Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Contactor ICP
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
cristidumi
Va rog, imi poate spune si mie cineva la ce magazin as putea gasi un contactor ICP pentru pompa de frina, solenza in Iasi sau prin orasele din zona (de ex. Suceava)?

Am cautat la toate magazinele din Iasi si nu mai au...
Poate are cinea unul in plus? Al meu l-au rupt la service...
razvan solenza
gaseti la magazin piese dacia ceri bulb pompa de frana cu 4 conducte
cristidumi
Merci mult smile.gif

Cred ca m-am prins: cumpar bulb cu totu scot contactul cu piulita si il pun la celalalt. Sper ca nu curge nimic...
razvan solenza
nu curge nimik numa ca e greu de desfacut iti trebe ocheie de 22 taiata in doua sau dejaci tabla din jurul bateriei
cristidumi
Pai este acelasi lucru "bulb cu contact ICP". nAbsolut toate cele 10 magazine din Iasi nu au.

Asa ca nu m-a ajutat deloc sad.gif
augustin87r
E vechi topicul, dar ma alarmez de un lucru. E al doilea contactor ICP care mi se rupe de la jumatea plasticului pe unde iese papucul. Primul l-am gasit stricat de la fostul proprietar. Am pus unul gasit la un service si vad ca acum si acesta e rupt exact in acelasi fel. Ce se poate intampla? Ca acolo nu actioneaza nimic asupra lui....

De cumparat noi se gasesc? Ca eu n-am gasit acum 2 ani cand cautam...
djasu82
e un simplu contact cu arc atata tot .
augustin87r
O fi simplu, dar nu se gaseste...
i96nds
Intreaba de contactor de Dacia Nova sau Super Nova... la magazinele cu piese de dacii vechi. Si poate vei avea noroc. Parca era vreo 8 sau 10 lei.
cristi_eftimie
unde pot gasi in bucuresti acest contactor ICP,caci pe unde am fost mi s-a spus ca nu se mai gaseste de ceva timp,doar impreuna cu pompa de frana
cristi_eftimie
QUOTE(cristi_eftimie @ 28 Nov 2011, 10:25)
unde pot gasi in bucuresti acest contactor ICP,caci pe unde am fost  mi s-a spus ca nu se mai gaseste de ceva timp,doar impreuna cu pompa de frana
*


am gasit contactorul la un magazin de pe Sos.Oltenitei,langa Pizzeria Athos
pret 11 lei
sanatate
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.