Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: butuc portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
aditã
salut!am un logan 2007 cu modelul nou de butuc portbagaj! pana acum doua zile totul ok! adica mi se descuia si mi se incuia din alarma si din inchiderea centralizata! acum se incuie din alarma dar la deschidere nu mai vea de nici un fel! se deschide doar din inchiderea centralizata fie telecomanda fie butonul din interior!am scos capacul sa ma uit la tot sistemul si am vazut ca parghia aia se misca la inchiderea din alarma dar la deschidere se misca foarte putin ..insuficient pt a se deschide portbagajul!in schimb v-am zis la inchid central se deschide la a doua apasare de buton pe cheie! oare ce o avea, sad.gif pana acum a mers si acum? posibil sa fie din alarma? sad.gif
jelly
incearca sa ungi cu ceva parghia aia,posibil sa faca asa de la frig,ceva asemanator am patit si eu dar era de la burduful motorasului de inchidere
aditã
dar daca era de la frig nu mai mergea nici din inchidere..uite acum vreo 40 de minute....s-a descuiat portbagajul si din alarma dar la a doua incercare nu a mai vrut!cand am apsat butonul de pe cheie a mers sad.gif ciudat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.