Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Judetul cu cei mai dezastruosi soferi din moldova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
IcsPe0001
As fi vrut sa pun toate judetele din tara dar nu pot sa pun mai mult de 20 de judete.
Deci pe regiuni. Fara suparare dar dupa parerea mea, cei mai netalentatzi soferi is cei din neamt. chiar azi mi-a sarit unul in sensul giratoriu, era sa intru in el daca nu puneam frana brusc. si nu e primu... blink.gif evident nu totzi is asha, dar...
sper nu incalc vreo regula a forumului, din cate am citit eu, nu.

daca pana diseara nu este sters topicul am sa mai fac doua pt trasilvania si t romaneasca :->
vis-a-vis
I-auzi Muttley ce zice asta! radmasa.gif

(tu erai?)
tester
NT clar!
zanga
NT !
kobra_bc
NT! deci am mers prin toata moldova, dar ca cei din jud neamt nu am gasit nicaieri.acolo cred ca se dau permisele pe biscuiti.numi ajung degetele de la maini sa numar de cate ori eram sa fac accident din cauza lor.imi cer scuze fata de cei din acest judet care stiu sa conduca cum trebuie dar cei mai multi de acolo sunt paraleli cu volanu
Muttley
Nu eram eu.
Da-n orice caz, sensurile giratorii parca iau mintile romanilor de pretutindeni. Intra ca oile si scapa cine poate. Prioritate, semnalizare... necunoscuta totala pentru TOTI!

Da, in NT din ce am observat, toti iau permisu' din prima. Oras mic, pile multe, orgolii si mai si.
Cine a incercat recent iasiul stie ca e jale... Poti sa fii cel mai talentat conducator auto, iei permisu' abia a 7589680-a oara.
Bulldog
Astept cu nerabdare sondajul despre judetele din Transilvania.
kobra_bc
eu am stat 3 ani in iasi si am condus zi de zi acolo, sunt si acolo multi cocotieri la volan dar nu se compara cu cei din jud neamt.
C@talin
in iasi e mana lu Dumnezeu 04.gif nu poti da spaga ,si preacurvi biggrin.gif
marksman
QUOTE(Bulldog @ 3 Feb 2009, 14:52)
Astept cu nerabdare sondajul despre judetele din Transilvania.
*



AB, CS, unii zic si HD
adip
QUOTE(Bulldog @ 3 Feb 2009, 23:52)
Astept cu nerabdare sondajul despre judetele din Transilvania.
Am inteles ca soferii din Transilvania, din curtoazie si rabdare, se asteapta unul pe altul sa iasa din giratoriu.
Sau sa intre, nu mai retin exact
bobo77
Vrancea am votat, nu vreau sa generalizez dar numai pedepse la volan am vazut din acest judet...
IcsPe0001
ma duceam intr-o zi sa repar un aparat electrocasnic, trebuia sa parchez masina si un tip cu nevasta intrase intr-o masina din parcare, ma asez frumos la distanta de el astetandu-l sa iasa. da inapoi omu si incepe sa clacsoneze, si dupa scurt timp iese nevastasa la mn si tipa ca in codru ca n-are loc barbasu sa iasa cu parciu...smile.gif)
intre mine si el incapea o masina lejer si el nu avea loc:| sofer de NT.
Eu sunt din bacau, fiecare padure cu uscaturile ei, dar unele au prea multe...
vis-a-vis
Am votat Bacau, sa nu se supere nimeni 04.gif

N-am prea mers prin Moldova, decat mai des pana la Galati... o data la Iasi, alta data la Bacau. Si odata prin Suceava, venind din Maramures.

Nu pot sa declar decat cand vad PH la numar, invariabil sunt de 10 ori mai atent si circumspect.
Victoras2001
Daaaaa. PH de la distanta...
Mirciulik
Exceptand Bucurestiul, ca nu e judet, in Braila mi se pare ca nu prea se asigura nici soferii...nici pietonii.

Nu am circulat in toata tara, insa pe o raza de 300km de Galati, declar Braila judet CASTIGATOR
vis-a-vis
Poate n-ai trecut prin Pitesti, sa vezi acolo kamikaze...
Muttley
Daaaaaaa, Piteeesti 38.gif
Si copiii aia mici din parc de misuna pe triciclete au o logica si merg dupa niste reguli. Astia din Pitesti... n-ai vazut asa ceva radmasa.gif
Bulldog
QUOTE(Illusi0n @ 3 Feb 2009, 15:56)
AB, CS, unii zic si HD
*


Eu as zice asa: AB, AB, AB (=Atentie BOU!!!), apoi SJ si BN


QUOTE(adip @ 3 Feb 2009, 16:23)
Am inteles ca soferii din Transilvania, din curtoazie si rabdare, se asteapta unul pe altul sa iasa din giratoriu.
Sau sa intre, nu mai retin exact
*


Curtoazie sau nestiinta, avem si noi uscaturi.
Dar pe aici se circula mai normal zic eu.
argon
sondaj facut de moldovean care nu a vazut cum conduc soferii de AB...
IcsPe0001
am facut sondaje si pt trasilvania. am vazut AB prin bacau dar nu m-au deranjat. au venit catziva din CV si faceau urat pe strazi. nu se asigurau :-j
deci vb pls despre MD
in rest prin tara nu prea am condus
argon
era frumos un sondaj global biggrin.gif
IcsPe0001
cand am facut sondajul, scrie clar ca maxim 20 d optiuni, daca esti moderator paote vii tu cu o solutie:->
de la inceput doream sa-l fac pe toata tara dar nu permite forumul. is multumit nu s-a ofticat nimeni momentan pe mine:))
driverx
Pentru ca Matlee e din NT si cu pierderi de vreme prin IS... EU votez NT si IS
Muttley
Shi vrai sa zishi? asteapta nervos.gif
Victoras2001
[Vand] vot.
os
Judetul din Moldova cu cei mai dezastruosi soferi? E simplu: Pitesti. Nu-i judet, nu-i in Moldova - dar stresul la care ma supune de fecare data cind sunt silit sa-l traversez bate de departe aceste doua chestiuni minore. Asadar: Pitesti.
BZN
In discutie era "calitatea" soferilor nu infrastructura in care se "manifesta" acestia. Asa, cel mai complicat este in CAPITALA. Referitor la soferi , cei din Arges sunt mult peste medie ca si cei din Bucuresti!
os
Dom'le,

Daca ti s-a parut ca am scris ceva de infrastructura, afla ca te-ai inselat. Eu vorbesc aici despre modul in care e folosita infrastructura asta - pe romaneste, despre indisciplina in trafic si despre smecheria care nu mia incape-n masini, pe strazi si-n oras. Crede-ma ca de-acum bat milionul de km condusi (facusem odata o estimare, dar mi-e lene si sa ma gindesc la ea acum) - si nicaieri n-am avut mia mult decit in Pitesti (e drept parca in ultima vreme s-au mai calmat - dar acesta e un fenomen general).

Avem se pare opnii diferite despre ce-i ala sofer. O fi de aia, ca-s eu mai batrin.

Asadar: pentru mine, judetul din Moldova (si din Transilvania, si din sud si din nord) in care se conduce cel mia rau este Pitesti. (e drept ca n-am mai fost de mult la Constanta, ca si aia aveau potential).
Serje
QUOTE(vis-a-vis @ 3 Feb 2009, 17:37)
Am votat Bacau, sa nu se supere nimeni 04.gif
*



Si crezi ca ady77 nu se supara?


QUOTE(Bulldog @ 3 Feb 2009, 18:53)
Eu as zice asa: AB, AB, AB
*



QUOTE(argon @ 3 Feb 2009, 18:54)
sondaj facut de moldovean care nu a vazut cum conduc soferii de AB...
*



Io is deacord cu Bulldog si argon.
C@talin
pai ady77 mergea pe contrasens pe stefan cel mare in bucuresti radmasa.gif

4 Feb 2009, 03:16:
QUOTE(Mirciulik @ 3 Feb 2009, 18:55)
Exceptand Bucurestiul, ca nu e judet,  in Braila mi se pare ca nu prea se asigura nici soferii...nici pietonii.

Nu am circulat in toata tara, insa pe o raza de 300km de Galati, declar Braila judet CASTIGATOR
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif pai ai mai iesit mai departe de braila ? ,de galati nu zic nimic,ca acolo e foarte aiurea.
Ps sar putea sa nu se asigure soferi ca te vad pe tine cu nr de GL wink.gif
IcsPe0001
iuhuuuu.... az plec iarasi din bacau... ma duc la vecinii mei din nordul judetului... Doamne ajuta!
driverx
QUOTE(os @ 4 Feb 2009, 00:02)
Dom'le,

Daca ti s-a parut ca am scris ceva de infrastructura, afla ca te-ai inselat. Eu vorbesc aici despre modul in care e folosita infrastructura asta - pe romaneste, despre indisciplina in trafic si despre smecheria care nu mia incape-n masini, pe strazi si-n oras. Crede-ma ca de-acum bat milionul de km condusi (facusem odata o estimare, dar mi-e lene si sa ma gindesc la ea acum) - si nicaieri n-am avut mia mult decit in Pitesti (e drept parca in ultima vreme s-au mai calmat - dar acesta e un fenomen general).

Avem se pare opnii diferite despre ce-i ala sofer. O fi de aia, ca-s eu mai batrin.

Asadar: pentru mine, judetul din Moldova (si din Transilvania, si din sud si din nord) in care se conduce cel mia rau este Pitesti. (e drept ca n-am mai fost de mult la Constanta, ca si aia aveau potential).
*



Si cei mai distrusi, cei mai inconstienti, cei mai reisari tampiti i-am gasit pe aia cu numere de VL. Nu conteaza unde s-ar afla pe teritoriul tarii, nu inceteaza sa ma uimeasca. Pe locul doi e AG.
vis-a-vis
QUOTE(os @ 4 Feb 2009, 00:02)
Crede-ma ca de-acum bat milionul de km condusi
*


Daca-s facuti mai mult pe autostrada si DN-uri, n-are relevanta tongue.gif
LuluMOB
TOATE masinile de Vaslui ma claxoneaza cand se apropie si cand ma depasesc. Eu fiind pe bicicleta. M-am obisnuit, daca aud claxon deja stiu ca numarul incepe cu VS, in 95% din cazuri se confirma. Nasol e cand te claxoneaza unul la 1 metru in spate.
Tot in Vaslui am vazut cei mai nesimtiti si prosti politisti, stau numai cu masina cu radar in boscheti sau in sant, chiar in dreptul panoului cu numele satului, aleg sate ce 200m lungime si 10 case cu tot cu ale cainilor.
Iar in Galati ador microbuzele si pe soferii lor.
Kojak
In primul rand, poll-u' e incomplet. Trebuiau mentionate toate regiunile tarii, nu doar Moldavia. dry.gif

1. soferii de PHiladelPHia
2. soferii de AGnes si in general cam toate judetele din sud: GRecia, TiLiorman, CLinci, ILarion (bineinteles, exceptandu-i pe za best-ii din Bucale tongue.gif )
3. soferii AlBanezi
4. sa nu-i uitam nici pe soferii cu nr. de DaBuleni
5. soferii cu nr. de NemTzia
xcss
Mai sunt 2 polluri, cu celelalte regiuni smile.gif
Kojak
In fine, nu le vazui asa ca am postat acilea. smile.gif
vis-a-vis
Link! tongue.gif
Serje
QUOTE(C@talin @ 4 Feb 2009, 02:14)
pai ady77 mergea pe contrasens pe stefan cel mare in bucuresti radmasa.gif
*



Poate i s-o fi parut ca-i prin Londra, sau ... poate il fugareau suporterii lu' Dinamo si pe acolo era mai liber radmasa.gif .
C@talin
radmasa.gif posibil

da ia shoptit jipi ca pe acolo trebuie el sa merga 04.gif
BZN
QUOTE(os @ 3 Feb 2009, 20:55)
Judetul din Moldova cu cei mai dezastruosi soferi? E simplu: Pitesti. Nu-i judet, nu-i in Moldova - dar stresul la care ma supune de fecare data cind sunt silit sa-l traversez bate de departe aceste doua chestiuni minore. Asadar: Pitesti.
*


Asa e, nu-i judet... wink.gif De ce reducem totul la Pitesti, oare din cauza aglomeratiei? De acolo legatura cu infrastructura..., dar ma rog, daca asta e parerea ta despre soferii din AG ,formata in timp ce traversezi Pitestiul, asta e, eu nu pot sa zic ca te inseli.
bendix
QUOTE(Illusi0n @ 3 Feb 2009, 15:56)
AB, CS, unii zic si HD
*



Eu nu imi mai dau cu parerea la sondaje din astea. Pana nu demult as fi spus ca CS conduc cel mai prost din toata Romania (pe-aici prin Timisoara, chiar au o porecla). Dar am avut privilegiul sa vad un sofer din CS conducand la el in judet. Mama, mama, ce clasa mi-a dat prin padure, pe serpentine. Nu am reusit nici macar sa ma apropiu de el, ce sa-l mai si depasesc. Morala ar fi ca fiecare conduce cel mai bine in judetul lui biggrin.gif
vijelie
Era romeo in vremurile lui de aur, bre!
IcsPe0001
felicitari piatra neamt.... imi place la nebunia linistea din orash:x nu se aude clacson, nimic, liniste tot orasul, nuj de ce.
dar orgazniarea stradala e varza. 2 stalpi cu 2 semafoare intr-o intersectie fiecare la distanta de 5 metri, nu indicatoare. in schimb intra lumea in tine, ies din parcari cu spatele ca la ei in ograda nu se asigura:-j jale

PIATRA NEAMT este un orash in care trebuie sa te plimbi pe jos si sa-l admiri. e dragutz orasul si linistea, pasarile care canta in el si telegondola:->

app... cum sunt poreclitzi cei din BC ?biggrin.gif
zbf
botosani, m-a bagat in sperieti unu, pfoaa imi amintesc cu groaza
the_tavi
Botosani.
pyngi
Neamt Neamt si Neamt. Aia parca ar veni din jungla.
dragoselu
Da de ce nu ar fi B pe primul loc? La B de fiecare data cand merg trebuie sa-mi taie calea vreo duzina de idioti prost crescuti, care au cultul ca totul li se cuvine, ca masina lor e masina si a altora e caruta ? excl.gif Judetul B fiind cel mai mare judet din Romania are o aglomeratie umana compusa din multi oameni destepti, dar si prosti; s-o luam logic, unde sunt mai multi soferi chiar nu sunt si destui care conduc prost?? In alta ordine de idei: unde sunt cele mai multe accidente? La B..., vorba lui Gica Petrescu... wink.gif
xcss
Poate pentru ca e vorba de judete din Moldova?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.