Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fenomenul daciaclub.ro
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
jaf
De o vreme incoace am impresia ca sunt dependent de forum blink.gif ..

1. Vin cu mai mult drag la lucru
2. Azi noapte am visat ca postam pe forum blush.gif
3. Am inceput sa-mi invit prietenii la intalniri si pe forum
4. Imi place ideea de a da si a primi sfaturi.. in general sfaturile le primesti de la cunoscuti.. aici ii tocmai invers.. chestia ii ca pe zi ce trece mi se par tot mai credibile
5. Ce sa mai zic? M-am lasat de mirc.. si alte "bizigonii de genul" laugh.gif

Ideea ii ca as vrea sa fie cati mai multi daciisti(si nu numai.. nu vreau sa fac discriminari rasiale tongue.gif ).. doar odata cu inmultirea userilor se inmultesc si costurile site-ului.. si nu vreau sa "manc si sa beau pe banii altuia" deci am cateva propuneri..

Intrebarea ii daca mai sunt cazuri ca cel prezentat ? rolleyes.gif .. daca da.. o sa revin cu propunerile happy.gif
Daddy
Mai sunt cazuri, stai linistit.
Eu daca nu ma uit o data pe zi parca a trecut ziua degeaba, simt ca ziua respectiva e neinplinita. Da, forumul acesta a creiat dependenta.
Ideia cu "manc si sa beau pe banii altuia" o am si eu dar nicaieri nu este specificat cum putem sa ne indreptam greseala. Exista membrii cotizanti dar numai ei stiu cam au ajuns acolo.

Astept propunerile cu interes.
ydaniel
da,da d,a Daca nu intru cel putin odat pe zi inebunesc!nu glumesc!inainte sa vad daciaclub.ro,credeam ca sunt singurul nebun dar vad ca se poate ajunge si la un nivel mai inalt de nebunie!va salut cu re$pect fratilor!!!!
309
daddy esti mortal, sincer... porshe-ul ala il tii inj garaj? tongue.gif

problema voastra e a tuturor! de cand sunt pe acest forum nu am auzit de "panarame" facute la adresa altui user pe propriul topic (cum se fac pe alte forumuri), aici gasesti raspunsuri care te pot conduce sigur la rezolvarea problemelor etc...

IMI PLACE LA NEBUNIE! 38.gif 38.gif 38.gif 38.gif
jaf
mai bine nu mad.gif
jaf
Avem 5.045 membri înregistrați.. ma uit de cateva zile.. se inmultesc ca.. icon_mrgreen.gif .. unii vin odata si uita de forum.. dar sunt destui care raman.. si incep sa se obisnuiasca.. nu as vrea sa imi urle cineva in cap pentru ce zic.. dar ii foarte simpla chestia.. frate frate dar branza ii pe bani..
309
d3vil eu sunt in totalitate de acord cu tine, dar chestia asta trebuie gandita. O intalnire cu admin si cu moderatorii forumului cred ca ar putea rezolva problema.
disaster
THIS IS GOOOOOOOOOOOD SHIT!!! alcoholic.gif
forumul asta te face sa devii dependent de el.ar trebui propus ca fiind cel mai "cool" site romanesc.
parerea mea.
eminescu0
putem "cotiza" toti prin cumpararea sticker-ului DaciaClub si in acelasi timp se face si promovare ! 2 iepuri dintr-o data wink.gif
SorinTSI
Forumul chiar e foarte util si foarte animat(multa lume scrie multa lume citeste). DAR o singura nemultumire am:LOGAN e o masina buna,dar cand aud faze de gen" Asa arata un LOGAN busit la 120 km/k?Pai inseamna ca e ma sigur decat AUDI" sau "Clio e o masina proasta si scumpa"Adica ce nu a reusit sa faca Reno singur cu Clio,a reusit sa faca impreuna cu Dacia? blink.gif Mai sunt si cei care confunda ABS cu ESP,si-l lauda parca ar fi un sistem magic.
P.S:Si acuma cred ca o sa fiu luat la oki,ca am comparat siguranta LOGAN-ului cu Matiz-ul.A,sa nu uit sunt fan DACIA.(mai ales 1310 lui SGM)
bogdan_o
Personal, am apreciat un comentariu de-al lui Iulian: "Am intrat pentru o problema tehnica si am ramas pentru oameni". Nu bag mana in foc ca am citat exact prima parte (si il rog sa ma corecteze daca e ceva gresit).
costi
cine a spus asta ? Iulian?
Mdaa!
As fi vrut sa o spun eu!
Dependenta totala frate!
GeorgeB
hai in thecrims sa va dau niste drugs laugh.gif
eminescu0
cred ca ma aflu intr-o situatie asemanatoare... intru cel putin o data pe zi iar azi cand am stat acasa si nu am avut ce sa fac cred ca am intrat de ce putin 20 de ori pana la ora asta. daca ma plictisesc, daciaclub si se rezolva. si chiar daca nu pare... e interactiv. numai ca de multe ori vad un topic tare si mi-e prea lene sa-l citesc pentru ca are prea multe pagini...

felicitari initiatorilor !
costi
QUOTE(GeorgeB @ 13 Feb 2005, 18:14)
hai in thecrims sa va dau niste drugs laugh.gif
*



Bai Madalina stie ?

Sau te cheama Ion Ion.....
madalina
Uite asa mai aflu si eu lucruri noi!!! tongue.gif
RIon
Dependenta...minim 2 ore pe zi in ultimele 4 luni smile.gif
Aici am invatat 80% din ceea ce stiu acum despre dacie... (15% din convorbiri YM, 5% telefonic, restul tragand cu ochii la mecanic).
Oricum, am ajuns cam pe la 50%...din mai 2004...din ceea ce se poate stii.
Ma bucur ca exista, oamenii sunt ok (padure fara uscaturi...).
Keep it ON.
(asa-s de dependent, ca dimineata verific mesajele noi, asa cum unii nu ies din casa pana nu isi aud horo®scopul...)
Al Cap0nE
Mi-aduc aminte, acum vreun an de zile, am tras oltcitul pe dreapta definitiv si mi-am luat actualul bolid. Cautand o cutie de viteze pe net am dat de forum. De atunci....stiti si voi. Stiti vorba aia "cu dacia devi mecanic vrei nu vrei" ? As reformula putin : "cu daciaclub.ro devii" smile.gif Plus ca e fun wink.gif

PS
in legatura cu banii cred ca administratorii ne pot spune cel mai bine de cat e nevoi/pt ce e nevoie.
dragos01
Am descoperit acest forum acum cateva luni, si mi-a fost un extraordinar partener in ami putea cunoste masina chiar inainte de a o avea, cu bune si mai putin bune asa cum se scrie aici. Subscriu opiniei ca stick-ul dacia club ar putea fi atat o modalitate de a ne recunoste in trafic cat si o sursa de venituri pentru club
Vlad_solenza
Până la urmă se poate achizitiona acest stiker de undeva?
Eu am intrat prima oara pe forum când vroiam sa-mi iau Matiz...si dupa o luna imi parcam Solenza in fata portii . tongue.gif

costi
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=2166&st=0
In principiu se poate cumpara la intilnirea de joi pt cei din Buc sau descarcind sursa de pe unul din posturile threadului de mai sus si folosind "resurse" locale pt cei din alte orase
paulp
Pentru autocolante, adresati-va cu incredere topicului de la Bursa si adminului AlexV personal.
Pentru cei din Bucuresti e mai simplu: vorbiti din timp, mergeti joi la intilnire si voila wink.gif.
Pentru celilalti e mai greu, dar nu imposibil, iar in cel mai nefericit caz, aveti CDR-ul cu sursa si-l puteti face in orice localitate unde este un cutter-plotter.

Parca sintem la AA, dar imi afirm si eu dependenta de forum: SINT DEPENDENT!

Aici mi-am facut mai multi prieteni decit as fi crezut ca e posibil wink.gif.
maddan
Bai, ca unu' care posta inca pe forumul vechi, ala cu SuperNova - eheiii, ce vremuri! - si care intre timp a si renuntat la masinile produse la Dacia, trebuie sa recunosc ca petrec mai mult timp pe acest forum decat pe toate celelalte forumuri la care mai scriu cate ceva la un loc! 04.gif

Da, oamenii de calitate creeaza dependenta! Si datorita acestui forum am rezolvat o multime de probleme la Dacia veche, si mai ales am putut sa ma refulez cand am avut ceva de spus, in orice domeniu, la Cafenea!

Membri cotizanti - puteti deveni oricand, oricum, cred. Bani sa aveti sa dati! 04.gif Dar asta nu schimba cu nimic statutul pe forum, ci doar poate ajuta la o mai buna functionare a sa.

Go Go Go www.daciaclub.ro!!!!
Ake
N-are sens sa mai povestesc pe tema asta, am tot postat in alte topicuri impresii referitoare la aceasta problema.
Da' m-am gandit la o propunere:
Daca tot n-are succes ideea cu infiintarea daciaclub ca asociatie, ma gandeam ca cei dependenti, urmand modelul american al A.A. ar putea infiinta "Asociatia Dependentilor Anonimi de DaciaClub" -"ADADAC" smile.gif
Slider
Si daca vrem sa cotizam cum facem? unde ?
AMDO
QUOTE(Slider @ 14 Feb 2005, 11:42)
Si daca vrem sa cotizam cum facem? unde ?
*



Super ideea cu Asociatia. Oricum a fost de la inceput super ideea cu acest site.
Cat despre propuneri cu cel mai bun site ro cred ca nu mai este nevoie; chiar este.
ashu
Fara sa se supere nimeni, io duc dorul timpurilor cand eram numai cei cu supernova, si apoi cei cu solenza. Pe vremea aia puteai sa-ti dai cu parerea despre o masina sau alta fara sa-ti sara in cap minim 10 "fanatic worshipers" simultan care sa te faca "prost", "mananci kkt", "varza" si alte injurii, mai mult sau mai putin voalate.
Asta este, mergem mai departe...
AND
Adica cum iti sar in cap Loganistii daca indraznesti sa zici ca Logan-ul e mai prost decat S-Klasse biggrin.gif
laur
QUOTE(ashu @ 16 Feb 2005, 01:26)
Fara sa se supere nimeni, io duc dorul timpurilor cand eram numai cei cu supernova, si apoi cei cu solenza. Pe vremea aia puteai sa-ti dai cu parerea despre o masina sau alta fara sa-ti sara in cap minim 10 "fanatic worshipers" simultan care sa te faca "prost", "mananci kkt", "varza" si alte injurii, mai mult sau mai putin voalate.
Asta este, mergem mai departe...
*



Ashule, facem un forum a primilor 100 inscrisi pe daciaclub biggrin.gif
Cum ramine cu berea aia?
Valentine
QUOTE(ashu @ 16 Feb 2005, 00:26)
Fara sa se supere nimeni, io duc dorul timpurilor cand eram numai cei cu supernova, si apoi cei cu solenza. Pe vremea aia puteai sa-ti dai cu parerea despre o masina sau alta fara sa-ti sara in cap minim 10 "fanatic worshipers" simultan care sa te faca "prost", "mananci kkt", "varza" si alte injurii, mai mult sau mai putin voalate.
*


Eh, ce vremuri smile.gif Nu erau Logan-uri, nu erau plastice, alte alea biggrin.gif
ashu
QUOTE(laur @ 16 Feb 2005, 00:26)
Ashule, facem un forum a primilor 100 inscrisi pe daciaclub  biggrin.gif
Cum ramine cu berea aia?
*


Misto ideea biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Nu te-am uitat, doar ca n-am ajuns prin Iasi de atunci. Poate ajungi tu p-aici prin Bucale.
ashu
QUOTE(Valentine @ 16 Feb 2005, 00:28)
Eh, ce vremuri smile.gif Nu erau Logan-uri, nu erau plastice, alte alea biggrin.gif
*


Da ma, nu masina-i de vina, ci mentalitatea asta de a venera fara discernamant un lucru. Nu mai poti critica nici macar apucaturile unor oameni daca cumva le pomenesti in contextul masinii minune. Aia-i enervant. Sunt cam ca olticistii de pe forumul vecin, numa ca pe invers, adica la aia n-ai voie sa zici nimic bun de dacie ca ti-o iei.
ydaniel
Imi cer scuze daca cu topicul meu ala cu batele am suparat cateva persoane!
MAS
Adevarul e ca forumul asta provoaca dependenta... eu nu postez foarte mult, dar imi place ca in fiecare zi sa intru pe forum cel putin de 3 ori si sa urmaresc diverse discutii... daca are rost sa-mi dau cu parerea, postez, daca nu am nimic de zis, nu zic.. sunt de parere ca n-are rost sa postez doar de dragul de a posta... dar de stat pe forum stau, mai ales de cand cu serviciul... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Bobo
organizatia s-a extins, tindem spre corporatie...
adevarul e ca asta era drumul normal, ori cresti ori scazi.. e de preferat sa ramai la acelasi nivel dar nu prea ai cum...
acum am ajuns "to big to fall"...

suntem multi, nu ne mai stim, multi vin cu prea multi nervi pe forum, e mai aiurea imi dau seama.. acum ce-i drept si io incerc sa comentez una alta cu cei pe care-i cunosc, ca n-am chef de certuri.. certuri care se isca una doua..
bomicabomic
QUOTE(Bobo @ 17 Feb 2005, 13:20)
acum ce-i drept si io incerc sa comentez una alta cu cei pe care-i cunosc, ca n-am chef de certuri.. certuri care se isca una doua..
*


Io chiar nu cunosc pe nimeni, fizic, vorbind si la fel incerc. Oricum despre Logan, nu mai scriu decit "generalitati". Ca daca scrii contra, e terminat topicul ala. Nu vad de ce atita patima. Pina la urma e o masina, ca oricare alta.
crocky
Asa e - cred ca si eu am devenit dependent.
Pai nu e zi in care sa intru si sa nu citesc ceva interesant si util. De aici am invatat deja multe lucruri despre masina care ma ajuta in fiecare zi, unele pe care le-am si aplicat. Si raman aici si pentru acei oameni inimosi, de ajutor si care mai si scriu al naibii de bine...
Mi-ar placea si sa vin la intalnire, dar din pacate am un serviciu prelungit si ajung seara tarziu, plus ca ma mai asteapta si unele persoane pe acasa... smile.gif
Keep running, dacia club !
ashu
QUOTE(bomicabomic @ 17 Feb 2005, 13:31)
Io chiar nu cunosc pe nimeni, fizic, vorbind si la fel incerc. Oricum despre Logan, nu mai scriu decit "generalitati". Ca daca scrii contra, e terminat topicul ala. Nu vad de ce atita patima. Pina la urma e o masina, ca oricare alta.
*


Pai nici Bobo nu zicea de "cunoscuti" fizic. Era vorba de pritenii virtuali de pe forum, ca sa zic asa. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.