Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PROBLEME CU DISCU DE AMBREAJ
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
gcgeorgescu
poate sa ma ajute cineva sa imi spuna cat mar costa sa schimb discu cu toate ca nu sunt sigur ca asta e problema, dar simptomele cam astea ar fii. de remarecat faptul ca am dat cu scutul usor in sleau pe o ulita de la tara si de atunci se aude , de aia zic ca nu sunt sigur. nu cred ca harjaiala aia pe dedesupt a putut sa influenteze cu ceva ambreajul. dar asa mi sa spus de unu si de altul.
va multumesc. wub.gif
cristio_79
Mai intai demonteaza scutul si indreapta-l. Ce treaba are discul de ambreiaj cu faptul ca ai lovit scutul?
gcgeorgescu
nu are treaba dar huruie cand accelerez . exact ca si cum ar patina discul. ca am simtit asta dupa ce am lovit scutul poate ca e o coincidenta,sau am prins ceva pe sub scut si atinge pe la planetara?.
zic si eu si sper, ca tare nu asvrea sa schimb discul acum. crede
va multumesc si mai astept pareri.
gcgeorgescu
Am rezolvat-o cu discul nu e de la disc sigur; masina se infige nu merge in gol care cum se zice in termeni de auto biggrin.gif ,si nici nu mai huruie in ultimul timp deloc. Pare sa fi avut dreptate hristo_79.e ceva pe la scut , vibra ceva .Dar o sa merg in service acum dupa revelion si cele lalte sarbatori sa fiu sigur si sa fac si schimbul de ulei de 50 mii. Se poate inchide topicul asta. cheers.gif
kmykze
am avut si eu o problema, este aparatoarea de la sonda lamda sau catalizator, ceva de gen, o tabla foarte foarte tare, la mine se desprinsese de un colt.

si am postat aici gcgeorgescu ca sa-ti spun si ca nu pot da pm-uri ca nu am destule posturi sa vb cu tine prin PM. daca vrei, kmykze_emil pe yahoo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.