Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum se prind ?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Adrian_Boy
Am tot inceput sa pierd inelele de mentinere a tobei finale si am auzit ca trebuie sa mai am si niste sarme pe acolo in caz de ceva, ele raman intr-un fel agatate unsure.gif
M-am dus la magazin si am gasit asa ceva, dar nu stiu cum vin montate, cine ma poate ajuta si pe mine ?

[attachmentid=1627490454] [attachmentid=1627490455]
deceneu32
Sincer,acum vad pentru prima oara acele ''sarme''.Nu stiam ca exista asa ceva in comert.Se monteaza si din fabrica un asemenea sistem de rezerva pentru toba?
loganfan2008
QUOTE(Adrian_Boy @ 2 Jan 2009, 18:14)
Am tot inceput sa pierd inelele de mentinere a tobei finale si am auzit ca trebuie sa mai am si niste sarme pe acolo in caz de ceva, ele raman intr-un fel agatate  unsure.gif
M-am dus la magazin si am gasit asa ceva, dar nu stiu cum vin montate, cine ma poate ajuta si pe mine ?

[attachmentid=1627490454] [attachmentid=1627490455]
*



cred ca sunt pentru modelul Dacia 1310 Li
Mr_Devil83
sigur nu-s pentru bmw seria 3?
Adrian_Boy
chiar seria 4, merge pe sistemul sarme de rupe.

astept pe cineva care stie despre ce este vorba, cu ceva concret wink.gif
argon
QUOTE(loganfan2008 @ 2 Jan 2009, 22:04)
cred ca sunt pentru modelul Dacia 1310 Li
*




crezi gresit, si inaintede Li demult aveau Daciile prindere pe tampon la finala.
loganfan2008
ma refeream la sigurantele alea (sarmele) nu la acele coliere elastice (tampoane)

PS: ciudat este ca vanzatorul nu i-a explicat concret pe ce, unde, cum si de ce se pun....
Adrian_Boy
In magazine vand oameni care nu stiu unde vine fiecare piese pusa si in ce fel. Iar sfatul mi la dat un mecanic mai priceput si pana ajung la el sa-mi arate cum se monteaza, ma gandesc ca stie cineva pe aici huh.gif
loganfan2008
se pare nu stie nimeni

PS: cand ajungi la el, sa ne luminezi si pe noi (cu poze) cum le-ai pus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.