Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: COMBUSTIBILI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
skija
Fara a incerca vreun fel de reclama as dori sa cunosc un top al benizariilor si al carburantilor. Acest lucru este determinat de 1,5l APA (pura de izvor) scoasa din rezervorul loganului meu in weekend.
Problemele au aparut dupa un plin PETROM (statie mica, Bucuresti, Eroilor).


de obicei eu bag motorina Efix Rompetrol (parca asa ii zice)

so...
77sky
In sondaj apare firma cu numele "PEROM"
Nu o cunosc... biggrin.gif
cosmin_2300
Vezi ca ai scris perom in loc de petrom smile.gif

77sky a fost mai rapid biggrin.gif

L.E.: votat Rompetrol smile.gif
OAP
nici PetrOMV nu exista wink.gif
cosmin_2300
Daca nu ma insel , OMW a cumparat Petrom smile.gif
OAP
nu te inseli, da tot nu exista PetrOMV
SiloS
Exista PetromV .

biggrin.gif:D:D
Iulikk
Eu bag numai Top Premium 99+ (parca asa ii zice) si am fost multumit pana acum. Am bagat o data de la PetromV din Brasov (la intrarea dispre Sacele) si a fost foarte proasta. Bag de la acceasi statie de cand am luat masina (2003).

Am votat Pe(t)rom.
Shush
MOL
argon
la petromv se vinde fix acelasi lucru ca la OMV, din aceleasi cisterne descarca, de ce pana mea le-ai bagat separat?
skija
hai frate.. parca sunteti copii... (sau chiar sunteti?!) ... PEROM = PETROM si PetrOMV - PetromV -> ca sa se vada ca nu e PETROM.
OAP
PetromV=Petrom VIVA
bucatzel
Top 99+

Dupa benzina din mol si din lukoil am suflat in jiglere de mi-au sarit ochii din cap. (am mers o vreme fara filtru de benzina pentru ca "jeniul" de la itp o comentat ca nu face parte din proiectul masinii, dupa care filtrul o ramas in sibiu, iar eu nu tongue.gif)

OMV/PetromV is same shit, acelasi produs, acelasi pret.

Nici de Rompetrol n-am ce comenta, in afara de faptu' ca ma enerveaza sa le botonez pompa inainte sa bag benzina. Vin cu busonu' in mana, dau sa iau pompa cu cealalta mana, si descopar ca mai am nevoie de o a treia, ca sa apas botonelu' .

bogdan_dsn
Tot timpul bag carrera 95 de la omv si nu am avut probleme. Puneam si de la mol dar am impresia ca nu mai e asa de buna benzina lor.
Merced
Petrom chioara, Premium 95 de la o statie mare si a lor care-i la o aruncatura de bat, nu de la tot felu' de rebuturi care vand sub sigla Petrom. Fara nicio problema pana acum. In general ma feresc de benzinarii d-astea mici care-s "branduite" de o firma mare. Or fi in sistem franciza, nu stiu, dar eu fug de ele ca de dracu'. Daca nu gasesc Petrom bag OMV, daca nu bag Rompetrol. Cam in ordinea asta.
l@u
Rompetrol de cativa ani !
puiu82
Sincer,mai mult Petrom de 95...ca omu sarac.
Cand ma grabesc,am Mol langa casa.
Dar a inceput sa imi placa efixul de la Rompetrol,parca merge motorul mai rotund si are mai multa putere.
Bafta!
bogdan_90
am votat omv. nu stiu daca ce zic asa o fi sau doar imi lasa mie o impresie dar daca bag de la omv masina merge parca mai bine, trage mai bine, e mai putin zgomotoasa , daca bag de la petrom parca are sute de mii de km, galagios motorul .
radian
Din cei aproape 110.000 km cati are masina mea, cam 90.000 km i-am facut cu benzina de 95 de la MOL. Niciodata nicio problema legata de carburant. La masina precedenta, tot la fel, aproape doar de la MOL (de fapt pe atunci era Shell...).
AmunDei
Eu bag de obicei Petrom 95. Daca nu gasesc, Carrera 95. Altceva n-am incercat inca.

Iar in legatura cu : "PETROM (statie mica, Bucuresti, Eroilor)" - de fiecare data cand am vrut sa bag de acolo am gasit inchis, probabil faceam inventarul la litri de apa biggrin.gif. Soarta m-a ferit de ei. Macar acuma stiu sigur.
BZN
Petrom ,statie mare... biggrin.gif . A fost o vreme cand alimentam numai de la Rompetrol dar de cand cu "botonu' buclucas" am renuntat.
einstein1984
Rompetrol au la petromidia cea mai moderna rafinarie din tara.
In plus, exista importatori care aduc produse petroliere rafinate din estul europei sau din tarile arabe.
ZTV
LukOil 98 sau OMV carerra 95
ydaniel
petrom.
DMP
Rompetrol (Efix Diesel) si PetromV (OMV Sprint Diesel).
Votat Rompetrol pentru ca de la ei am alimentat cel mai mult ...
Batrānul
PETROM (fost Peco, fost Competrol, fost ... nu mai stiu cum) - din 1975 si pana in prezent.
bobo77
Bag benzina de la petrom de 95, de votat nu am avut ce face am votat PEROM, ca asa scrie biggrin.gif
mabzii
cred ca rompetrol e mai buna!!!am bagat de la mai multe si le-am incercat pe rand facand plinul cu benzina in general de 95 si am fost placut surprins sa observ ca avand acelasi stil de mers am facut mai multi km cu cea de la rompetrol si parca sau cel putin asa mi se pare mie merge mai rotund motorul.
Adrian00
Tempo Plus 95-MOL
Minel
EFIX '95 ..... smile.gif
K-tlyn
LUKOIL de 95. In orasul nostru nu este decat o benzinarie PETROM insa cand alimentez de la ei, mi se pare ca masina nu "trage" asa de bine asa ca prefer LUKOIL din localitatea invecinata care este ceva mai buna.
the_tavi
M-oi fi obisnuit eu cu Petrom, dar numai asta mananca masinuta mea. Insa cand am alimentat de la altii (rar, de ex. Rompetrol) nu mi s-a parut altfel. Poate pentru ca oricum ar fi Loganul e puturos?!? wink.gif
Duyu
De cand a aparut Alto am trecut la Rompetrol, dar pana atunci am alimentat numai de la OMV (in 95% din cazuri). Am votat Rompetrol. smile.gif
Forestman
Am 75000km si am alimentat in 99.99% din cazuri cu motorina de la grupul OMV-PETROM (PetromV sau Omv si foarte rar de la Petrom). Am mai alimentat cred ca de 5 ori de la Rompetrol.Nu am avut probleme pana acum.
vi_escu
I-am incercat pe toti dar bag de 95 de la care e mai ieftin! Adica (la mine) Lukoil. Tot un drac.
kog
Petrom 99+, tre sa fiu destul de atent, ca ala de la peco e repede cu mana pe pompa de 95. A muscat-o tata ultima data si pot zice ca benzina de 95 de la petrom e kk, miroase urat si trage rau, e ca benzina aia de 75 sau de cat era de se folosea pe vremuri la drujbe. Poate e numai la Lipova asa proasta
brigada_diverse
luk 95 si luk gpl....si petrom 95 mai primea....
am bagat efix de la rompetrol, dar nu o sa mai vada asa ceva...
tribunul
QUOTE(kog @ 8 Sep 2009, 19:54)
Petrom 99+, tre sa fiu destul de atent, ca ala de la peco e repede cu mana pe pompa de 95. A muscat-o tata ultima data si pot zice ca benzina de 95 de la petrom e kk, miroase urat si trage rau, e ca benzina aia de 75 sau de cat era de se folosea pe vremuri la drujbe. Poate e numai la Lipova asa proasta
*



Daca ti se mai intampla sa-ti bage benzina de 95 si tu nu vrei, poti foarte usor s-o aditivezi, diferenta dintre cea de 95 si 99 tine doar de aditivi, la baza benzina este la fel.
vdaniel
din pacate in urbea noastra numai Petrom este, in afara de cativa particulari care mai nou aduc benzina proasta de la fratii ucraineni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.