Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu pot trimite mesaj privat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
shi
Nu pot nici macar raspunde la mesajele private primite? Primesc eroarea cum ca nu am destule mesaje pentru a accesa sistemul de mesaje private. Pot doar citi mesajele private primite. De ce?
R19/16v
Asta este regula.

Regulamentul pe care l-ai ACCEPTAT, l-ai si CITIT??
alex.vano
Punctul 2.q) din Regulament zice asa:
Mesageria privata poate fi folosita numai dupa ce se atinge pragul de 25 de mesaje publicate pe forum.
VanDiesel
si eu am patit la fel; nu vad rostul dar in fine; am vrut neaparat sa am cont si am acceptat; nu a sugerat nimeni sa se reduca acest numar de posturi?
eu unul nu sunt activ pe forumuri; in general ma informez, rar mai dau o parere; pana fac 25 posturi cu siguranta am motive sa dau un PM...
multumesc
adip
@VanDiesel: a fost gandita ca masura anti-spam, se previne prin asta inscrierea pe forum doar cu scopul de a bombarda utilizatorii pe mesageria privata cu mesaje promotionale.
vis-a-vis
Daca erau si femei p-aci, intelegeam sa va "privatizati", dar asa...
shi
Ce tampenie. Bun, pai atunci hai sa postez aiurea inca cateva mesaje peste tot pe forum, chiar daca nu am nimic de zis.
(Eu mi-am facut cont doar ca sa cumpar niste piese, nu sa stau la taclale, si nu pot raspunde la pm-urile primite, ce idiotenie).
R19/16v
Raspunde in topicul in care ai treaba!

Raspunsurile aiurea vor fi sanctionate conform regulamentului si vei ajunge sa nu iti mai poti accesa contul deloc.
shi
Cum sa raspund public la un mesaj privat? smile.gif
Este primul forum pe care intalnesc limitarea asta, poate sa-mi spuna cineva de ce s-a implementat? Stau pe diferite forumuri romanesti si straine inca din 1999, nu le-am descoperit ieri, de aceea sunt mirat si nedumerit. Forumul Dacia este unul foarte, foarte special, sau nu am inteles eu ideea.
R19/16v
Pe topicul in cauza - inteleg ca vrei sa vinzi/cumperi ceva.

Oricum nu e loc de comentarii si discutii. Regulamentul e regulament si se respecta.
shi
Si asta nu inseamna ca raspund public? Lol.
Sau daca am un anunt de cumparare si cineva ma contacteaza, dar acel cineva nu are topic, unde sa ii raspund smile.gif Pe topicul deschis de mine, sa para ca vorbesc singur? radmasa.gif
Sint eu mai cu capsa pusa azi, astea sunt regulile casei, asta e, ma complac, dar e bine ca nu trebuie sa am 100 mesaje.
vis-a-vis
Eu unul as propune ca sa nu poti initia topciuri fara un anumit numar de posturi si (nu sau) o anumita vechime pe forumuri.
Din cate am intels eu, bursa e pentru membrii forumului, nu pentru comercianti...
shi
Noroc ca nu poti propune. Vreau sa cumpar o masina si niste piese. De unde pana unde comerciant?
DrK
Hai ca mai ai putine posturi de facut. Baga mare radmasa.gif
driverx
Eventual s-ar putea face o completare in textul regulamentului. Text, care sa incurajeze noii useri (care si citesc regulamentul) sa faca un topic intitulat "Nu pot trimite mesaj privat" unde sa se planga de problema, pentru a putea fi discutata ... deci implicit, sa ajutam userul sa faca cele 25 de posturi necesare.
klaus
S-a raspuns la intrebare.
Daca nu s-a inteles raspunsul, e cu probleme la mansarda.
Drept urmare, raspunsul fiind dat, se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.