Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poli Timisoara
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Marty
Ce fac astia, frate, mai cumpara mult? Pe cind un contract cu Raul, Morientes, Zidane, etc. ?
Celelalte 15 echipe de ce dracu' se mai inscriu in campionat, mi se par cam in plus.

Bravo baieti, tot asa!!!

Later edit:

HOT NEWS!!!! Viorel Moldovan si Cosmin Contra vor semna azi sau maine cu Poli!!!!!
bomicabomic
Bravo mai Marty, de 1 saptamina vreau sa deschid un topic si de o saptamina uit. Deh, lipsa de lecitina. biggrin.gif
Ca cumpara mi se pare normal. Ca Timisoara merita o echipa, iar este OK.
Eu am indoieli la Balkan Petroleum si la banii care-i vintura acum.

In rest, Timisoara,prin oamenii de acolo, merita din plin sa se bata de la egal la egal cu cei care in vremuri demult apuse, ii bagau in B, pe motiv ca indrzneau sa se puna cu ei.

Nu ma refer la cazul Dinamo, ci la tot ce se intimpla pe vremea aia. Unde aveam tot felul de fantome ale fotbalului, Victoria, Viitorul Scornicesti etc.
Marty
In ciuda faptului ca ardelenii cam au boala pe bucuresteni (smecher de Bucuresti, etc.), eu am o mare admiratie pentru toti cei din zona aia! Pe mine ma bucura nespus faptul ca Poli revine-n forta, la cum merge lumea pe stadion acolo era si pacat sa nu aiba si o echipa pe masura interesului public pentru fotbal. Inca astept sa aud iarasi si de U Cluj in A.
Tot pe masura dragostei publicului pentru fotbal, U Craiova ar trebui sa aibe o echipa care sa bucure. Din pacate, sunt mult prea timpiti si inconsecventi, daca n-au probleme creeaza ei una!
Cu Rapid, ca echipa si traditie, n-am nimic, doar am jucat fotbal citiva ani pe la ei! Pe mine ma dispera crunt vita aia de Copos, l-as calca pe cap cu zimbetul pe buze.
asarban
BAAAAAAAAA!
"mitici de bucuresti"!
litza
Eu nu sunt fan de fotbal, si crede-ma Marty ca nu ma incanta ca vine lumea pe stadion. Stau in zona stadionului si ce ramane cand pleaca puhoiul e de nedescris. Plus si faptul ca daca tre sa vi/pleci cu masina in perioada de sfarsit de meci e durere.

PS: Au tras astia o nocturna frate, de zici ca aterizeaza un OZN cand o aprind!
marksman
Se vede si de la mine de pe geam nocturna aia. Plus ca de la orice meci aud galeria...
ar_logan
Poli Bucuresti???!!!!!Sau nu am citit eu bine, scuze.
Marty
QUOTE(ar_logan @ 9 Feb 2005, 14:56)
Poli Bucuresti???!!!!!Sau nu am citit eu bine, scuze.
*


De cind si pina unde? Unde ai citit ? blink.gif
litza
O mica corectie. Cei de prin zona asta sunt banateni, nicidecum ardeleni. wink.gif
Valentine
Astia zic de 1 luna ca ii cumpara pe aia 2. Stai sa vedem despre ce e vorba. Oricum cu 2 oameni "re-esapati" nu faci o echipa wink.gif
OCEBE
Bravo Timisoara, din totdeauna meritau mai mult si mai bine, hai Otelu' !
dumitru
Eu zic ca e un balon de sapun care o sa se desumfle repede.

Balkan Petroleum este o firma de tzepari, smecheri si hotzi. Probabil fac asta ca pe o chestie de imagine sau pt cine stie ce motiv ascuns. Soon, o sa renuntze. Le dau cel mult un an de supravietuire; realist vorbind doar juma de an.

Pacat; dar asa o sa se intample;
Marty
QUOTE(Valentine @ 9 Feb 2005, 15:18)
[...] cu 2 oameni "re-esapati" nu faci o echipa wink.gif
*


Resapati, premiantule, ca vine de la englezescul shape. Ei au mai evoluat, acu' zic rethreaded.
bomicabomic
QUOTE(dumitru @ 9 Feb 2005, 15:25)
Balkan Petroleum este o firma de tzepari, smecheri si hotzi.
*


Stii vorba aia "nu te pune cu prostu, ca are mintea odihnita".
Eu cred ca Balkan astia sunt pe filiera Matser-Tender-Columbia. Adica cu bani negri la greu. Si-i mai spala si ei pe la RAFO, Solventul si mai nou la Poli. Ramine de vazut ce se va intimpla in continuare, mai ales dupa cancheta RAFO.
Marty
QUOTE(bomicabomic @ 9 Feb 2005, 15:44)
Ramine de vazut ce se va intimpla in continuare, mai ales dupa cancheta RAFO.
*


In urma anchetei Parchetului s-a stabilit ca Balkan Petroleum e "clean" si ca poate sa-l cumpere si pe Beckham !
bomicabomic
Degeaba, daca nu pe Mutu. il plateau direct in produse. biggrin.gif
Marty
QUOTE(bomicabomic @ 9 Feb 2005, 15:52)
Degeaba, daca nu pe Mutu. il plateau direct in produse. biggrin.gif
*



Pai ce, astia produc curve si impresii ? blink.gif
Mache
Cica e o investitie intr-un proiect. Balkan are si o echipa in campionatul national de raliuri. Si ca pun benzina lor, si sunt si campioni. Asa se lauda un nene, aseara, la Nasul, in emisiune. Si stiu ca la fotbal performanta vine cam dupa ~4 ani. Probabil se gandeau la don Jiji.

U. Craiova... tare mi-e teama ca o sa-i vad din toamna dimineata, la matineu, pe Prima sau pe care post o mai transmite meciuri din divizia B. Cata dreptate ai, Martinezule, in privinta lor, cata dreptate!
FLEX
Ma rog, eu nu prea inteleg dragostea asta subita pentru fotbal a unor investitori, o fi poate pentru promovarea imaginii, dar la citi bani negri se invirt in fotbal nu e exclus sa fie si o mica excrocherie la mijloc.

Ideea principala si imbucuratoare este ca provincia (in sens fotbalistic) da semne de rascola, iar Steaua si Dinamo au de acum inainte inca 3 adversari seriosi (Poli, Otelul si Farul), pe linga traditionalul ghimpe in coasta National. Rapidul mi se pare iesit de pe orbita si Craiova e intr-o stare jalnica, mare pacat ca oltenii nu au si alte argumente in afara orgoliului nemasurat venit dintr-o glorie apusa.

In mod normal, Brasovul si Argesul ar putea beneficia de un sprijin similar, data find potenta financiara a zonelor din care provin si poate-poate vom avea si noi un campionat competitiv.
Marea problema mi se pare a fi insa lipsa unei baze de selectie capabila de a furniza jucatori acestor echipe, jucatori care nu trebuie sa fie neaparat magicieni ai mingii, ci sa stie jocul si sa stapineasca la perfectie procedeele de baza ale fotbalului.
kml
Cei mai multi dintre voi se pare ca intuiesc problema mare a clubului Poli acum
Seriozitatea patronilor ... e suspect cat de usor se arunca banii
O firma curata nu face risipa ... prima data studiaza, face analize, si investeste cu masura. Abia apoi risca ...
Poate ca au intr-adevar bani garla ... sa vedem cat o sa tina sarbatoarea
Pacat ca nu o sa ajunga stadionul de 40.000 de locuri ... cica sunt cereri peste capacitate ... si MAI IMPORTANT: stadionul arata inca ca in perioada interbelica ... doar ca mult prafuit si degradat
Aici ar trebui sa schimbe ceva !!!

Hai Poli totusi ... sa creem competenta => competitie => performanta => cupe europene
mephistone
FORZA POLI,FORZA VIOLA!

Stadionul ar merita imbunatatit (oricum nocturna e excelenta) si daca nu s-ar mai fura atatea bilete,ar fi si bani de investit ,din pacate,oamenii de afaceri timisoreni,mai ales cei cu bani,nu platesc biletele,toti asteapta pe gratis,unii chiar le vand.

Bine ca s-au gasit bani,ca sunt de la balkan,dorna,prichindel s.a. nu prea conteaza.
ar_logan
Haide.................................................U.T.A!!!!!!!!!!!!!!
Valentine
Pana la urma pe cine a luat?! smile.gif
bomicabomic
Pe toti. Si pe patronii de la balkan Petroleum la pirnau. biggrin.gif
Valentine
Serios acuma, a semnat sau nu pana la urma concret cu vre-unul din aia 2?
Marty
A semnat Moldovan, deja a jucat pentru ei intr-un amical. Gurita se cearta cu spaniolejii inca, nu vor aia sa-i dea drumu'.

Later edit: A semnat si Contra !
Valentine
Pai atunci astia in adevarul http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...ticle_id=117437 de ce nu sunt de acord?! unsure.gif Ei zic ca Moldovan n-a semnat ...
bomicabomic
Nu stii ca ei , e mai contra. biggrin.gif
Valentine
Ei s-a vazut ceva? smile.gif
Craiova iarasi devine sub momentul ridicolului. Ia bataie de la Farul de 2 ori pe saptamana biggrin.gif tongue.gif

Plesan saracu' care in decembrie era "prea bun pentru Steaua" si declara ca "eu ma duc direct in Europa", dupa ce a pierdut de unul singur meciul (ratat penalty in min. 85 si faultat la 17m un constantean care a si inscris dupa aia din lovitura libera laugh.gif laugh.gif) se pare ca a avut el ceva dreptate cu Europa, dar a inversat rolurile tongue.gif
Valentine
Si iata ca totusi Poli T. castiga meci dupa meci si Craiova pierde meci dupa meci. biggrin.gif Ar fi tare amuzant ca Craiova sa joace in UEFA din divizia B laugh.gif laugh.gif
radu logan
si uite ca a venit vremea ca si echipele din provincie sa se bata de la egal la egal cu cele din Bucuresti !! bv Poli !!
soryn
A mai aparut o echipa de mercenari,s-au adunat la miere
kaspersky
hehe, topic vechi, si uite ca dupa 4 ani Poli e in grupele EL, a jucat 2 finale de cupa Romaniei, a terminat pe locul 2 in campionat.
Jabba nu-i chiar asa de prost precum pare, iar BkP finanteaza si acum, nu a fost doar o bula de sapun smile.gif Desi multi il ataca, cred ca fara el Poli nu ar fi fost aici, si e unul din putinii conducatori de club din RO care stiu sa vorbeasca corect romaneste, fara "agramaticalitati"!
skija
Poli, nu se diferentiaza cu nimic de Gloria Bistrita sau Ceahlaul. Din punctul meu de vedere, infectul ala a distrus un mit, trasformand echipa aia intr-o reclama.

Poli AEK Fulgerul Bragadiru Timisoara este doar o alta ramura a cooperativei. Scuza-ma.. dar cam asta e situatia. Si vina este doar a personajului ala care va patroneaza. Un pedofil la viata lui, care este clar sub JJ sau Borcea (iar pe borcica il consider cel mai prost om din fotbal).
Iar echipa asta, AEK Fulgerul Bragadiru, a luat chipul si asemanarea lui...

scuze.. dar asa se vede din exteror (eu simpatizez cu Stiinta... deci nu am nimic cu voi...)
bion
asa se vede din exteror de la soimii metalu` gloria tucalari ai stelutei beecaliene unsure.gif Iancu umflatul e cum e dar clubul asta macar nu tre` sa pupe poala popii ca sa capete posmagi wink.gif
Care Stiinta? huh.gif
skija
o singura STIINTA exista, CRAIOVA!

cat despre faza cu Gloria, Poli nu e departe... E pacat de voi ca asa public... nu cred ca mai exista (nici macar la Craiova)... sau poate la Bragadiru.. tongue.gif


Hai.. Bafta cu nemtii...
bion
Mai erau niste stiinte ceva mai vechi Stiinta Cluj ,Stiinta Timisoara . Ca sa nu vorbim de raposata Stiinta Bacau si celebra Stiinta Corabia
ady77
QUOTE(bion @ 25 Aug 2009, 19:23)
Mai erau niste stiinte ceva mai vechi Stiinta Cluj ,Stiinta Timisoara . Ca sa nu vorbim de raposata Stiinta Bacau si celebra Stiinta Corabia
*


Asta era la handbal tongue.gif si nu e raposata, acum e Stiinta Dedeman Bacau.
bion
Ady ia de` aci http://www.brandsoftheworld.com/catalogue/F/210230.html tongue.gif wink.gif
ady77
Aia a murit inainte de a se naste tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.