Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: REPARATII orice RENAULT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
demin2609
Asa cum spune titlul, reparam orice defectiune mecanica survenita la masina dumneavoastra la preturi mai mult decat acceptabile.

-schimb distributie, injectoare, segmentare, placute frana, bucse, pivoti orice defectiune la un pret rezonabil.

-pretul in functie de durata de lucru si complicatia lucrarii, exemplu: distributie la LOGAN/RENAULT 1,4; 1,6 - 8 v, durata de lucru o ora jumate, pret 100 lei.

-daca aveti piesele dumneavoastra putem lucra si cu acestea, daca nu aveti piesele, facem comanda la cel mai ieftin magazin de piese din Craiova!

-asiguram la nevoie si tractare auto in judetul Dolj.

-pentru contact este de preferabil sa apelati la numerele de telefon:

0742748996 - Catalin
0765234949 - Bogdan

-pentru preturi estimative la reparatii si piese de schimb ne puteti contacta si pe forum, cu raspuns sigur in fiecare seara.
meganmar
veniti si in Bucuresti?
ovidiu_adrian79
Un schimb de distributie la un renault clio dci 65 CP din 2005 cam cat ar fi?
DIDE
Unde aveti atelierul in Craiova ,pt. ca vin f des pe acolo si as avea nevoie de niste reparatii ? (de inlocuit unele piese)
demin2609
QUOTE(meganmar @ 13 Jan 2009, 11:32)
veniti si in Bucuresti?
*




desigur, in functie de timpul care ni-l facem putem ajunge si in Bucuresti la cerere.

<span class='edit'>13 Jan 2009, 22:10:</span>
QUOTE(ovidiu_adrian79 @ 13 Jan 2009, 14:34)
Un schimb de distributie la un renault clio dci 65 CP din 2005 cam cat ar fi?
*




manopera 100 lei, te interesezi de pretul pieselor ce le doresti schimbate sau iti fac eu o lista cu ceea ce trebuie schimbat si o sa pun pretul cel mai ieftin care il gasesc in magazinele de specialitate.

nu este complicata si se rezolva repede.
senna
Pt Passat B5 1.9 TDI 105 CP cat costa schimbul de distributie? preturile de mai sus includ si schimbul pompei de apa?
demin2609
QUOTE(DIDE @ 13 Jan 2009, 20:20)
Unde aveti atelierul in Craiova ,pt. ca vin f des pe acolo si as avea nevoie de niste reparatii ? (de inlocuit unele piese)
*




Atelierul fix este in localitatea Leu, insa ne desfasuram activitatea din Craiova in mai multe locatii amenajate unde avem colaborari.
horia1983
inlocuitul pompei de apa este inclus in pret, pretul schimbarii unui ambreiaj este de 150 ron, reparam si masini cu distributia rupta, garnitura de chiuloasa arsa in jur de 250 ron manopera, pretul poate varia putin in functie de modele. pentru mai multe informatii sunati la numerele de mai sus.
BoR
Aveti vreo reprezentanta in zona Buzaului? Multumesc.
demin2609
nu, nu suntem service autorizat smile.gif
andu911
QUOTE(demin2609 @ 11 Jan 2009, 16:14)
garantia este data de producatorul elementelor componente si de utilizarea autovehiculului.

*



Garantia componentelor este acordata doar in cazul montarii intr-un service autorizat RAR, specializat pentru acel tip de autoturism, respectiv acea lucrare.

demin2609
CORECT! insa....

a fost mai demult un prieten la REDAC Craiova si i s-a spus ca are garantie la distributie 20000 km, a zis super! deci.. daca se intoarce a doua zi la dl inginer cu, cureaua rupta i-o schimba gratis? si dl de acolo a spus ca el nu are de unde sa stie daca el a folosit corect masina si nu a schimbat din treapta a 5-a intr-a 2-a .. si ca nu o sa i-o schimbe... asa ca asta cam este cu garantia service-urilor autorizate, plus pe langa asta sunt cazuri in care nu pun distributia corect de prima oara sau gasesc o gramada de alte "defecte", crescand artificial pretul reviziei.

cu bine!
patronul_alex
se repara si renourile mai vechi?de exemplu r 18? multumesc
katalyn03
da, spune-mi ce problema ai.
patronul_alex
urmeaza sa imi achizitionez,in viitor sa stiu pe unde sa ma duc cu ea.multumesc
SINOK
as vrea si eu sa schimb distributia +pompa de apa si eventual si transmisia daca poti sa-mi dai niste preturi la piese +manopera si sunt din petrosani cum am proceda?

am uitat motor 1.9 -F9Q 752 74 kw
katalyn03
100 ron manopera, in craiova. preturi la piese iti zic in mai tarziu. Cati km are mashina? In general pompa de apa rezista in jur de 120 000km. iti pot spune dak mai merge numai in momentul in care dau jos distributia. Intr-o zi se rezolva cu tot cu drum de voie. pt mai multe informatii sunt disponibil la tel.
SINOK
masina are 190 000km dar spunem si despre kitul de accesorii{transmisie}si manopera la transmisie la distributie este ok manopera
katalyn03
Pompa apa 145 lei
curea distributie 100,00 lei
rolă intinzătoare distributie 270,00 lei
rola libera accesorii 140,00 lei
curea accesorii 70,00 lei
rolă intinzătoare accesori 230,00 lei
total 955 lei ...
dak u le gasesati mai ieftine nu am nimic impotriva, dar conteaza calitatea. pentru preturi si piese exacte mi-ar trebui si seria de la sasiu.
manopera include tot ce doresti sa schimbi la masina(distributia si accesoriile)

renaultm
pentru megane II 2004 serie sasiu VF1LMR2C532863522 motor K9K F7 28 74KW la care vreau sa schimb distributia in principal si accesoriile daca e necesar (are 90000km) imi puteti da un pret?
katalyn03
esti sigur ca atatia kw are? cu cate ca e mai greu ca e inghesuita rau se rezolva tot la banii aia. accesoriile treaba ta daca le schimbi, dar intra in aceiasi bani. ai grija cu fulia la alternator ca aia cam trebuie schimbata la pe la 60 000 70 000km, se uzeaza si incepe sa frece fulia in alternator, se gripeaza se rupe cureua de accesorii si mai rar loveste capacul distributiei, il sparge si intra bucati din el la distributie si din cauza asta sar de la punct.
AC(clima) are da? pt ca ma intereseaza la cureaua de accesorii.

SINOK
nu sunt scumpe deloc chiar m-ar interesa deci am inteles bine 955+100 manopera? o sa-mi fac putin timp sa vad cand o sa pot merge si o sa te anunt
lasa un nr de tel. daca vrei

28 Jan 2009, 11:30:
scuze n-am vazut nr mai sus
katalyn03
[quote=renaultm,27 Jan 2009, 21:46]
pentru megane II 2004 serie sasiu VF1LMR2C532863522 motor K9K F7 28 74KW la care vreau sa schimb distributia in principal si accesoriile daca e necesar (are 90000km) imi puteti da un pret?

curea distributie 135 lei
pompa apa 150 lei
rola intinzatoare 220 lei
curea accesorii 50 lei
rola asccesorii 340 lei
total 895 lei
loreti
salut am si eu un reno megane classic din 2003,motor 1,9dci,F9Q de 59kwa,a fost al unui prieten care l-a rulat numai in spania,are 190000km,la 120000 ia schimbat distributia,ce trebuie sa schimb acum la el si cat m-ar costa+as vrea placutele de frana si ferodourile.cu multumiri anticipate.
katalyn03
[quote=loreti,28 Jan 2009, 22:39]
salut am si eu un reno megane classic din 2003,motor 1,9dci,F9Q de 59kwa,a fost al unui prieten care l-a rulat numai in spania,are 190000km,la 120000 ia schimbat distributia,ce trebuie sa schimb acum la el si cat m-ar costa+as vrea placutele de frana si ferodourile.cu multumiri anticipate.

eu cred ca e fabricatie 2002 si nu cumva este DTI, inmatriculat in 2003? In occident distributia e garantata 120.000km, in Romania 60.000(am vazut rupta la 100.000km, dar am mai vazut rupta si la 40.000km). pentru siguranta utilizatorului ar fi bine sa se schimbe. referitor la placute nu are cumva discuri de frana pe spate?
Decizia nu o putem lua noi.
loreti
e fabricat 06/2003 si este dti,in carte scrie la motor tipul f9q-q7-44,59kw,cilindre 1870cm cubi,iar la marca renault model mgl cen4 19dti80 4 02/e si pe spate sigur are tamburi i-am vazut eu,scuze de rigoare am avut impresia ca este dci dar nu e dti,oricum ma intereseaza ce trebuie sa schimb la distributie sau toata distributia si in ce consta si cat costa fiecare+placute frana si saboti spate.am mai citit pe forumuri ca la schimbare kit distributie ar mai trebuii schimbate si nu stiu ce simeringuri la motor sau asa ceva,daca da care si cat costa,si cat e manopera si cum facem.va multumesc anticipat si scuze de eroare.
katalyn03
dupa cum zici "model mgl cen4 19dti80 4 02" asta nu cumva inseamna aprilie 2002?
din cate stiu eu motorul asta s-a fabricat pana in 2002. trebuie schimbata distributia. accesoriile se mai pot amana, dar sunt aceiasi bani la manopera. preturile la placute si distributie le aflu maine
loreti
nu stiu in acte reiese ca fiind 2003 el o fi 2002 nu stiu si nu te contrazic oricum motorul e 19dti f9q-744 1870cm si 59kw asta e sigur.multumesc mult si astept preturile.ps.as vrea si accesoriile daca tot schimb am inteles ca e mai bine,iar cureaua de accesorii e si cu aer conditionat am inteles ca difera cu si fara aer.
horia1983
Manopera la schimbat distributie este de 100 ron indiferent daca se schimba pompa de apa sau cureaua de transmisie
katalyn03
laguna II, 1.9 dci, 2002
telescoape:
monroe e 300 lei
pe qh e 240 lei buc
sau pe lip e 220
apoi pentru set rulment amortizor+flansă tot e 310 lei
si bucsile nu le gasesc
manopera 200
demin2609
QUOTE(loreti @ 30 Jan 2009, 20:09)
..


ai pm.
loreti
baieti va rog si eu cu preturile ptr ce v-am rugat.mersi mult.
demin2609
ti-am spus ca ai un mesaj privat, il citesti si apoi suni sa vedem cum sta treaba.
neny_gty
salut, am un prieten care vrea sa schimbe distributia, are un logan 1.4, are cam 59 000
km. motorul, are un suerat puternic si presupune ca distributia sau pompa de apa ar fii, (schibat ambele). problema e ca e din bucuresti. mai intai as vrea sa stiu daca putem colabora si m-ar interesa si un pret estimativ manopera + piesele voastre.


eventual, ma intereseaza si un schimb de bucsi, pivoti, bielete, la o sonenza.
xred
Datele masinii sunt: VF1KMR20534616980 / motor K9K-F7 74 kw/ varianta KM02-de pe placuta ovala (megane 2.1- break- 1,5 dci 100CP)
Puteti sa-mi spuneti pentru acest tip de motor ce contine kit-ul de distributie (eventual producator / pret)
Care sunt datele necesare pentru identificarea componentelor distributiei ( tipul de motor K9K F7 sau varianta KMR2)?

PS - am intrebat in doua locuri si unul mi-a cerut serie sasiu+tip motor celalalt mi-a cerut serie sasiu + varianta(KM02)
Va multumesc.
horia1983
pentru logan schimbatul distributiei + pompa apa + curea accesorii 100 lei
iar pivotaraia, 30 lei de element....
Kitul de distributie de logan 1.4 este undeva la 150-200 lei fara pompa de apa
pompa de apa este 240 lei pe original, pe echivalent este mai putin.
Pentru orice motor este necesar codul motor care este trecut in CIV pentru a afla ce tip de distributie iti trebuie....
neny_gty
poi si pe unde ai atelierul, esti in bucuresti? pe unde ai atelierul. cum luam legatura?
yo sunt din buc.
horia1983
Din pacate nu avem inca un punct de lucru in bucuresti, momentan lucram doar in Craiova si ne deplasam eventual pe distante mici ( maxim 100 km ) pt reparatii, pe viitor poate ne vom extinde.....

Iar pentru meganul 2 de 1.5 dci, sunt sanse foarte mari ca distributia sa se potriveasca cu cea de la loganul de 1.5 dci, care costa in jur de 250-300 lei kitul la Dacia. Motoare sunt aproximativ identice, difera doar turbo-ul intercoolerul si posibil pompa de injectie.
La 1.5 dci de 65 cp, 70 cp, si 80 cp distributia este la fel, posibil deci si la cel de 100 de cai.
mari1982
[B][FONT=Arial][COLOR=purple]
Salut! Am un Renault Safrane din 1992, motor de 2000 cm3 pe benzina. Vreau sa stiu cat costa pompa de apa, cureaua de distributie, rolă intinzătoare distributie, rola libera accesorii, curea accesorii, rolă intinzătoare accesorii. si un far indiferent ca e second sau nou.
concurent
Va rog sa ma scuzat ca-s off-topic dar nu inteleg.
Sunteti 3 persoane care raspunde cerintelor noastre?

Trebuie sa schimb distributia la Logan Dci 65cp si nu stiu cui trebuie sa dau PM.
Va multumesc.
horia1983
echipa seriosa, deh......
concurent
pentru logan schimbatul distributiei + pompa apa + curea accesorii 100 lei

de fapt cand se schimba distributia pentru dci 65cp cu AC, despre ce piese este vorba? Vad ca se face referire la distributie, pompa apa si curea accesorii.

Numar identificare: UU1LSDJJH35795985
Va multumesc.
mari1982
Zi-mi si mie te rog cat costa distributia si accesoriile la renault safrane 1992, motor 2000 cm benzina. Am mare nevoie de piese.
horia1983
La distributie, se schimba cureaua de distributie, galetul intinzatorul si galetul infasurator si pompa de apa....
mari1982
Si se gasesc piesele astea? Cat costa in mare toata distributia si accesoriile?
concurent
horia1983 ti-am trimis PM.
Primesc raspuns de la echipa aceea serioasa ?
katalyn03
QUOTE(renaultm @ 27 Jan 2009, 21:46)
pentru megane II 2004 serie sasiu VF1LMR2C532863522 motor K9K F7 28 74KW la care vreau sa schimb distributia in principal si accesoriile daca e necesar (are 90000km) imi puteti da un pret?
*



SUPER OFERTA set distributie(curea+rola intinzatoare) RENAULT 1.5 DCI 350 lei
pompa apa 100 lei
pentru accesorii putem lua rola mult mai ieftin, dar numai daca o dau jos sa iau codul de pe ia





<span class='edit'>14 Feb 2009, 00:03:</span>
QUOTE(concurent @ 11 Feb 2009, 14:20)
Va rog sa ma scuzat ca-s off-topic dar nu inteleg.
Sunteti 3 persoane care raspunde cerintelor noastre?

Trebuie sa schimb distributia la Logan Dci 65cp si nu stiu cui trebuie sa dau PM.
Va multumesc.
*




kit disrtibutieDCI(LOGAN)+ pompa apa max 450 lei + 100 manopera

demin2609
asa arata o curea dusa... smile.gif

si una functionand decat inlocuita..


[attachmentid=1627500934]

[attachmentid=1627500935]

[attachmentid=1627500936]

apropo masina e adusa recent in Romania si este de vanzare, in stare buna de functionare, full fara piele (clima bizonica, gemuri, servo, etc)

motor 1,6 16 v, 130 mii km, neinmatriculata inca, pret 4000 euro putin discutabil...
loreti
mersi mult baieti nu ar fi mult dar am vazut ca voi sunte-ti craiova iar eu bucuresti.deci cum facem?voi am inteles ca nu ajungeti pe aici,iar pe aici manopera la ce vreau eu este de la 3-4 mil in sus,as putea ajunge eu la craiova,dar,ptr ca e un dar,imi trebuie piesele sa le am sigur si sa se potriveasca,sa nu ma trezesc ca nu merge nu stiu ce si nici voi nu aveti si cine stie cand apare si eu nu pot sta acolo am si eu servici si nu pot decat veni si pleca in aceeasi zi,ar fi si o programare sigura adica vin pe la ora cutare sa zicem intru nu sa astept ca mai ai nu stiu pe cine si intelegi ce vreau sa spun.deci dati si voi o solutie,daca nu pe la inceputul lui aprilie am cateva zile de concediu si o rezolvam.va multumesc anticipat.
demin2609
salut..

cand te hotarasti ne anunti cu 2 zile inainte sa nu imi fac alte planuri si o rezolvam, o sa avem timp destul si de o bere, piesele poti sa le aduci si tu, si s-ar putea sa le gasesti mai ieftin de la Buc.

toate bune!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.