei pe cap de vita furajata cu conditia acceptarii cetateniei si in 6 luni avem unire si cu Ukraina.
VladSoare
Nici eu nu vreau. Unirea cu chestia aia e ultimul lucru care ne-ar mai trebui acum.
Cine vrea unire, să se ducă naibii acolo și să-și ia cetățenia moldovenească și să ne lase în pace. mad.gif
Markos
QUOTE(corbex @ 24 Oct 2016, 09:05)
Guvern de timpiti. Sa dea o pensie de 1000 de lei pe cap de vita furajata cu conditia acceptarii cetateniei
*


ai vrea tu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.