Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Diagnoza computerizata Dacia-renault
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4
romeo3108ro
Diagnosticare calculatoare existentente pe auto din gama Dacia-Renault prevazute cu protocol OBD II , acticare (dezactivare) functii ale calculatoarelor masinii,verificarea si actionarea diferilor actuatori aflati pe masina(motorase oas cu pas;vana egr;vana regulatoare relanti;clapeta motorizata admisie aer;etc.) testare injectoare si tot ce se poate face si intr-o reprezentanta renault cu un tester clip
contact ym romeo3108ro sau 0766449444
Pret: 50 Ron
mecanicul_martian
Salut!
Multumesc pentru ajutor, Romeo. Ma prindea pensia daca asteptam sa ma rezolve Serus.
Recomand.
bobi19xx
Esti din bucuresti
romeo3108ro
da din bucuresti mai precis Dr. Taberei
P.S. se pot sterge erorile aparute si diagnostica exact cauza aprinderii diferitilor martori de bord (motor,bujii incandescente,baterie,airbag,etc)+ martorul SERVICE
yce
Ma intereseaza un pret ptr cablu si/ sau soft. Astept un raspuns P.M.
romeo3108ro
nu esre de vanzare; daca vrei gasesti pe site de vanzari dar acolo te cam risti caci sunt chinezarii
beny.medan
M-ar interesa daca pot reseta computerul de bord fara un asemenea aparat!:D
romeo3108ro
depinde ce inseamna pentru tine resetare computer de bord
einstein1984
Ce versiune de CD Clip ai?
Grigore Mihai
Romeo , spune-mi si mie te rog, ce naiba este modulul de reglare CAP, la Renault Laguna 2, benzina?
Am fost cu masina la un tester, si era singura anomalie depistata de calc.
uscatu83
Se poate si la super nova?
romeo3108ro
QUOTE(einstein1984 @ 14 Apr 2009, 14:07)
Ce versiune de CD Clip ai?
*


v76

QUOTE(Grigore Mihai @ 18 Apr 2009, 09:42)
Romeo , spune-mi si mie te rog, ce naiba este modulul de reglare CAP, la Renault Laguna 2, benzina?
Am fost cu masina la un tester, si era singura anomalie depistata de calc.
*



depinde ce tester ai folosit eu nu am auzit de asa ceva
QUOTE(uscatu83 @ 18 Apr 2009, 20:19)
Se poate si la super nova?
*


da se poate
romeo3108ro
excl.gif update de software clip v85 !!!
Enjoy
bucuresti_DSN_2001
salut, am si eu o intrebare, ce face exact testul tau?
romeo3108ro
exact acelasi lucru ca si cel din reprezentanta
bucuresti_DSN_2001
eu intrebam pentru ca nu stiu ce face cel din reprezentanta smile.gif

o sa ma programez si eu pe la tine, dupa 15 iunie, te contactez eu
saftonel
daca e vreun` injector/bobina pe duca pe clip crezi crezi ca o sa apara ceva?cei de la reno s`au lasat pagubasi...daca crezi/presupui/iti dai cu parerea ...maine ma programez si eu
romeo3108ro
se rezolva
romeo3108ro
pt motoarele 1.9 dci se pot verifica si injectoarele
cata_28
salut .... cit costa un test pentru o dacie supernova ? sunt interesat de o verificare la sistemul de injectie si senzori.
multumesc.
romeo3108ro
50 ron asa cum scrie mai sus
CriSTI68
Logan 1.6 16V ai ceva ?
Cristilica
Salut,

Stii daca se poate activa afisarea pe bord a valorii presiunii din pneuri? Binenteles, am senzorii si afisajul din fabrica. Am vazut ca in service renault se pot citi aceste date cu laptop-ul lor si mai mult, parca apare acest lucru intr-o revista de prezenatare megane!!!

Merci,
Cristi
romeo3108ro
Nu am facut pana acum asa ceva dar putm incerca.Nu te costa decat deplasarea pana la mine tongue.gif
Cristilica
Ok. Vorbim la un telefon.
romeo3108ro
oferta de criza :
doar 50 ron !!!
excl.gif Se asigura si remediere daca nu este ceva foarte complicat.
romeo3108ro
new update :clip v92
iulic'
Salut, la un logan 1.5 dCI de 65 cp am o bataie ca de tacheti in jurul a 2500 - 3000 de rpm. Eu cred ca este un zgomot provocat de injectie dar nu stiu daca sunt de vina injectoarele sau alti senzori de reglat presiunea motorinei in rampa comuna. Crezi ca putem sa-i dam de cap? Cei de la service nici macar nu recunosc ca ar fi ceva inneregula. Spune-mi cat m-ar costa?
Eu stau in ghencea, relativ aproape de tine. Poti face si un test de injectoare?
randunel
M-am intalnit azi cu romeo3108ro in scopul citirii erorilor date in ultima saptamana. Foarte rabdator, mi-a explicat ce nu stiam + ieftin comparat cu service-uri.
Recomand mai departe smile.gif
rero
Salut,

Mai este valabil? Eu sunt din Calarasi, cum facem sa ne intalnim?

Multumesc.
tiberiu.anghel
Salut, mai este valabil anuntul? Am o Laguna din 2006.
romeo3108ro
anunt in continuare valabil la pert de criza doar 50 ron ia rpentru inca 50 ron ma pot deplasa oriunde in Bucuresti.Nu efectuez rescrieri de km.in caz de urgenta maxima se pot efectua si lucrari de mecanica
Andrei cel suparat
Foarte de incredere : rezolvat reset clima in 5 min !
Recomand !
romeo3108ro
Multumesc Andrei,
Saptamana viitoare o sa imi soseasca si eprubetele pt testare injectoare
sano
salut romeo,

spune-mi te rog:
1. poti verifica in amanunt masina cu testerul? Adica sa imi spui cate airbaguri active am, despre turbina, etc? As vrea o verificare in amanunt ca sa zic asa.
2. daca se poate, zi-mi pretul [e tot 50 ron?] si estimativ cam cat timp dureaza?
3. in principiu, sambata dupa 15.00 ai avea timp de mine? Stau pe 13 septembrie, deci nu asa departe de tine.
Multumesc.
valentincarp
Salut,

Ma intereseaza daca poti sa imi schimbi limba de la CB la un Megane 2.2. Este in olandeza acum.

Merci
VyRuZ
Fost, plăcut, om super de treabă, preț excelent! Ce mai, sunt foarte mulțumit. smile.gif Recomand!
romeo3108ro
QUOTE(valentincarp @ 30 Jun 2010, 09:40)
Salut,

Ma intereseaza daca poti sa imi schimbi limba de la CB la un Megane 2.2. Este in olandeza acum.

Merci
*


modificarea parametraj limbaj si autonomie vidanjare la pachet wink.gif
sano
romeo, primesc si eu un raspuns la intrebarile de mai sus??
VyRuZ
Dar dă-i omule un telefon. Îi găsești numărul în primul post din acest thread. wink.gif Eu așa am dat de el. E mai simplu.
romeo3108ro
QUOTE(sano @ 24 Jun 2010, 12:53)
salut romeo,

spune-mi te rog:
1. poti verifica in amanunt masina cu testerul? Adica sa imi spui cate airbaguri active am, despre turbina, etc? As vrea o verificare in amanunt ca sa zic asa.
2. daca se poate, zi-mi pretul [e tot 50 ron?] si estimativ cam cat timp dureaza?
3. in principiu, sambata dupa 15.00 ai avea timp de mine? Stau pe 13 septembrie, deci nu asa departe de tine.
Multumesc.
*


da sepoate verifica inclusiv tren rulare dar pretul se modsifica ,pt mai multe detalii ai datele mele de contact in primul post
vitmd
salut Romeo.

Am un Megane II cu computerul in germana si as dori sa-l fac RO sau ENG.

Problema consta in aceea ca nu sunt din Romania si nu pot sa vin la tine.

daca poti si nu tii greu da-mi te rog un sfat cum pot schimba limba fara sa ma prezint sa service ( de sinestatator).

astept raspuns blush.gif
megandrag
Salut! Romeo spune-mi te rog daca pe langa schimbarea limbii a calculatorului de bord(se poate in romana?), poti face un test pentru aflarea km reali si la ce banuti ma duce...un megan 2 ( 1.5 Ci 85cp) stima si respect!
romeo3108ro
QUOTE(vitmd @ 4 Jul 2010, 13:59)
salut Romeo.

Am un Megane II cu computerul in germana si as dori sa-l fac RO sau ENG.

Problema consta in aceea ca nu sunt din Romania si nu pot sa vin la tine.

daca poti si nu tii greu da-mi te rog un sfat cum pot schimba limba fara sa ma prezint sa service ( de sinestatator).

astept raspuns  blush.gif
*



fara a merge la cineva care are un tester dedicat renault nu ai cum
QUOTE(megandrag @ 5 Jul 2010, 14:13)
Salut! Romeo spune-mi te rog daca pe langa schimbarea limbii a calculatorului de bord(se poate in romana?), poti face un test pentru aflarea km reali si la ce banuti ma duce...un megan 2 ( 1.5 Ci 85cp) stima si respect!
*


nu suporta limba romana iar km nu se pot vedea daca au fost modificati
Gill_ro
Am rezolvat, multumesc romeo!
romeo3108ro
new update :v102 tongue.gif
romeo3108ro
In perioada 15august - 5 septembrie o sa fiu putin plecat si eventual o sa va pot ajuta decat prin telefon
romeo3108ro
Din nou disponibil!!!
La masinile gama renault nu se pot verifica Km reali din tester ,iar eu NU fac operatiuni de modificare a kilometrajului de nici un fel .
jools
Azi se poate la un Clio Symbol 2006, dupa ora 18:30?
romeo3108ro
new version : v103 excl.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.