Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Telefoane mobile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250
ady77
Facem pariu ca o sa mearga pe aceeasi strategie?
2dor
Evident ca or sa creasca preturile. Insa bine nu o sa le fie. Or sa vina cu tot felul de oferte si mai ales or sa scada preturile la gama S10 cum au scazut si la Note 9. Viitorul suna bine, pentru noi, evident.
vallixx
QUOTE(VladSoare @ 30 Jan 2019, 13:29)
În loc să mă ajuți să rezist, tu mă împingi și mai tare în ispită? Nu-i frumos. biggrin.gif tongue.gif
*


Daca tot au sarit baetzii sa te ajute, iti zic si eu o vorba.

Eu sunt un tip care tine mult telefoanele, ecxeptand S4 care dupa 3 saptamani era sa zboare pe geam sau in cel mai apropiat perete. Trecem peste acest aspect, Moto Defy l-am tinut fro 4 ani, Nexus 4 tot vreo 4, Nexus 5 vreo 2, Nexus 5x vreo 2 si daca nu se stica cred ca mai statea un an la mine, HTC 10 are deja aproape 2 si n-am nimic sa-i reprosez ..plus ca la momentul asta nu prea am ce sa iau altceva intucat din ce e normal la cap la pret ....la fiecare gasesc cate un nod in papura, iar la ce nu gasesc pretul incepe de pe la 700 de euro ...bani ....pe care pe un telefon nu-i dau chiar daca nu ar urma sa mor de foame dupa aia.

Deci....la mine, atata timp cat functioneaza decent, tine bateria si se dovedeste fiabil sta mult.
Si ai un avantaj cand il schimb....trec de la unul foarte vechi la unul foarte nou asa ca saltul este extrem de sesizabil. De la S7 la S9 nu vei vedea imbunatatiri care sa te rupa in doua. Da, probabil vei vedea unele dar nu cred ca atat de mari.

Deci.....daca vrei tu neaparat sa-ti faci un moft.....ia-l si nu te mai uita inapoi. Insa la momentul asta, de la S7 la S9 eu n-as face upgrade-ul. Dar...banii sunt ai tai, tu decizi.
bmwh548
QUOTE(VladSoare @ 30 Jan 2019, 13:29)
E prea mare. Chiar și S9 simplu e un pic mai lung decît mi-aș fi dorit. blush.gif
*



Acu ceva ani cand mi-am luat Defy nu intelegeam de ce ai avea vreodata nevoie de ecran mai mare de 3.7" (ca parca atat avea ala). Acum am G6+ cu aproape 6" de ecran si daca fac multitasking jur ca ar merge mai mare. Sa vad cum o sa arate G7, desi la cum ma cunosc probabil ca iar sar peste o generatie.
Bicicleta galbena
Vlad se plictiseste repede (a si zis), deci ii trebuie o jucarie noua, deci de ce nu? biggrin.gif
Ia-l!





2dor
https://www.phonearena.com/news/samsung-q4-...report_id113307

Dupa cum scrie acolo au problema Chinei, pe care si Apple o are. Inovatii 0 si telefoanele de mijloc cam lipsesc.
gabize
Problemele astea era evident că vor apărea. Echipamentele IT&C au trecut, și încă trec, prin aceleași probleme. Ajungi să te servești destul de bine, pentru office și puțină multimedia, de un i3 gen4-6, cu 4-6GB RAM și un HDD de 500GB. Tehnologie de 4-6 ani. Unii se descurcă și cu un core 2 duo pentru astea. Rezultă, evident, o scădere a consumului de resursă hardware pe piață.
Revenind la telefoane, P9-le din dotare merge bine. Excelent, chiar. OK, l-au privat de update-uri, inclusiv cele de securitate. Poate în juma de an să dea și bateria semne de oboseală. Dar hardware-ul, per ansamblu, poate duce cam tot. Nu vorbesc de jocuri, nu practic.
Exceptând pasionații, ceilalți consumatori nu vor arunca telefonul din dotare doar pentru că a apărut ceva nou. Merge bine? Dacă da, rămâne în exploatare!
aLecsunder
Asta cu inovatiile nu stiu, poate ai dreptate si ei doar copiaza la de xiaomi dar gama de mijloc au. A, J, dracu' sa le ia, nu sunt de mijloc?

Iar cand competitia in piata creste cum s-a intamplat in ultimii cativa ani, chiar daca si chinezariile aveau toate aceleasi preturi, tot existau oameni care se indreptau catre ele, deci automant vanzarile samsung si apple resimteau un recul.

Las' ca bine li se intampla!
einstein1984
cu bateriile nedemontabile o sa cam arunce telefonul chiar daca merge bine dar nu mai tine o zi (nou tinea 2)
cj98czh
Si alea se pot schimba daca se doreste ....
Merced
Si daca nu sunt demontabile, sunt si telefoane la care se schimba destul de usor. Am cochetat si eu cu ideea tinand cont ca jaful meu Redmi Note 3 Pro are aproape 3 ani. Dar inca ma duce o zi de utilizare normala asa ca nu mi-am batut capul. Vorba lui gabize, unii oameni nu stau sa le schimbe ca pe sosete, daca merg ok. Bine, sunt si multi care fix asta fac, sa fie in ton cu moda, dar pentru un utilizator normal ar trebui sa fie ok un telefon decent pentru aproximativ 2 ani.
Astept sa vad si eu cand apare Redmi Note 7 Pro, apoi sa apara si pe la noi, cred ca mai dureaza vreo doua luni si probabil il pensionez pe al meu. M-as bucura daca m-ar tine si unu din asta inca ~3 ani.
cj98czh
Din cate tin minte cred ca un singur telefon a facut la mine 1 an ... eu le schimb des pentru ca imi plac .... ma plictisesc repede de ele ...
Bogladen
Eu unul am facut o trecere mai ciudata. In vara am cumparat un Nokia 8, nostalgic fiind si incantat de hardware si de Android stock. Am trecut de la Huawei P9 care a fost un telefon extraordinar si am gandeam ca Nokia o sa fie un upgrade din toate punctele de vedere. Din pacate camera a dezamagit rau de tot. Mi s-a parut execrabila, asa ca am incercat cu aplicatii 3rd party (gcam) si era mai binisor dar ca sa fotografiezi un obiect in miscare era imposibil.

Apoi display-ul mi s-a parut mic cu timpul (mai folosesc HBO GO si Netflix) asa ca am simtit si nevoia de un afisaj mai mare. Am zis ca nu mai dau mai mult de 1000 de lei pe un telefon asa ca am inceput sa caut ceva care sa se incadreze in buget. Am cochetat mult timp cu Mate 20 lite si eram oarecum setat pe el. Am tot cautat review-uri si comparatii si ce am gasit??? Xiaomi MI 8Lite.

Nokia a fost vandut si uite asa m-am pricopsit cu chinezaria. Acum sa vedem cum se comporta in timp, il am doar de 2 zile dar pare suuuuper ok.
Merced
Uite aici isi cam da Xiaomi cu stangu' in dreptu'. Cat a fost jucaria? Mi-a facut si mie cu ochiu' telefonu' ala dar bateria cam mica si lipsa jack-ului m-au tinut departe. Uitandu-ma la comparatii side by side cu Redmi Note 7, ma cam face sa cred ca nu stiu cine ar mai cumpara Mi 8 Lite dupa ce apare bine pe piata respectivul Redmi. Ambele cu SD660, avantaj Redmi pt bateria de 4000mah, notch mai mic Redmi, jack la Redmi, pret mai mic la Redmi

L-ai luat mai ieftin decat un Mate 20 lite?
cj98czh
Asta cu jack-ul este relativa ... sunt destui pentru care este un must ... pentru mine personal .. nu ... si acum castile stau nedesfacute in cutia cu care a venit telefonul ... folosesc unele cu dinte albastru ...
2dor
QUOTE(Merced @ 31 Jan 2019, 14:15)
Uite aici isi cam da Xiaomi cu stangu' in dreptu'. Cat a fost jucaria? Mi-a facut si mie cu ochiu' telefonu' ala dar bateria cam mica si lipsa jack-ului m-au tinut departe. Uitandu-ma la comparatii side by side cu Redmi Note 7, ma cam face sa cred ca nu stiu cine ar mai cumpara Mi 8 Lite dupa ce apare bine pe piata respectivul Redmi. Ambele cu SD660, avantaj Redmi pt bateria de 4000mah, notch mai mic Redmi, jack la Redmi, pret mai mic la Redmi

L-ai luat mai ieftin decat un Mate 20 lite?
*



Ma bate pe mine gandul sa iau un Redmi Note 7 de backup. E 930 lei cu transport din depozit EU, adica 220 dolari de pe honorbuy.com. Da nu e varianta Global dar cand o sa apara o pun.

QUOTE(aLecsunder @ 31 Jan 2019, 11:34)
Asta cu inovatiile nu stiu, poate ai dreptate si ei doar copiaza la de xiaomi dar gama de mijloc au. A, J, dracu' sa le ia, nu sunt de mijloc?

*



Uite un raspuns la intrebarea ta.

https://www.phonearena.com/news/Samsung-is-...battle_id111937
Bogladen
L-am luat la 1050 lei din Romania importat oficial si mi-au dat si o cacareaza de baterie externa hama, varianta globala. Deci mai ieftin ca Mate 20 lite. Lipsa jack-ului nu ma afecteaza personal pentru ca nu folosesc casti (si daca foloseam, vine cu adaptor in pachet), de asemenea vine si cu husa din silicon. Si eu am stat pe ganduri daca sa astept Note 7 dar, sincer, prefer notch-ul decat teardrop-ul.

E varainta de pitipoanca, cu albastru in degrade... smile.gif
Merced
Sa ne inveti si pe noi de unde l-ai luat asa ieftin si import oficial. smile.gif

Asta cu varianta pt pitipoance e mai nasoala la mine. Eu cand am luat Redmi Note 3 eram in Hong Kong, la magazinul Mi Home de acolo, si aveau pe negru varianta cu 2gb si 16 gb storage, iar pe aia de 3Gb si 32Gb storage, care costa cu doar 20 de dolari mai mult, sau ceva de genu', o aveau doar pe gold. Pleca vaporu' in ziua aia si n-am avut de ales, am luat-o asa. Dar de aproape doi ani am o husa neagra care-l acopera in totalitate, deci nu se mai vede. Urasc telefoanele gold. biggrin.gif
Eu astept Redmi Note 7 Pro care ar veni cu SD675 si cu senzoru' ala mai bun de la Sony pe camera(desi asta ma intereseaza mai putin). Mai ales ca va fi telefonu' meu pentru cel putin 2 ani, cred ca merita asteptatarea. Diferenta de baterie de la Mi8 lite la Redmi Note 7 e insa suficienta cat sa merite luat cel cu baterie mai mare.
Jack-ul nu mai e un must pentru multi, ma aflu in minoritate cu treaba asta. Recunosc ca nici eu nu prea l-am mai folosit de cand n-am mai fost plecat din tara, dar cand eram ascultam multa muzica pe telefon, si de multe ori la casti. Sunt pe principiul, mai bine sa-l aiba si sa n-am nevoie de el, decat sa nu aiba si sa am chef o data sa ascult ceva si sa nu pot. Castile pe BT sunt misto, dar costa in plus, mai raman fara baterii, chestii din astea. In general nu ma tinea setu' de casti cu care venea telefonu' mai mult de 6 luni, se duceau mufele jack de la tinut telefonu' in buzunaru' blugilor cu castile in el. La Defy ii schimbasem jack-ul de vreo doua ori, la Acer dupa ce au decedat cele din dotare am facut rost de niste casti de Galaxy S3 de pe vapor si am ascultat la alea. Xiaomi-ul actual nu a venit cu casti, deci i-am luat eu separat unele, si am avut noroc sa ma tina atata timp fara sa se beleasca jack-ul. Tot de la ei sunt, Piston 3 parca se numesc, si acu partea aia de cablu de la jack si pana la butoane din "kevlar". Astea-s singurele care n-au decedat si inca merg ok. Plus ca se aud si destul de bine. Au fost vreo 80 lei cred, de pe olx.
Bogladen
Eu l-am luat de la PC Garage:

https://www.pcgarage.ro/smartphone/xiaomi/m...ra-aurora-blue/

Varianta de 4 gb RAM si 64 GB. Pe cutie apare importator ABC Data si scrie Global Version.

Aurora blue arata senzational. Eu consider ca am platit un pret corect si decent. Nu simt diferente la ce-l folosesc eu fata de Nokia 8 (care trecand peste problemele pe care le-am spus mai sus era racheta in orice).

LE: Ah si m-am obisnuit imediat cu gestures controls. Nici eu nu ma asteptam sa-mi intre atat de repede in obisnuinta. MiUI10 l-am asimilat repede, e foarte asemanator cu ce am avut pe Hawai-uri
Merced
Astept cu interes sa vad la ce pret intra pe piata noastra si Note 7(pro).
2dor
Pcgarage are cele mai mici preturi la Xiaomi si numai modele cu firmware Global. Si sunt aduse pe cai oficiale.

https://www.gadget.ro/distribuitor-autoriza...ack-tech-group/
VladSoare
OK, pînă la urmă n-am rezistat și l-am luat. blush.gif
L-am luat negru și i-am pus pe spate un capac tot negru, de la Vetter, foarte finuț și discret, mai mare dragul. Arată și se simte cu totul deosebit. wub.gif
Să vă zic însă ceva să vă umfle rîsul? Mai știți că mă îngrijora amprenta de pe spate? Ei bine, nu numai că n-am avut nevoie să exersez și să mă obișnuiesc cu ea, că mi-a venit foarte natural din prima clipă, dar acum nu m-aș mai întoarce la cealaltă. Mi se pare perfectă. mellow.gif
Și-a făcut și update la plăcintă. wub.gif
Merced
QUOTE(2dor @ 31 Jan 2019, 14:52)
Pcgarage are cele mai mici preturi la Xiaomi si numai modele cu firmware Global. Si sunt aduse pe cai oficiale.

https://www.gadget.ro/distribuitor-autoriza...ack-tech-group/
*



Eu încă nu înțeleg de ce nu vin ei oficial, cum au făcut-o în multe tari europene deja. Cred ca ar avea loc pe piața de ar face un mi home in București și în rest vânzare online.
cj98czh
QUOTE(VladSoare @ 31 Jan 2019, 15:39)
Să vă zic însă ceva să vă umfle rîsul? Mai știți că mă îngrijora amprenta de pe spate? Ei bine, nu numai că n-am avut nevoie să exersez și să mă obișnuiesc cu ea, că mi-a venit foarte natural din prima clipă, dar acum nu m-aș mai întoarce la cealaltă. Mi se pare perfectă.
*



Eu cand ti-am spus ca este doar in mintea ta smile.gif

Sa il folosesti cu placere .... dupa 2 luni o sa iti para rau ca nu ai luat S9+ smile.gif

Al meu este luat de la Orange ... si inca nu are placinta .... doar cele pe "oficial" au primit deocamdata ..
2dor
QUOTE(Merced @ 31 Jan 2019, 16:49)
Eu încă nu înțeleg de ce nu vin ei oficial, cum au făcut-o în multe tari europene deja. Cred ca ar avea loc pe piața de ar face un mi home in București și în rest vânzare online.
*



Or sa faca pesemne la un moment dat. Oricum Orange aduce Xiaomi oficial, e un pas inainte.
vallixx
QUOTE(VladSoare @ 31 Jan 2019, 15:39)
Să vă zic însă ceva să vă umfle rîsul? Mai știți că mă îngrijora amprenta de pe spate? Ei bine, nu numai că n-am avut nevoie să exersez și să mă obișnuiesc cu ea, că mi-a venit foarte natural din prima clipă, dar acum nu m-aș mai întoarce la cealaltă. Mi se pare perfectă. mellow.gif
Și-a făcut și update la plăcintă. wub.gif
*


Treaba de preferinte. Eu dupa ce le-am experimentat pe ambele nu as mai reveni la cea de pe spate.
VladSoare
QUOTE(cj98czh @ 31 Jan 2019, 15:51)
Eu cand ti-am spus ca este doar in mintea ta smile.gif

Sa il folosesti cu placere .... dupa 2 luni o sa iti para rau ca nu ai luat S9+ smile.gif

Al meu este luat de la Orange ... si inca nu are placinta .... doar cele pe "oficial" au primit deocamdata ..
*


Mulțumesc. cheers.gif
Am auzit că telefoanele de la operatori o să mai întîrzie cu plăcinta. Colegul meu la care o văzusem are telefonul de la Vodafone și n-a primit-o oficial; și-a instalat-o el pe cont propriu, că n-a mai avut răbdare. smile.gif
În orice caz, arată tare bine. wub.gif
Merced
Depinde cum tii telefonu pana la urma. Din punctul meu de vedere in niciun moment degetu mare nu are ce sa cauta in alta parte decat pe lateralul telefonului. Pe lateralul opus stau degetul mijlociu, inelarul, si degetul mic. Apoi la utilizarea cu o mana degetul mic il bag cumva in partea de jos sa nu alunece, cel mare tot pe lateral sta, iar celelalte pe spate ca sa nu imi cada. Inteleg cum din pozitia asta poti sa mergi cu degetul mare spre partea de sub ecran si de deblochezi asa, dar cat timp aratatorul e deja pe spate in pozitia asta naturala, zic eu, mi se pare mai simplu asa. Sunt curios cand vor deveni suficient de ok cei din ecran si cand ramanem fara astea de pe spate.
Ah, ca idee am vazut un plasament bizar pe la Sony la cel de pe spate. Mult prea jos, nu prea inteleg la ce s-au gandit cand l-au pus acolo.
aLecsunder
Te doare mintea cu asta de la Sony. La xz3, fata de xz2, l-au dus mai sus da' tot e ca dracu' . La mine e ceva mai simplu ca am mana destul de mica dar daca aveam vreo basculanta cred ca-l aruncam in doua zile. Au vrut ei sa fie diferiti si au ramas doar idioti.
Solon
Hai cu el pe olx. Poate renunt la tel meu dupa 2 ani juma'.
cj98czh
QUOTE(vallixx @ 31 Jan 2019, 16:43)
Treaba de preferinte. Eu dupa ce le-am experimentat pe ambele nu as mai reveni la cea de pe spate.
*



Experimenteaza si tu unul din sec. asta si mai vorbim ... aceeasi treaba zicea si Vlad si uite ca acum recunoaste ca este exact unde trebuie si nu trebuie sa te chinui deloc ....
b06fcn
Da' astea n-au face ID? Au ramas la amprenta? Cand aveam 6-le, cu amprenta pe fata si Huawei-ul de serviciu cu amprenta pe spate mi se parea mai OK aia de pe fata...dar face ID-ul de la asta nou face toti banii...
vallixx
QUOTE(cj98czh @ 31 Jan 2019, 21:07)
Experimenteaza si tu unul din sec. asta si mai vorbim ... aceeasi treaba zicea si Vlad si uite ca acum recunoaste ca este exact unde trebuie si nu trebuie sa te chinui deloc ....
*


Da bine mah, ai zis-o aici.....

Ce are a face generația cu poziția senzorului in sensul de față sau spate?

Eu n-am zis ca amprenta de pe spate este incomodă sau whatever, am zis doar ca sunt momente in care amprenta pe fata este mai utila. Cel putin mie. Cel mai mare avantaj fiind ala ca poti face diverse chestii pe telefon, fara sa mai fie nevoie sa-l ridici.

Pentru tine poate nu contează asta, asa cum ti se fâlfâie de jack.

Pentru mine amprenta pe spate sau lipsa jack-ului sunt un no buy. M-am obisnuit la job sa tin telefonul pe birou si sa fac chestii pe el fara sa-l mai ridic, incat m-ar deranja sa îl ridic de fiecare data si sa-i vâr arătătorul in fund, cu atat mai mult cu cat nici nu prea vorbesc cu el la ureche ci cu casca, deci nici pentru apeluri nu-l ridic de pe birou.

Când il tin in mana, atunci da, amprenta pe spate e ceva mai naturala insa pe birou sau in masina în suport e fix invers.
cj98czh
QUOTE(b06fcn @ 31 Jan 2019, 22:32)
Da' astea n-au face ID? Au ramas la amprenta?
*



au + iris scaner ...


QUOTE(vallixx @ 31 Jan 2019, 22:55)
in masina în suport e fix invers.
*



acolo numai trebuie sa fac slide pe ecran ... ca nu ai nevoie de amprenta daca este conectat la dintele albastru ..
vallixx
Nu trebe sa apesi si pe botonul de pauăr inainte de slide? unsure.gif
Merje direct?
VladSoare
Singurul lucru care-mi lipsește la S9 este faptul că înainte puteam răspunde la un apel cu butonul de home. M-am obișnuit așa, luam telefonul de pe masă (sau îl scoteam din buzunar) cu o singură mînă, iar în timp ce-l ridicam apăsam pe buton. Totul rapid și comod, într-o singură mișcare. Acum trebuie să-l iau cu o mînă și să fac slide pe ecran cu cealaltă. O să mă obișnuiesc, nu-i bai, dar era tare mișto butonul ăla.
Posibilitatea de răspuns cu buton fizic există în continuare, dar s-a mutat pe butonul de volume up. Or ăla e mic și se află într-o poziție incomodă, deci nu mă ajută prea tare.
Dacă s-ar putea muta pe butonul de Bixby, aia ar fi o treabă. Dar nu cred că se poate.

Cît despre amprentă, cine mă cunoaște de mai mult timp știe că am uneori păreri foarte categorice în anumite privințe, dar nu mă sfiesc să mi le schimb și să-mi recunosc greșeala cînd e cazul. blush.gif
cj98czh
butonul lui Bixby peste poate sa fie dezactivat ... nu stiu daca ii poti aloca o alta functie dupa ...

Poftin d-nu Vlad ... ceea ce vrei tu cu butonul ..

https://www.youtube.com/watch?v=A0nkDxXCnpw

https://www.youtube.com/watch?v=OE3f5deaIxo

Al doilea este exact ce vrei tu ... primul are mai multe ..
VladSoare
Wow! Pe-asta am ratat-o. La accesibilitate nu mi-a trecut prin cap să mă uit.
Thanks! cheers.gif
Gata, de-acum telefonul e perfect. biggrin.gif

Bixby-ul l-am dezactivat deja. N-a funcționat nimic din tutorialele de pe net, așa că în final am trecut la metoda dură: am instalat Package Disabler Pro și am omorît aplicația direct. biggrin.gif
Însă ar fi mișto dacă s-ar putea mapa o altă funcție pe butonul ăla. E păcat să stea degeaba. Cine știe, poate că o versiune viitoare de Tasker o să fie capabilă să capteze evenimentul. Sau poate că o să scrie cineva un plug-in pentru Tasker.
cj98czh
https://www.youtube.com/watch?v=0wtT4RJcIVs

pune ce aplicatie vrei tu ...
VladSoare
up.gif
bion
QUOTE(VladSoare @ 1 Feb 2019, 10:11)
Singurul lucru care-mi lipsește la S9 este faptul că înainte puteam răspunde la un apel cu butonul de home. M-am obișnuit așa, luam telefonul de pe masă (sau îl scoteam din buzunar
*


Da minunatia coreeana nu are din aia cand il pui la ureche automat raspunzi sau suni?
AR-18-MOS
Proteză auditivă zici tu, tataie? rolleyes.gif
bion
Rubine, ai pauza de pranz si hopa pe net? biggrin.gif
cristic1982
QUOTE(AR-18-MOS @ 1 Feb 2019, 11:52)
Proteză auditivă zici tu, tataie? rolleyes.gif
*


radmasa.gif
cj98czh
A aparut update la placinta pentru S9 si S9+ Vodafone si Telekom [attachmentid=1628099539] ... Orange inca nimic ..
marksman
Mie nu-mi place sa iau telefon de la operatori tocmai din motiv de update-uri cand si daca au chef. A, si inca o chestie: bloatware-ul specific lor, de care nu poti sa scapi.
VladSoare
Nimănui nu-i place. Da' dacă-s mai ieftine...
R19/16v
Si asigurabile.
cj98czh
Ce sa zic .. oficial au re-dat drumul la inceput de ianuarie ... operatorii dupa 20 de zile ... asa intarziere ... ce sa mai smile.gif exceptie Orange ... si al meu de acolo este smile.gif
VladSoare
Pot să zic doar că merită așteptarea. Arată superb. Și nu strică nimic; n-am observat pînă acum nici un bug nou, nici o funcționalitate dispărută sau stricată.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.